Re: DT u Bastet ♥ Kalendarz ♥

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 20, 2022 9:41 Re: Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Przepraszam, że cytuję z fb. Nie mam sily pisać...
Nie dało się uratować Fufi-Okruszka. Bardzo, bardzo smutno. ☹️ Zrobiono wszystko, co w ludzkiej mocy, by jej pomóc, a nawet więcej. Miała piękne kilkanaście dni życia i przez całe swoje króciutkie istnienie była kochana przez wielu. Nie umarła pod krzakiem, samotnie, porzucona. Gdybym miała decydować jeszcze raz, czy ją przyjąć, moja decyzja byłaby dokladnie taka sama. Bo rezygnować na wejściu tylko dlatego, że boimy się porażki albo hejtu? Nie. Działanie po linii najmniejszego oporu nie jest w naszym stylu.
Dopóki człowiek nie podejmie próby, nie wiadomo, czy się uda. Jezuska-Rudzika też mogłoby już dawno nie być, bo zupełnie nie rokował. A jednak jest, żyje, wyrósł na wielkiego, wspaniałego kocurka i cudnego łobuziaka, kochającego ludzi jak mało który kot. Tak więc każdy maluch dostanie u mnie szansę. Nie zawsze się udaje, po prostu.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt maja 20, 2022 9:47 Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Wspolczuje :(
To zawsze ogromnie trudne i niestety, nie zawsze się udaje. Zrobiłyście wszystko, co było mozna, a nawet więcej. Przytulam.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84807
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt maja 20, 2022 9:52 Re: Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Tu jeszcze z CaliMali
Przepraszamy że dopiero teraz o tym piszemy, ale nie byłyśmy w stanie wcześniej. Pozwoliłyśmy Fufci odejść wobec braku poprawy jej stanu. Sekcja wykazała problem z odzwiernikiem niewiadomego pochodzenia i mleko nie miało jak przechodzić do jelit z żołądka. Nie sądzimy by były to wady wrodzone, ponieważ przez 1,5 tyg dział idealnie. Dlaczego przestał? Nie wiemy na ten moment.

Śmierć Fufci to trauma, bo miałyśmy nadzieję, że najgorsze już za nią. Była kotem o niezwykłej woli życia. Bardzo przez nas kochanym i robiłyśmy wszystko a nawet więcej by była z nami szczęśliwa i w komforcie. Gdyby trafiła do nas dziś ponownie, decyzja byłaby taka sama. Chociaż mieszanoby nas zaś z błotem jak i obecnie. (oglądając się na to by zadowolić wszystkich nie dojdzie się nigdzie)

Fufciu Kochana, Śpij spokojnie. Wiemy, że bardzo chciałaś zostać z nami dłużej, ale nie udało się. Nie mogłyśmy pozwolić na to byś cierpiała. Nie zdążyłaś późnać dobrze świata, ale czasem myślimy ze niewiele straciłaś. Bądź szczęśliwa tam gdzie jesteś i do zobaczenia Okruszku
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt maja 20, 2022 10:07 Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Kasiu mocno przytulam :201428
Tak mi przykro, pocichutku liczyłam że wyzdrowieje, że da radę :placz:
Fufinko[*] :placz:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 20, 2022 10:09 Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Fufinka :placz: :placz: :placz:

Anna2016

 
Posty: 10442
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pt maja 20, 2022 10:20 Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Też myślałam, że jej się uda... smutno bardzo. Ale zrobiłyście wszystko, co było możliwe.
Fufinko, Okruszku... [*][*][*]
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 20, 2022 10:25 Re: Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Rozmawiałam jeszcze z Justyną, która też odchowuje oseski. Mówi, że z tym odźwiernikiem to racze wada wrodzona, która się ujawniła z czasem. Wzrost ciałka, a odżwiernik może się dobrze nie wykształcił. Czasem po prostu siła wyższa... :-(
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt maja 20, 2022 11:06 Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Niestety nie wszystkie maleństwa da się uratować, tym bardziej z wadami .Ważne ,że dostała szansę na życie i szkoda, ze jej nie wykorzystała. Umarła zaopiekowana, a nie gdzieś pod krzakiem.
Trzymaj się Kasiu
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt maja 20, 2022 11:44 Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

:cry: Bastet, współczuję. :201428
Z wadą wrodzoną maleństwo nie miało szans, ale o tym przecież nie wiadomo z góry. :(
I w ogóle odchowanie aż tak małego kociątka to niezwykle trudne zadanie, zawsze.
Fufciu [*]
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 20, 2022 17:36 Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Trzymaj się Bastet.
Jakoś

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3574
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pt maja 20, 2022 22:12 Re: Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Dziękuję... Bardzo mi źle z tym... Ale.. Życie nie znosi próżni. Dziś trafił do mnie "Orfik bis".. Jeszcze nie ma imienia. Jakiś taki spokojny. Mam nadzieję, że nie chory...

Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt maja 20, 2022 22:23 Re: Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Bastet pisze:Dziękuję... Bardzo mi źle z tym... Ale.. Życie nie znosi próżni. Dziś trafił do mnie "Orfik bis".. Jeszcze nie ma imienia. Jakiś taki spokojny. Mam nadzieję, że nie chory...

Obrazek

Śliczny... W jakim wieku?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 20, 2022 22:40 Re: Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

jolabuk5 pisze:
Bastet pisze:Dziękuję... Bardzo mi źle z tym... Ale.. Życie nie znosi próżni. Dziś trafił do mnie "Orfik bis".. Jeszcze nie ma imienia. Jakiś taki spokojny. Mam nadzieję, że nie chory...

Obrazek

Śliczny... W jakim wieku?

3 tygodnie
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt maja 20, 2022 22:44 Re: DT u Bastet ♥ Orfik bis ♥

Maleńtasek

MaryLux

 
Posty: 159611
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob maja 21, 2022 5:22 Re: Re: DT u Bastet ♥ Fufinka ♥

Bastet pisze:Przepraszam, że cytuję z fb. Nie mam sily pisać...
Nie dało się uratować Fufi-Okruszka. Bardzo, bardzo smutno. ☹️ Zrobiono wszystko, co w ludzkiej mocy, by jej pomóc, a nawet więcej. Miała piękne kilkanaście dni życia i przez całe swoje króciutkie istnienie była kochana przez wielu. Nie umarła pod krzakiem, samotnie, porzucona. Gdybym miała decydować jeszcze raz, czy ją przyjąć, moja decyzja byłaby dokladnie taka sama. Bo rezygnować na wejściu tylko dlatego, że boimy się porażki albo hejtu? Nie. Działanie po linii najmniejszego oporu nie jest w naszym stylu.
Dopóki człowiek nie podejmie próby, nie wiadomo, czy się uda. Jezuska-Rudzika też mogłoby już dawno nie być, bo zupełnie nie rokował. A jednak jest, żyje, wyrósł na wielkiego, wspaniałego kocurka i cudnego łobuziaka, kochającego ludzi jak mało który kot. Tak więc każdy maluch dostanie u mnie szansę. Nie zawsze się udaje, po prostu.


Śpij spokojnie Okruszynko [*].............................................................................
Biegaj zdrowa i radosna razem ze swoim Rodzeństwem [*] po Tęczowych Łąkach..................

Tak bardzo żal.......................
Obrazek

MAU

 
Posty: 2627
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka, Nul i 80 gości