Re: DT u Bastet ♥ Kalendarz ♥

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 17, 2021 16:39 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir / Maluchy pp :(

Wiedzma4208 pisze:
Wiedzma4208 pisze:Witam, mam pytanko, co mogę podać dwu tygodniowemu maluchowi na delikatną biegunkę i wzmocnienie? Założyłam wątek o moich maluchach bo się trochę zestresowalam gdyż mały miał ostrą biegunkę, raz zauważyłam krew. Karmione jest z butelki bo niestety porzucone zostały ale narazie mlekiem dla niemowląt bo tylko na tyle mogę sobie pozwolić bo po prostu je miałam. Pisałam u siebie w wątku że narazie finansowo nie poradzę żeby wziąć go do weta i pytałam co ewentualnie mogę mu podać i ktoś podesłał link do tego wątku i poradził się tu zapytac co takiemu maluszków i można ewentualnie podać w takiej sytuacji na biegunkę i ew wzmocnienie-zeby było skuteczne i nie za miliony. Pozdrawiam wszystkich :)


Dla sprostowania-juz jest z nim lepiej-kupka wraca do odpowiedniej konsystencji, i nie zaobserwowałam więcej krwi aczkolwiek i tak nie pogardzę wiedzą co ewentualnie w takiej sytuacji zadziałać

Hej hej :) A jakim mlekiem karmisz? Jak często mały się załatwia? Włączyłabym mu probiotyk bene-bac (sklep Lavender Love - online). Ten probiotyk nadaje się dla najmniejszych maleństw i pięknie reguluje układ pokarmowy. https://lavenderlove.pl/strona-glowna/3 ... l-15g.html

Gdyby biegunka się utrzymywała, należałoby włączyć też antybiotyk, np. Synulox, ale to wet musiałby o tym zdecydować.
Generalnie dobre mleko, probiotyk i antybiotyk powinny zrobić robotę.

EDIT: Doczytałam. Karmisz mlekiem dla niemowląt. Bardzo źle. Moje maluchy prawie przez to umarły, że ktoś karmił je mlekiem dla niemowląt. Pupcie odparzone, odwodnione, osłabione na maksa. Kociaki nie trawią go kompletnie. Absolutnie odstaw to mleko, bo kociak Ci odejdzie. Wcale nie jestem pewna, czy na cito nie potrzebuje teraz kroplówek. Kup póki co na szybko u weta Royal Canin Babycat Milk. Ono nieco zatwardza, ale lepsze to, niż odwadniająca biegunka. Natomiast docelowo radziłabym Ci zamówić przez internet mleko FarmFood. A to dlatego, że na mleku royalowskim będziesz miała zaraz problem odwrotny - zaparcia. Zaparcia są równie niebezpieczne, co biegunka. Więc zajrzyj tu i zamawiaj, przyjdzie pewnie gdzieś koło wtorku-środy:
Tu zamówisz: https://www.animalzoone.pl/farmfood-mle ... ociat-500g
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt wrz 17, 2021 17:24 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir / Maluchy pp :(

Bastet myślałam o tobie i maluchach :) Może poradzisz coś proszę. Znalazłam kociaka ok. 3 miesiące. Zabiedowany, rzucił się na jedzenie. I ma strasznie wzdęty brzuszek. Dostał odrobaczenie, dostaje antybiotyk już 3 dni, ma gorączkę. Ogólnie jest lepiej, ma apetyt ale brzuch dalej zagazowany :( Może coś poradzisz? A i daję mu Espumisan.

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt wrz 17, 2021 17:27 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir / Maluchy pp :(

aga66 pisze:Bastet myślałam o tobie i maluchach :) Może poradzisz coś proszę. Znalazłam kociaka ok. 3 miesiące. Zabiedowany, rzucił się na jedzenie. I ma strasznie wzdęty brzuszek. Dostał odrobaczenie, dostaje antybiotyk już 3 dni, ma gorączkę. Ogólnie jest lepiej, ma apetyt ale brzuch dalej zagazowany :( Może coś poradzisz? A i daję mu Espumisan.

Hej Ago :) Jestem, jestem! Właśnie myślę, co by Wam napisać, żebyście mi wybaczyły tę długą nieobecność... :roll: Chyba tylko to, że przy ośmiu kociakach, które miały tydzień, a potem dwa, a potem trzy itd... i jeszcze zachorowały na panleukopenię - wyzbyłam się całkowicie zasobów wszelkich i musiałam się maksymalnie skoncentrować na nich i na ich przetrwaniu... Jest z nami cała ósemka dalej - rosną, jedzą, są rozpieszczone na maksa :D

A ile razy dziennie dajesz espumisan? Kiedy dostał odrobaczenie i czym był odrobaczany?

jeszcze jakieś objawy? Co dostaje na gorączkę? Czy ona wraca?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt wrz 17, 2021 17:29 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir / Maluchy pp :(

Espumisan dostał wczoraj raz a dziś 2 razy. Nie wiem czym był odrobaczany bo wet przyjął nas po godzinach i strasznie sie spieszył. A jak twoje maluchy?

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt wrz 17, 2021 17:32 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir / Maluchy pp :(

aga66 pisze:Espumisan dostał wczoraj raz a dziś 2 razy. Nie wiem czym był odrobaczany bo wet przyjął nas po godzinach i strasznie sie spieszył. A jak twoje maluchy?

Espumisan możesz mu dawać spokojnie i 3 razy dziennie, nawet po 0,3 - 0,4 ml. Nie przedawkujesz. Jak był odrobaczany wczoraj, to robale mogą w nim jeszcze tkwić. Dałaś mu parafinę do pysia po 6-8 godzinach po odrobaczeniu, by pomóc mu wydalić robale? Dostaje coś na gorączkę? Powinien.

Maluszki super. Zdrowe, brykają, zaczynają roznosić chałupę... :roll: W poniedziałek mamy pierwsze szczepienie i czipowanie. :201461
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt wrz 17, 2021 17:35 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir / Maluchy pp :(

Oto Pompon, Włóczka, Pętelka, Kordonek, Frędzel, Mulinka, Motek i Mozaika :1luvu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt wrz 17, 2021 17:43 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt wrz 17, 2021 19:19 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zdrowe

Jakie one są śliczne :1luvu:
Na bieżąco jestem u Was na Fb ale i tu mogę podziwiać ósemeczke słodyczy.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25464
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 17, 2021 20:29 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zdrowe

Gosiagosia pisze:Jakie one są śliczne :1luvu:
Na bieżąco jestem u Was na Fb ale i tu mogę podziwiać ósemeczke słodyczy.

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt wrz 17, 2021 20:37 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zdrowe

Piękne są!! Dzięki za poradę. Chyba dałam za dużo Espumisanu. Jutro podam mniejszą dawkę i zobaczymy. Na gorączkę dostaje. Ale jest w dobrej formie. Ma apetyt i jest wesoły :) Mam nadzieję, że będzie ok.

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt wrz 17, 2021 23:25 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zdrowe

Kociątka :1luvu: :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34183
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Sob wrz 18, 2021 0:17 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir / Maluchy pp :(

Bastet pisze:
Wiedzma4208 pisze:
Wiedzma4208 pisze:Witam, mam pytanko, co mogę podać dwu tygodniowemu maluchowi na delikatną biegunkę i wzmocnienie? Założyłam wątek o moich maluchach bo się trochę zestresowalam gdyż mały miał ostrą biegunkę, raz zauważyłam krew. Karmione jest z butelki bo niestety porzucone zostały ale narazie mlekiem dla niemowląt bo tylko na tyle mogę sobie pozwolić bo po prostu je miałam. Pisałam u siebie w wątku że narazie finansowo nie poradzę żeby wziąć go do weta i pytałam co ewentualnie mogę mu podać i ktoś podesłał link do tego wątku i poradził się tu zapytac co takiemu maluszków i można ewentualnie podać w takiej sytuacji na biegunkę i ew wzmocnienie-zeby było skuteczne i nie za miliony. Pozdrawiam wszystkich :)


Dla sprostowania-juz jest z nim lepiej-kupka wraca do odpowiedniej konsystencji, i nie zaobserwowałam więcej krwi aczkolwiek i tak nie pogardzę wiedzą co ewentualnie w takiej sytuacji zadziałać

Hej hej :) A jakim mlekiem karmisz? Jak często mały się załatwia? Włączyłabym mu probiotyk bene-bac (sklep Lavender Love - online). Ten probiotyk nadaje się dla najmniejszych maleństw i pięknie reguluje układ pokarmowy. https://lavenderlove.pl/strona-glowna/3 ... l-15g.html

Gdyby biegunka się utrzymywała, należałoby włączyć też antybiotyk, np. Synulox, ale to wet musiałby o tym zdecydować.
Generalnie dobre mleko, probiotyk i antybiotyk powinny zrobić robotę.

EDIT: Doczytałam. Karmisz mlekiem dla niemowląt. Bardzo źle. Moje maluchy prawie przez to umarły, że ktoś karmił je mlekiem dla niemowląt. Pupcie odparzone, odwodnione, osłabione na maksa. Kociaki nie trawią go kompletnie. Absolutnie odstaw to mleko, bo kociak Ci odejdzie. Wcale nie jestem pewna, czy na cito nie potrzebuje teraz kroplówek. Kup póki co na szybko u weta Royal Canin Babycat Milk. Ono nieco zatwardza, ale lepsze to, niż odwadniająca biegunka. Natomiast docelowo radziłabym Ci zamówić przez internet mleko FarmFood. A to dlatego, że na mleku royalowskim będziesz miała zaraz problem odwrotny - zaparcia. Zaparcia są równie niebezpieczne, co biegunka. Więc zajrzyj tu i zamawiaj, przyjdzie pewnie gdzieś koło wtorku-środy:
Tu zamówisz: https://www.animalzoone.pl/farmfood-mle ... ociat-500g

Kasiu, tylko Wiedźma4208 pisała, że kompletnie nie ma pieniędzy - ani na drogie mleka, ani na weta. Może jest coś, co można zastosować jako zamiennik? ja ją wcześniej skierowałam do Twojego wątku o opiece nad oseskiem, więc ona już wie, co byłoby najlepsze, tylko jej na to nie stać. :(

A kociaki - sam miód! :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob wrz 18, 2021 6:39 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zd

Jolu, nie da się oszczędzać na odchowaniu kocięcia... W tej chwili trzeba zmienić mleko na royala choćby (choć radzę docelowo farmFood, bo Wiedźma4208, jak zostanie na royalu, zaraz pewno będzie musiała latać do weta z pewmanentnym zaparciem kotka), i mały musi dostać antybiotyk, jak ma przeżyć. Nie ma szans, by kocię rosło na ludzkim bebiko i by je przyswajało. Nie ma szans opanować biegunki i wyrównać flory bakteryjnej bez zmiany mleka, dobrego probiotyku i antybiotyku. Wszelkie rzeczy stosowane na biegunkę tylko maskują problem chwilowo. Kocie dzieci są strasznie delikatne. W jednej chwili mogą coś wymyśleć. Może Wiedźmo4208, załóż zbiórkę...? Ja nie odważam się wziąć malca, gdy nie mam pod ręką mleka, które mu służy, a tym bardziej dobrego weta od maluszków. Z moimi też zawsze coś było. Tym bardziej że jest ich osiem, więc któryś zawsze coś wymyślał. A to zachłyst, a to lamblie, a to świerzb, niestrawność i ból brzuszka, a to anemia, a to nie tolerowały puszek i nie rosły przez tydzień, choć jadły jak głupie :strach: . Nie mówiąc o tym, że a to panleukopenia. Kupa kasy poszła na weta i reagowanie na bieżąco na to, co złego się działo. Dzięki temu przeżyły wszystkie, choć kilka razy było groźnie. Ale to maluchy. Strasznie kruche istotki, i trzeba reagować szybko i skutecznie, bo jak się sypią, to jest to często dla nich niebezpieczne. Moje teraz są już wreszcie w takim wieku, że jest spokojniej nieco...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob wrz 18, 2021 14:11 Re: Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zd

Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob wrz 18, 2021 14:23 Re: DT u Bastet ♥ ♥ ♥ Miszka i Kaszmir w DS / Maluchy zdrowe

Tak myślałam, Kasiu, że taniej się nie da, ale wolałam się upewnić.
Kociaki rozkoszne!!!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 112 gości