Mojekoty Sabcia Usia Calinka Mini Kitka Kitek do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 28, 2021 11:57 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

czitka pisze:
jolabuk5 pisze:No tak, u alergika trudno dobrać karmę, żeby jeszcze Zuni posmakowała :wink: Mam nadzieję, że któraś z zamówionych się sprawdzi!
Płakanie, logicznie rzecz biorąc - nie pomaga, ale chyba dobrze działa na psychikę :ok: To jak zwracanie w chorobie lokomocyjnej - przyczyny nie likwiduje, ale przynosi chwilową ulgę.

Aniu, podczytuję, może nie za dokładnie, bo czas dzielę podobnie jak Ty teraz między koty a studentów i bardzo kibicuję Zuni, Ona taka śliczna :1luvu: . Pomysłów już tu było milion, to ja dorzucę z doświadczenia własnego, ale być może całkiem nie trafię :( . Czitusia ma czasami (raz na rok ale ma) sensacje trawienne, przeszłam całkowicie na RC GastroIntenstinal suche i gdy coś z brzusiem nie tak, to jeden dzień dodatkowo na saszetkach jak wyżej. Ma zdiagnozowane IBD, ale ja w to nie wierzę, po prostu czasem coś jej zaszkodzi. Natomiast niezależnie zauważyłam, że bardzo, ale to bardzo źle reaguje na wszelkie eksperymenty z jakąkolwiek karmą bezzbożową. Bratu też. Sensacje jelitowe natychmiast. I po probiotykach też. Spokojnego dnia!
Jolu, uściski dla Cibie i wszystkich ogoniastych :1luvu: .


Dziękuję chitko :1luvu: Zuziak coś dziś gorzej się czuje, to znaczy osowiała jest taka i słaby apetyt ma, qpy robi 2 x dziennie, wczorajsze obie były niezłe, tak na 3.5 - 4. Mam wrażenie że chudnie (na dotyk czuję bardziej koścista). z/d hills na pewno jej nie służy, nagrałam ja w kuwecie po zd i pokazałam pani wet. Na razie jest na i/d . Przez piątek i sobotę dałam jej po konsultacji i upewnieniu się w lecznicy kilka kropel oleju z pestek winongron żeby suplementować omega 3 i 6 - i.... niestety mam wrażenie że jej brzydkie qpki w weekend były w jakiejś części spowodowane też tym olejem :( Bąki cuuuuchnące puszcza czasem. Jak jej dałam troszkę Omeprazolu (Helicid) to lepiej jadła przez 2 dni. Jeśli qpa utrzyma sie taka jak teraz to będzie powtórka ze sterydu. Spróbuję dać jej odrobine amylactiv, odrobinę, ona miała badaną trzustkę.....1.5 roku temu, teraz pani wet nie zbadała trustki :cry: :cry: :cry: a czytałam że trustka może być chora i nie dawać objawów klinicznych ani w wynikach krwi też.

Bądźcie zdrowi Wszyscy :1luvu:
Obólnie czujemy się - ona i ja - do kitu.

Anna2016

 
Posty: 10455
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Wto wrz 28, 2021 12:07 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Aneczko, piszę pw.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 28, 2021 14:04 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

No tak, miałam rozpakowywać paczki, tymczasem zadzwoniła Jola Dworcowa, pilnie pożyczyć 300 zł (musiałam pożyczyć 400, bo tak miałam - z kaucji za mieszkanie) - musi zrobić echo serca natychmiast, bo chyba zapalenie... Miała być zaraz, ale czekała na wynik poprzedniego badania (EKG? USG? już nie pytałam) i przyszła dopiero teraz, bardzo kiepsko wygląda i słania się na nogach. A ja zamiast rozpakowywać zabrałam się do przeglądania forum - i już jest 15.00!
Na pobudzenie chęci do działania - brawurowa Valencia :D

No, i od razu chce mi się rozpakowywać pudła :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 28, 2021 15:16 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Biedna pani Jola, oby jej zdrowie sie poprawilo! Mam wielka nadzieje, ze poniewaz ona sie chyba duzo rusza i jest bardzo aktywna, to moze dzieki temu jej zdrowko powinno byc lepsze niz gdyby sie nie ruszala.

O to i ja zaraz poslucham tego brawurowego utworu, bo mam ciezkie roboty sprzataniowe dzis do wykonania. Akurat mam przerwe na posilek.

Aniu, Zuniu trzymajcie sie! :ok:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4242
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto wrz 28, 2021 15:34 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:Na pobudzenie chęci do działania - brawurowa Valencia :D


Piekna ta Valencia, przepiekne brzemienie Placido i jeszcze chor byl!

Aniu, dzisiaj dr Andrew Jones ma Webinar n/t zdrowia kotow. Uczestnicy (w formie czatu) moga zadawac pytania odnosnie zdrowia swoich zwierzakow.
Moze Tobie by cos doktor poradzil?


Hello,

Welcome to Tuesday!

If you have questions about your cat's health and are hoping to get them answered, then tonight is your chance :-)

my NEW Free Feline Webinar...

It is covering all that you need to know about Cat Health and Nutrition..What to Feed, What to AVOID, and my most CURRENT and EFFECTIVE Natural At Home Remedies for Common Cat Diseases.

Date: Tuesday Sep 28, 2021
Time: 5PM Pacific
Registration Cost: FREE

Click Here to sign up to my NEW webinar:

Dr Jones' Cat Health and Nutrition Webinar

Your cat will be most happy if you do!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4242
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto wrz 28, 2021 16:25 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Dziękuję :1luvu: :1luvu: :1luvu: nawet jeśli o nic nie zapytam to chociaż posłucham. Weszłam tu: https://thecatsupplement.com/webinar/ tam się trzeba jakoś zapisać żeby być np biernym uczestnikiem ?

Dziś jeszcze nie było qpki :P :?
Kciuki mocne za Jolę Dworcową :1luvu: :1luvu: :1luvu: poszedł grosik

Anna2016

 
Posty: 10455
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Wto wrz 28, 2021 16:48 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

TAk, tam trzeba kliknac "claim your spot" i podac chyba adres email do rejestracji i przesla Ci link potem do webinara.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4242
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto wrz 28, 2021 17:03 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Prawda? Ja też uważam, ze Valencia jest wspaniała. Uwielbiam, jak Placido tak na jednym oddechu śpiewa Valencia, es la tierra de las flores, de la luz y del amor. :D
Aneczko, dziękuję za wpłatę dla Joli, bardzo się przyda! :201494 :201494 :201494
Mocne kciuki za Zunię i za Ciebie!!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
A ja dopiero niedawno skończyłam rozpakowywać pudła z kocim jedzeniem. Zamawiałam hurtem, bo w Zooplus była promocja 10% na wszystko, plus moje 3% planu oszczędnościowego plus jeszcze niektóre produkty miały obniżkę o 5 lub 10 % - no, to naprawdę się opłacało. Ale potem rozpakować to wszystko...

Jola Dworcowa dzwoniła, że wynik tego echa będzie chyba w czwartek, a kolejną wizytę ma w piątek. Oczywiście wszystko płatne, bo na NFZ było na czerwiec 2022. Ale w innym miejscu zapisała się też na NFZ na grudzień. Tyle ze teraz trzeba było działać szybko, bo od piątku czuła się strasznie słabo i bolało ją w piersiach, już myślała że ma zawał, ale EKG nie wykazało.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 28, 2021 21:12 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

madrugada pisze:
MaryLux pisze:
Nul pisze:Doczytałam w wikipedii, że "McCartney stworzył melodię w oparciu o dźwięki, które mu się przyśniły. " :) Miau!

No to a propos - dzisiaj w nocy,,, śniło mi się, że moja Mama (nie zyjąca od kilku lat) prowadziła furgonetkę ze sprzętem nurkowym i to były nurkowiska tureckie w Skandynawii. Tak. W Turcji w Skandynawii. Zaznaczam, iż:
1. Moja Mama nigdy nie miała prawa jazdy :)
2. Mam świadomość, iż Turcja nie leży w Skandynawii.
3. Nie piłam wczoraj alkoholu :) Chyba że to jeszcze po szczepieniu??? :)

A skąd wiesz, że nie ma Turcji w Skandynawii? Wszak Włochy są w Warszawie


A Szwajcaria na Kaszubach :wink:

I Szwecja na Pomorzu :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 28, 2021 21:15 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Oj, to kciuki za Jolę Dworcową!

Valencia prześliczna :) I nie o miasto mi teraz chodzi :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11230
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 28, 2021 21:23 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Ciociu Jolu, a Ciocia Jola Dworcowa to nie mogła (przy bólach w klatce piersiowej i dusznościach) wezwać karetki? Albo pójść na SOR? Nawet jak uważała, że to niekoniecznie trzeba to ... badania na SOR by zrobili. Na bank ekg i może nawet echo. Pomijając pieniądze to byłyby, te badania, zrobione szybko.
Pewnie różnie to bywa ale na SORze to nawet w mojej, włocławskiej "mordowni" robią takie badania.
Drops :oops:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto wrz 28, 2021 22:33 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Nul, cieszę się, że podobała Ci się Valencia :D

Dropsie, to co radzisz wydaje się bardzo rozsądne (Sabcia mi podpowiada, że jesteś bardzo mądrym kocurkiem :1luvu: ). Nie wiem, czemu Jola nie zdecydowała się na skorzystanie z SOR? Może bała się, żeby jej nie zostawili w szpitalu, a może zwyczajnie nie miała siły na pójście i czekanie (często wiele godzin) na niewygodnym krzesełku. A może po prostu sądziła, że "samo przejdzie" - znam to z własnego doświadczenia :twisted: Zapytam, bo to może być ważne na przyszłość, ale podejrzewam, że to było połączenie wszystkich 3 powodów.

No, ja już nakarmiłam koty zewnętrzne, swoim też dałam jeść, chyba że Sabcia będzie jeszcze wymagała czegoś innego, jak to ona. Trzeba już tylko wyczyścić kuwety, zmienić wodę w miseczkach i będę mogła posłuchać kolejnego ciekawego wykładu, albo pięknej muzyki... zanim sen mnie nie zmorzy :D

Zuniu, jak kupka? I apetyt? Duża kupiła Ci jakieś nowe karmy? :201461

Pibon, trzymam cały czas kciuki za przenosiny :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Lucasku, jak sobie radzicie?
Dobrej nocy wszystkim :201461 :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 28, 2021 22:46 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:Prawda? Ja też uważam, ze Valencia jest wspaniała. Uwielbiam, jak Placido tak na jednym oddechu śpiewa Valencia, es la tierra de las flores, de la luz y del amor. :D
Aneczko, dziękuję za wpłatę dla Joli, bardzo się przyda! :201494 :201494 :201494
Mocne kciuki za Zunię i za Ciebie!!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
A ja dopiero niedawno skończyłam rozpakowywać pudła z kocim jedzeniem. Zamawiałam hurtem, bo w Zooplus była promocja 10% na wszystko, plus moje 3% planu oszczędnościowego plus jeszcze niektóre produkty miały obniżkę o 5 lub 10 % - no, to naprawdę się opłacało. Ale potem rozpakować to wszystko...

Jola Dworcowa dzwoniła, że wynik tego echa będzie chyba w czwartek, a kolejną wizytę ma w piątek. Oczywiście wszystko płatne, bo na NFZ było na czerwiec 2022. Ale w innym miejscu zapisała się też na NFZ na grudzień. Tyle ze teraz trzeba było działać szybko, bo od piątku czuła się strasznie słabo i bolało ją w piersiach, już myślała że ma zawał, ale EKG nie wykazało.


Zdrowia Joli Dworcowej życzę :ok: :ok:
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7773
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 28, 2021 22:48 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Nul pisze:
madrugada pisze:
MaryLux pisze:
Nul pisze:Doczytałam w wikipedii, że "McCartney stworzył melodię w oparciu o dźwięki, które mu się przyśniły. " :) Miau!

No to a propos - dzisiaj w nocy,,, śniło mi się, że moja Mama (nie zyjąca od kilku lat) prowadziła furgonetkę ze sprzętem nurkowym i to były nurkowiska tureckie w Skandynawii. Tak. W Turcji w Skandynawii. Zaznaczam, iż:
1. Moja Mama nigdy nie miała prawa jazdy :)
2. Mam świadomość, iż Turcja nie leży w Skandynawii.
3. Nie piłam wczoraj alkoholu :) Chyba że to jeszcze po szczepieniu??? :)

A skąd wiesz, że nie ma Turcji w Skandynawii? Wszak Włochy są w Warszawie


A Szwajcaria na Kaszubach :wink:

I Szwecja na Pomorzu :)


Tego nie wiedziałam.
Mamy też Wenecję, tylko nie pamiętam w którym rejonie kraju.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7773
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 28, 2021 22:52 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Anna2016 pisze:
czitka pisze:
jolabuk5 pisze:No tak, u alergika trudno dobrać karmę, żeby jeszcze Zuni posmakowała :wink: Mam nadzieję, że któraś z zamówionych się sprawdzi!
Płakanie, logicznie rzecz biorąc - nie pomaga, ale chyba dobrze działa na psychikę :ok: To jak zwracanie w chorobie lokomocyjnej - przyczyny nie likwiduje, ale przynosi chwilową ulgę.

Aniu, podczytuję, może nie za dokładnie, bo czas dzielę podobnie jak Ty teraz między koty a studentów i bardzo kibicuję Zuni, Ona taka śliczna :1luvu: . Pomysłów już tu było milion, to ja dorzucę z doświadczenia własnego, ale być może całkiem nie trafię :( . Czitusia ma czasami (raz na rok ale ma) sensacje trawienne, przeszłam całkowicie na RC GastroIntenstinal suche i gdy coś z brzusiem nie tak, to jeden dzień dodatkowo na saszetkach jak wyżej. Ma zdiagnozowane IBD, ale ja w to nie wierzę, po prostu czasem coś jej zaszkodzi. Natomiast niezależnie zauważyłam, że bardzo, ale to bardzo źle reaguje na wszelkie eksperymenty z jakąkolwiek karmą bezzbożową. Bratu też. Sensacje jelitowe natychmiast. I po probiotykach też. Spokojnego dnia!
Jolu, uściski dla Cibie i wszystkich ogoniastych :1luvu: .


Dziękuję chitko :1luvu: Zuziak coś dziś gorzej się czuje, to znaczy osowiała jest taka i słaby apetyt ma, qpy robi 2 x dziennie, wczorajsze obie były niezłe, tak na 3.5 - 4. Mam wrażenie że chudnie (na dotyk czuję bardziej koścista). z/d hills na pewno jej nie służy, nagrałam ja w kuwecie po zd i pokazałam pani wet. Na razie jest na i/d . Przez piątek i sobotę dałam jej po konsultacji i upewnieniu się w lecznicy kilka kropel oleju z pestek winongron żeby suplementować omega 3 i 6 - i.... niestety mam wrażenie że jej brzydkie qpki w weekend były w jakiejś części spowodowane też tym olejem :( Bąki cuuuuchnące puszcza czasem. Jak jej dałam troszkę Omeprazolu (Helicid) to lepiej jadła przez 2 dni. Jeśli qpa utrzyma sie taka jak teraz to będzie powtórka ze sterydu. Spróbuję dać jej odrobine amylactiv, odrobinę, ona miała badaną trzustkę.....1.5 roku temu, teraz pani wet nie zbadała trustki :cry: :cry: :cry: a czytałam że trustka może być chora i nie dawać objawów klinicznych ani w wynikach krwi też.

Bądźcie zdrowi Wszyscy :1luvu:
Obólnie czujemy się - ona i ja - do kitu.


Aniu, nieustająco trzymamy z Noliną kciuki za wyzdrowienie Zuni :ok: :ok:
Oby wreszcie była trwała poprawa.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7773
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Kotka_Lilka, Lifter i 134 gości