Mojekoty Sabcia Usia Calinka Mini Kitka Kitek do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 27, 2021 20:18 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Czarnidełku chyba się spodobała piosenka na dobranoc. Najpierw się zasłuchała, a później rozmiziała i zaczęła podśpiewywać.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon wrz 27, 2021 20:28 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:Dzień nam mija spokojnie, oglądałam sobie na TVPVOD seriale (Życie w Cranford, Powrót do Cranford), koty były grzeczne, jedzą, odwiedzają kuwetki, śpią. Lubię takie dni...

A co u Zuni? U kotków pibon? U Lucaska?

Na dobranoc - jak zwykle piosenka.


Uwielbiam Beatlesów. Ale wykonanie Placido Domingo zdecydowanie przewyższa oryginał.
Jolu czy pan Placido popełnił coś jeszcze z repertuaru The Beatles? (Może moje ulubione"Hej Jude"?)
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7451
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 27, 2021 21:17 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

madrugada pisze:
jolabuk5 pisze:Dzień nam mija spokojnie, oglądałam sobie na TVPVOD seriale (Życie w Cranford, Powrót do Cranford), koty były grzeczne, jedzą, odwiedzają kuwetki, śpią. Lubię takie dni...

A co u Zuni? U kotków pibon? U Lucaska?

Na dobranoc - jak zwykle piosenka.


Uwielbiam Beatlesów. Ale wykonanie Placido Domingo zdecydowanie przewyższa oryginał.
Jolu czy pan Placido popełnił coś jeszcze z repertuaru The Beatles? (Może moje ulubione"Hej Jude"?)

Ojej, naprawdę tak uważasz? Bardzo mnie to cieszy, bo np. mój cioteczny brat, po wysłuchaniu piosenki stwierdził, że ładne, ale jednak Beatlesi... :wink:
Inne piosenki tego zespołu? Chyba nie... Wiesz, Placido do tych swoich rozrywkowych nagrań wybierał zwykle przeboje z bardzo różnych obszarów muzyki - trochę musicali, muzyki filmowej, a przede wszystkim - muzyki hiszpańskiej, meksykańskiej, której czuł się ambasadorem. Wiele piosenek jest nam zupełnie nieznanych, podczas gdy hiszpańska czy południowoamerykańska publiczność reaguje na nie bardzo żywo. A poza muzyką hiszpańską - sięgał np. po piosenkę Piaf, a obok niej po Beatlesów, po temat z Love Story czy angielską wersję Besame mucho.
Popularnych piosenek zostało jeszcze dużo, będzie czego słuchać w zimowe wieczory :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 27, 2021 21:22 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:
madrugada pisze:
jolabuk5 pisze:Dzień nam mija spokojnie, oglądałam sobie na TVPVOD seriale (Życie w Cranford, Powrót do Cranford), koty były grzeczne, jedzą, odwiedzają kuwetki, śpią. Lubię takie dni...

A co u Zuni? U kotków pibon? U Lucaska?

Na dobranoc - jak zwykle piosenka.


Uwielbiam Beatlesów. Ale wykonanie Placido Domingo zdecydowanie przewyższa oryginał.
Jolu czy pan Placido popełnił coś jeszcze z repertuaru The Beatles? (Może moje ulubione"Hej Jude"?)

Ojej, naprawdę tak uważasz? Bardzo mnie to cieszy, bo np. mój cioteczny brat, po wysłuchaniu piosenki stwierdził, że ładne, ale jednak Beatlesi... :wink:
Inne piosenki tego zespołu? Chyba nie... Wiesz, Placido do tych swoich rozrywkowych nagrań wybierał zwykle przeboje z bardzo różnych obszarów muzyki - trochę musicali, muzyki filmowej, a przede wszystkim - muzyki hiszpańskiej, meksykańskiej, której czuł się ambasadorem. Wiele piosenek jest nam zupełnie nieznanych, podczas gdy hiszpańska czy południowoamerykańska publiczność reaguje na nie bardzo żywo. A poza muzyką hiszpańską - sięgał np. po piosenkę Piaf, a obok niej po Beatlesów, po temat z Love Story czy angielską wersję Besame mucho.
Popularnych piosenek zostało jeszcze dużo, będzie czego słuchać w zimowe wieczory :D


Czekam, chętnie posłucham :D
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7451
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 27, 2021 21:42 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Zakotwiczyłam sobie to nagranie na pasku przeglądarki, słucham ponownie i....

W oryginale jest:
Why she had to go, I don't know, she wouldn't say
czyli: Dlaczego ona musiała odejść, nie wiem, ona nie powiedziała.

A Placido śpiewa:
Why he had to go, I don't know, he wouldn't say
Dlaczego on musiał odejść, nie wiem, on nie powiedział.

Jestem tolerancyjna, proszę mnie nie posądzać o homofobię, po prostu mnie to zdziwiło, bo nigdy nie słyszałam, żeby P.D. był homoseksualistą.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7451
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 27, 2021 21:43 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

PS. Doczytałam, że ma żonę
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7451
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 27, 2021 21:48 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

O, nie wiedziałam, że "takie rzeczy" też śpiewał :)
Ciemno jest, więc nie wiem, czy kotowate zasłuchane :) Chyba nie, chyba łażą :)
A ja sobie słucham :) Ups, miałam się wsłuchać w to he/she, ale mi przemknęło...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon wrz 27, 2021 21:50 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Wiesz, to może raczej wynikać z jego angielskiej wymowy. Placido mówi płynnie po angielsku, ale akcent ma hiszpański i może dlatego tak to brzmi? Angielskie słowa wymawia się dość podobnie. W filmiku z Miss Piggy Placido myli "throat" z "frog". :D
Przesłuchałam - i ja tam wyraźnie słyszę "she" :D

I - nie, Placido jest zdecydowanie hetero. :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 27, 2021 21:52 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Doczytałam w wikipedii, że "McCartney stworzył melodię w oparciu o dźwięki, które mu się przyśniły. " :) Miau!

No to a propos - dzisiaj w nocy,,, śniło mi się, że moja Mama (nie zyjąca od kilku lat) prowadziła furgonetkę ze sprzętem nurkowym i to były nurkowiska tureckie w Skandynawii. Tak. W Turcji w Skandynawii. Zaznaczam, iż:
1. Moja Mama nigdy nie miała prawa jazdy :)
2. Mam świadomość, iż Turcja nie leży w Skandynawii.
3. Nie piłam wczoraj alkoholu :) Chyba że to jeszcze po szczepieniu??? :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11137
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon wrz 27, 2021 21:53 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Nul pisze:Doczytałam w wikipedii, że "McCartney stworzył melodię w oparciu o dźwięki, które mu się przyśniły. " :) Miau!

No to a propos - dzisiaj w nocy,,, śniło mi się, że moja Mama (nie zyjąca od kilku lat) prowadziła furgonetkę ze sprzętem nurkowym i to były nurkowiska tureckie w Skandynawii. Tak. W Turcji w Skandynawii. Zaznaczam, iż:
1. Moja Mama nigdy nie miała prawa jazdy :)
2. Mam świadomość, iż Turcja nie leży w Skandynawii.
3. Nie piłam wczoraj alkoholu :) Chyba że to jeszcze po szczepieniu??? :)

:ryk:
Sen mara...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 27, 2021 22:06 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Nul pisze:Doczytałam w wikipedii, że "McCartney stworzył melodię w oparciu o dźwięki, które mu się przyśniły. " :) Miau!

No to a propos - dzisiaj w nocy,,, śniło mi się, że moja Mama (nie zyjąca od kilku lat) prowadziła furgonetkę ze sprzętem nurkowym i to były nurkowiska tureckie w Skandynawii. Tak. W Turcji w Skandynawii. Zaznaczam, iż:
1. Moja Mama nigdy nie miała prawa jazdy :)
2. Mam świadomość, iż Turcja nie leży w Skandynawii.
3. Nie piłam wczoraj alkoholu :) Chyba że to jeszcze po szczepieniu??? :)

A skąd wiesz, że nie ma Turcji w Skandynawii? Wszak Włochy są w Warszawie

MaryLux

 
Posty: 159318
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 27, 2021 23:04 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

MaryLux pisze:
Nul pisze:Doczytałam w wikipedii, że "McCartney stworzył melodię w oparciu o dźwięki, które mu się przyśniły. " :) Miau!

No to a propos - dzisiaj w nocy,,, śniło mi się, że moja Mama (nie zyjąca od kilku lat) prowadziła furgonetkę ze sprzętem nurkowym i to były nurkowiska tureckie w Skandynawii. Tak. W Turcji w Skandynawii. Zaznaczam, iż:
1. Moja Mama nigdy nie miała prawa jazdy :)
2. Mam świadomość, iż Turcja nie leży w Skandynawii.
3. Nie piłam wczoraj alkoholu :) Chyba że to jeszcze po szczepieniu??? :)

A skąd wiesz, że nie ma Turcji w Skandynawii? Wszak Włochy są w Warszawie


A Szwajcaria na Kaszubach :wink:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7451
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 28, 2021 7:45 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Hej, pibon. Cały czas myślę. Taki miły buras, z miłym pysiem. Ja też jestem dzika i nie daję się głaskać. Nie mówiąc o Klusce 8)
Jednak lepiej jest i jej, i mi, nie na tzw. "wolności".
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto wrz 28, 2021 11:00 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

madrugada pisze:
MaryLux pisze:
Nul pisze:Doczytałam w wikipedii, że "McCartney stworzył melodię w oparciu o dźwięki, które mu się przyśniły. " :) Miau!

No to a propos - dzisiaj w nocy,,, śniło mi się, że moja Mama (nie zyjąca od kilku lat) prowadziła furgonetkę ze sprzętem nurkowym i to były nurkowiska tureckie w Skandynawii. Tak. W Turcji w Skandynawii. Zaznaczam, iż:
1. Moja Mama nigdy nie miała prawa jazdy :)
2. Mam świadomość, iż Turcja nie leży w Skandynawii.
3. Nie piłam wczoraj alkoholu :) Chyba że to jeszcze po szczepieniu??? :)

A skąd wiesz, że nie ma Turcji w Skandynawii? Wszak Włochy są w Warszawie


A Szwajcaria na Kaszubach :wink:

Fakt, byłam tam

MaryLux

 
Posty: 159318
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 28, 2021 11:29 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Koty już po kolejnym śniadaniu, nawet balkon trochę otworzyłam, Usia zaraz skorzystała. :wink:

Wiecie, przesłuchałam sobie Yesterday w wykonaniu Beatlesów i Placida i rzeczywiście - wersja Placida jest lepsza! Bardzo delikatna, pełna poezji - i oczywiście mistrzowskie operowanie głosem, oddechem... Zawsze podziwiałam fakt, że Domingo potrafił w piosenkach używać głosu inaczej, niż w ariach operowych. Może dlatego jego popularne płyty sprzedawały się w milionowych nakładach?
No, kurier właśnie przyniósł paczki z kocim jedzonkiem, muszę się zabrać do pracy i wszystko rozpakować. :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 123 gości