Mojekoty Sabcia Usia Calinka Mini Kitka Kitek do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 17, 2021 12:05 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Tego preparatu kory wiązu czerwonego DLA PSÓW I KOTÓW nie ma w tej chwili w sklepach internetowych. Można bez problemu kupić korę wiązu czerwonego przeznaczoną dla ludzi. Trzeba tylko rozpracować dawkę i odpowiednio zmniejszyć podawaną ilość. Aniu1515, dziękuję za zdjęcia, nie wiem, jak z przesyłką, bo ja nigdy nie załatwiałam takich spraw, może Ania2016 sama zdecyduje i się z Tobą skontaktuje. Ale ja byłabym za kupieniem preparatu "ludzkiego" i przeliczenie dawki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 17, 2021 18:07 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

O rany, co tu się dzieje. Kubuś się zmartwi. Żona pana doktora - techniczka wet z wielkim doświadczeniem, woli długie igły. Ja wolę krótkie. Trzymajcie się!
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie paź 17, 2021 19:00 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Ja rozumiem, że pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem może woleć długą igłę, ale dla laika krótka igła jest bezpieczniejsza. :ok:
Aniu, wszystko się ułoży, seria sterydu plus ta kora wiązu mogą naprawdę ustabilizować stan zapalny!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 17, 2021 20:29 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Dziękuję . Na razie spokój. Rano qp na 3.5. Jutro poproszę chyba o jeszcze jeden zastrzyk antybiotyku. Żeby kupki unormować. Śpimy i odpoczywamy poniewyspanej nocy.

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Nie paź 17, 2021 20:30 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Anna2016 pisze:Dziękuję . Na razie spokój. Rano qp na 3.5. Jutro poproszę chyba o jeszcze jeden zastrzyk antybiotyku. Żeby kupki unormować. Śpimy i odpoczywamy poniewyspanej nocy.


Kciuki za kupala :ok:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7757
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 18, 2021 4:44 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Anna2016 pisze:Dziękuję . Na razie spokój. Rano qp na 3.5. Jutro poproszę chyba o jeszcze jeden zastrzyk antybiotyku. Żeby kupki unormować. Śpimy i odpoczywamy poniewyspanej nocy.

Bardzo mądrze, Aneczko! Antybiotyk powinno się mieć w domu przy takiej chorobie jaką ma Zunia - żeby podać w przypadku zaostrzenia. Za poprawę! Aniu, czy wyszukałaś jakiś preparat wiązu dla Zuni?
Pibon coś nie pisze - czyżby trwała przeprowadzka? Mocno trzymam kciuki. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Ì za Lucaska i jego Dużych też trzymam. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Dobrego dnia dla wszystkich :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 18, 2021 6:00 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Ten link do ludzkiego preparatu kory wiązu podany przez ewwkrem jest interesujący i pewnie zrobię tak jak Jola pisze - ludzki preparat tylko dawkę jeszcze poszukam.
Tu jest opis i przykładowe dawkowanie:

https://barfnekorepetycje.pl/kora-wiazu-czerwonego/
"Wspaniałe właściwości wiązu czerwonego mogą znaleźć zastosowanie również w diecie naszych zwierząt ponieważ ma pozytywny wpływ na błonę śluzową żołądka i jelit. Wytwarza warstwę ochronną dlatego ma działanie korzystne w przypadku ostrych i przewlekłych biegunek, a także przy chronicznych zaparciach. Działa kojąco, rozkurczowo i przeciwzapalnie, reguluje trawienie, łagodzi efekt podrażnionych jelit. Kora wiązu czerwonego ma również lekkie działanie moczopędne, więc należy zachować ostrożność przy stosowaniu u zwierzaków, które są bardzo odwodnione.
Jednak należy pamiętać o tym, że kora zaburza wchłanianie wartości odżywczych z przewodu pokarmowego, dlatego przed podaniem tego suplementu konieczne jest zachowanie odstępu czasowego przed czy po posiłku. Suplementu tego nie podajemy wraz z pożywieniem ani tuż przed. Najkorzystniej podać suplement ok 30-60 minut po posiłku."


Miau...ale sobie pospałyśmy....od 18tej z przerwami na jedzenie i sioo, chociaż ja chciałam brykać około 22giej ale duża byla zmęczona i poszlyśmy obie spac....teraz duża już w pracy i.....słucha[i] ave maria z poprzedniej strony....
A Marcysia od czwartku dostaje unidox bo zaczęła kasłać...i oczko jej trochę zaropiało....i apetyt straciła....ale już trochę lepiej.
Lepszego tygodnia dla Wszystkich <3 <3
Zunia[/i]

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41


Post » Pon paź 18, 2021 17:51 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Miau, dostałam drugi zastrzyk, antybiotyk, duża mi zrobiła :? :? :? wpakowała mnie w transporterek i zrobiła :evil: :evil:
Zunia

Po konsultacji z panią wet - duża

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pon paź 18, 2021 18:03 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Wspaniale, że tak sobie pospałyście, to bardzo ważne!!!

Aniu, myślę, że ten preparat wiązu może się sprawdzić. Tylko ten ludzki każą zalać wrzątkiem, a u "kocim" po prostu zawiesić w wodzie i zrobić papkę. Nie wiem, co lepsze? Może w tej wyższej temperaturze coś się uwalnia z proszku? Tak, jak przy różnych naparach, odwarach. Ale jak bys nie podała - będzie ok, byle Zunia chciała to zjeść. :ok: :ok: :ok:
Wielkie brawa za zrobienie zastrzyku!!! :201421 :201421 :201421

Kciuki za Zunię i za Marcysię, dobrze, że dałaś unidox! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

A jak Ci się podobała Ave Maria Mascagniego? Ja lubię obserwować z jakim podziwem Sissel patrzy na Placido :D
Przypomnę link na tej stronie, może jeszcze ktoś zajrzy :wink:


Wczoraj oglądałam film fabularny o Neilu Armstrongu, podobał mi się, ale przez to nie zobaczyłam filmu dokumentalnego o Pavarottim (nowy, z 2019 r.). To znaczy - widziałam kawałki, ale chciałam całość. Na tvp.vod.pl materiał jest, ale płatny - więc sobie daruję :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 18, 2021 18:13 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

tak, podoba sie, wysłuchałam jej dziś rano w pracy, zdawało mi się, że napisałam tu, na wątku że mi sie podoba, widocznie coś mi głowę zajęło i zapomnialam....dziś niefajny dzień merytorycznie w pracy....coraz więcej wymagają od nas czynności takich jak księgowe-rachuba (obliczanie odsetek, wystawianie not odsetkowych, wystawianie dyspozycji i korekt dyspozycji, wyliczanie kwot odsetek dla dwóch typów odsetek i dla trzech artykułów pomocy z ustawy, To nie dla mnie, nie dla psychologa, ja nie chcę tego robić. Szukam wiec pracy, wiem, ze na szybko nie znajdę, ale decyzja jest. Na początku, rok temu na wiosnę myślałam że to się skończy np po roku, ale to jest coraz gorsze i raczej do końca 2022 się nie skończy. Nie chcę pracować jako księgowa. Szukam więc pracy. Dwa problemy na raz: mocno chora Zunia i konieczność odejścia z pracy, w której przesiedziało się blisko 30 lat = zasiedziało się

Z korą wiązu ok, kupię, widzę jednak że ona podobnie do siemienia lnianego działa - tj. obniża wchłanianie substancji przez jelita....

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pon paź 18, 2021 18:38 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Anna2016 pisze:Miau, dostałam drugi zastrzyk, antybiotyk, duża mi zrobiła :? :? :? wpakowała mnie w transporterek i zrobiła :evil: :evil:
Zunia

Po konsultacji z panią wet - duża


Aniu, dalaś radę :ok:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7757
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 18, 2021 18:41 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:Wspaniale, że tak sobie pospałyście, to bardzo ważne!!!

Aniu, myślę, że ten preparat wiązu może się sprawdzić. Tylko ten ludzki każą zalać wrzątkiem, a u "kocim" po prostu zawiesić w wodzie i zrobić papkę. Nie wiem, co lepsze? Może w tej wyższej temperaturze coś się uwalnia z proszku? Tak, jak przy różnych naparach, odwarach. Ale jak bys nie podała - będzie ok, byle Zunia chciała to zjeść. :ok: :ok: :ok:
Wielkie brawa za zrobienie zastrzyku!!! :201421 :201421 :201421

Kciuki za Zunię i za Marcysię, dobrze, że dałaś unidox! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

A jak Ci się podobała Ave Maria Mascagniego? Ja lubię obserwować z jakim podziwem Sissel patrzy na Placido :D
Przypomnę link na tej stronie, może jeszcze ktoś zajrzy :wink:


Wczoraj oglądałam film fabularny o Neilu Armstrongu, podobał mi się, ale przez to nie zobaczyłam filmu dokumentalnego o Pavarottim (nowy, z 2019 r.). To znaczy - widziałam kawałki, ale chciałam całość. Na tvp.vod.pl materiał jest, ale płatny - więc sobie daruję :twisted:


Jolu, nie znałam tej wersji Ave Maria. Znów bardzo mi się podoba ta muzyczna wstawka.
Wcześniejsze jakoś pominęłam, bo czytałam w biegu.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7757
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 18, 2021 19:13 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

madrugada pisze:
Anna2016 pisze:Miau, dostałam drugi zastrzyk, antybiotyk, duża mi zrobiła :? :? :? wpakowała mnie w transporterek i zrobiła :evil: :evil:
Zunia

Po konsultacji z panią wet - duża


Aniu, dalaś radę :ok:


Tak :P :P :P ale najpierw Zuzię zapakowałam do transportera (nie było łatwo), no i jeszcze....ręce mi sie jednak trzęsły potem z nerwów, ale poszło szybciej, bo wiedziałam co mam zrobić żeby to szybko zrobić.... Ideałem będzie robienie zastrzyków bez stresowania kota wpakowywaniem do transportera...

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pon paź 18, 2021 19:44 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Aniu, to przyjdzie z czasem, jak nabierzesz wprawy. Na razie najważniejsze, że zastrzyk podany. A stres dla Zuni zawsze mniejszy, niż gdybyś musiała ją na ten zastrzyk zanieść :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Co do pracy - myślę, ze podjęłaś jedynie słuszną decyzję! Możesz szukać na spokojnie, ale dobrze, że będziesz szukać.
A wiesz, że teraz w szkołach obowiązkowo musi być psycholog? We wszystkich. Może to by było jakieś rozwiązanie? :ok: :ok: :ok:

Grażynko, Aniu, cieszę się, ze podoba Wam się Ave Maria!!! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 212 gości