zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 23, 2020 13:48 zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

dzień dobry wszystkim!
w dniu 12-12-2020 przy ulicy Głogowskiej 63 sąsiad wyrzucił naszego kota z klatki schodowej prosto na ulicę ... ( kotka wymknęła nam się z mieszkania )
Kotka po wyrzuceniu z klatki przerażona wbiegła pod najbliższe auto i weszła pod maskę - to wiemy z monitoringu. Kotka pozostała tam nawet w momencie odjazdu auta.
Od właściciela wiemy, że auto jechało trasą : Głogowska - Most Dworcowy - Przemysłowa - 28 czerwca - św Szczepana ( tutaj parkowało w okolicy szkoły podstawowej przez cały weekend)
W poniedziałek auto trafiło do mechanika z powodu brzydkiego zapachu - po otwarciu maski odkryto sierść i mocz kota w okolicy silnika :(
Kotka jest nieufna i płochliwa ,ma 14 lat , jest niewychodząca, ma braki w uzębieniu , szczupła i bardzo drobna ( ma 3,5 - 4 kg ), oczy żółte , maść szylkretowata, nie ma czipa ani obroży , wysterylizowana, nie zna zupełnie okolicy. Informacje o zaginięciu umieściłam w nieformalnej grupie Łazarskiej , Wildeckiej , Dębieckiej , Jeżyckiej oraz na Zaginione znalezione zwierzęta Poznań. Pisał także o tym e-poznań.
Na Św Szczepana rozwiesiliśmy plakaty ( na Łazarzu także) , byliśmy kilkakrotnie w miejscu gdzie parkowało auto, pytaliśmy napotkanych mieszkańców, ale kotka zniknęła bez śladu... :( i nikt jej nie widział...
jesteśmy zrozpaczeni :( pomóżcie proszę

https://epoznan.pl/news-news-113081-trw ... P9cOSV-lPw

monika be

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Śro gru 23, 2020 13:13

Post » Śro gru 23, 2020 14:27 Re: zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

Fotki kotki i ogłoszenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Halo Poznań!
Bardzo potrzebna wszelka pomoc.
Kotka moze być wszędzie, choć jest wskazanie, że najbardziej prawdopodobna jest okolica ul. Św.Szczepana przy szkole podstawowej (czyli Dębiec - Czechosłowacka, Łozowa, Jaworowa, pętle autobusowe i tramwajowa, tereny przy torach kolejowych).
Proszę kto może o podrzucenie informacji do zaprzyjaźnionych lecznic, sklepów zoo i nie tylko. Im wiecej osób będzie wiedziało o kotce, tym większe szanse, ze ktoś ją zauważy!

Tak wiele zaginionych kotów odnalazło się dzięki współpracy miauowiczów (również mój Znikotek!), wierzę w siłę forum! Pomóżmy kotce wrócić do domu!

Wszelkie pomysły mile widziane!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro gru 23, 2020 15:26 Re: zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

U mnie tez w lipcu kota znalazłam pod maska
Wczoraj wieczór (?)jest taki kot podobny do niej przerażony ale to lubelskie
I jak mi się udało cyknąć to ma białe od krawatu

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro gru 23, 2020 16:33 Re: zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

Jest bliźniaczy wątek na Kotach, tam odpowiedziałam. Szukajcie, a znajdziecie...bardzo w to wierzę. Kotka jest przestraszona i pewno gdzieś siedzi cichutko, tak zwykle się dzieje. Trzeba w te same miejsca zaglądać kilka razy.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54995
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro gru 23, 2020 18:52 Re: zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

Z moich doświadczeñ, kiedy uciekł Feliks:
Szukajcie nocą, kiedy już jest spokojnie, chodźcie powoli, dając kotce czas, żeby wyszła do Was (jeśli w ogóle wyjdzie). Ja chodziłam machając torebką z chrupkami, kot na ten dźwięk wybiegł z kryjówki, było to już nocą. Tyle że ja dzięki sąsiadom wiedziałam, gdzie szukać, bo mówili, że go chyba widzieli.
Wchodziłam na sąsiednie podwórka, dzwoniąc domofonem do obcych ludzi, tłumacząc, że kot uciekł - i ludzie pomagali i wpuszczali.
Oby się udało!!!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro gru 23, 2020 18:52 Re: zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

Dodało mi się dwa razy :( dlatego wątki są dwa

monika be

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Śro gru 23, 2020 13:13

Post » Śro gru 23, 2020 19:05 Re: zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

napisz do moderatora z prosba o połączenie wątków

moderatorów masz na górze wątku po lewej stronie
zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ
Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

,

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 05, 2021 12:53 Re: zaginęła kotka Pełka - POZNAŃ

Co za ........... sąsiad. :evil:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34264
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Lifter i 143 gości