Mojekoty Sabcia Usia Calinka Mini Kitka Kitek do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 03, 2021 16:08 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Uszateczko
:201461
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto sie 03, 2021 16:16 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:Martwi mnie Uszatka, bo mało je. Wczoraj jeszcze było nieźle, zjadła trochę suchego, ale dziś głównie pije. Mleczko, trochę miamor drink, trochę pasty miamorka - ale troszkę, a normalnie wcina ją, aż się uszki trzęsą. Kupkę zrobiła, sioo też, chociaż niezbyt duże. Wodę popija. Ale wcale dziś nie chciała suchego :( , mokrej karmy też nie zjadła. Ten słabszy apetyt ma od kilku dni, ale wczoraj wydawało mi się, że jest lepiej... Cukry oczywiście niskie, chyba muszę zmniejszyć insulinę, bo po zwykłej dawce następną mogę podać po 18 godzinach. Wczoraj już trochę zmniejszyłam, ale za mało.
Jak apetyt nie wróci, to muszę zorganizować wizytę u weta. :(

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sie 03, 2021 18:19 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Ojej, Uszatko, co się dzieje? Czemu nie chcesz jeść??? Lepiej jedz, bo pojedziesz do weta :strach: :strach: :strach: :strach: może pasta na kłaczki by Tobie pomogła??

Julinku, pamiętamy o Tobie, przepiękny srebrny Kocurku o gołębim sercu [*] :cry: :cry:

Miau. Jako tako u mnie Ciociu. Wczoraj rano dostałam pół kapsułki Hepatoforce, duża zmieszała z wodą i wtarła ile się dało mi w futerko :strach: :strach: niecierpię tego! A wieczorem wczoraj miałam takie straaaasznie śmierdzące bączki..... :oops: :oops: :oops: :oops: ale qp było ok... dziś był dzień spokoju....
Od połowy lipca, kiedy byłam w lecznicy 2 x na zastrzykach duża się zawzięła i daje mi tylko i wyłącznie Hill's i/d mokre i suche. Dlatego nawet to lekarstwo rozrobiła z....wodą, a nie jak zwykle z odrobiną masła. Od tego czasu w mojej kuwetce jest różnie, ale duża jest uparta i tylko Hills. Czasem drapię sie jakby mnie coś uczuliło, ale to trwa dzień-dwa, wtedy w kuwetce jest trochę mniej fajnie, ale ----tylko Hill's. I jakoś się brzuś uspokaja i tak ciągniemy do przodu :)
Nawet powrócił mój i dużej ukochany mały fałdzik dobrobytu na brzuszku :P :P bo zimą tak bardzo schudłam że ten fałdzik znikł...a teraz wrócił , duża się bardzo cieszy.
Tobie Usiu też życzymy apetytu :201461 :201461 :201461
Miauczę i miziam
Zazulka

Anna2016

 
Posty: 10469
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Wto sie 03, 2021 20:43 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Uszatko, mam nadzieje ze to tylko klaczek Ci doskwiera. Duza na pewno jakies smakowitosci Ci postawi pod nosek na sniadanko a Ty zjedz tak jak zawsze, trzesac uszkami. Badz zdrowa Uszatko :ok: :ok: :ok:
Zuniu, Twoja Duza wie jak o Ciebie zadbac! Trzymaj sie zdrowo! :ok: :ok: :ok:
U nas wszyscy maja sie dobrze. Niestety, przestal przychodzic Kyle - szary kocurek, bardzo plochliwy, uciekajacy przed nami ale chetnie spedzajacy czas w domu w ukryciu. Wyszedl kilka dni temu po kolacji i od tamtej pory sie nie pokazal :( On nawet na imie swoje nie reagowal, wiec nawet nie wiem jak go szukac. Sprawdzalam tu budujace sie domy czy gdzies nie wszedl ale oni zostawiaja na noc drzwi tarasowe otwarte (jedna firma buduje tu kilka domow, juz nie ma w poblizu porosnietych roslinnoscia posesji, gdzie koty mogly miec swoje kryjowki). Przestala tez przychodzic oposka z malymi. No i nie ma juz nietoperzy! W zeszlym roku zawsze wieczorem slychac bylo przelatujaca cala ich chmare, a w tym roku - nie ma juz, bo drzewa i wszystko wyciete w poblizu :( Za to komary sa takie ze strach! No i pokazuje sie tu czasami taki kocur nowy i mozliwe ze to on przegonil Kyle'a bo kilka dni temu byly jakies odglosy klotni na zewnatrz. Jednak w ostatnich dniach to i tego nowego nie widzialam. Jedzenie znika no ale to moze byc opos lub szop. Mam nadzieje, ze Kyle ma sie dobrze tylko sie przestraszyl.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto sie 03, 2021 22:25 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Ojej, to zawsze niepokoi, jak kotek przestaje się pokazywać. Do mnie teraz przychodzą dwa, ale jeden jest niecodziennie, a drugi - kastrowany, szaro-biały - też czasem parę dni się nie pokazuje i wtedy martwię się, czy coś mu się nie stało. Ale dziś był, ładnie zjadł, zresztą jedzonko zostaje na noc, więc do rana może jeszcze podjeść, a w piwnicy stoi suche. Trzymam kciuki, żeby Kyle wrócił cały i zdrowy. :ok: :ok: :ok:

Zuniu, jeśli fałdzik dobrobytu znowu się pojawił, to może Duża ma dobry pomysł z tym Hills'em? Dla brzusia z IBD (i w ogóle wrażliwego) częsta zmiana karmy może nie być wskazana. Oby tylko kupka w kuwetce wyglądała jak najładniej!!!

Usia troszkę je, ale tak nietypowo. Pije chętnie mleczko, a z suchego już 2 razy zjadła porcję RC gastrointestinal fibre response, to samo, które dostałam od Ciebie Aniu i ponieważ kotom smakowało, to zamówiłam. Uszatka tego nie dostawała, bo za dużo węglowodanów, ale teraz ona tak mało je, że zaryzykowałam - i zjadła! Pewnie dlatego, że to RC, który generalnie kotom smakuje, ale może pomoże na kłaczek (jeśli jest). Na tę drugą karmę kłaczkową od Ciebie Aniu (też ją kupiłam) nie chciała nawet spojrzeć, mimo że innym kotom ona bardziej smakowała. Ale teraz najważniejsze, żeby w ogóle coś jadła, a jeśli ma kłopoty z przewodem pokarmowym, to gastrointestinal jest w sam raz. Mimo wszystko chyba będę musiała pokazać Uszatkę u weta, żeby jej zrobić profil geriatryczny bo przecież od 4 lat ma cukrzycę i nie wiadomo, co się dzieje np. z nerkami.

Sabcia od 2 dni znowu ma ochotę na mięsko, bardzo się cieszę, bo dawno nie jadła, a to wartościowy, naturalny pokarm. Poza tym jak zje sporą porcję, to wiem, że ma coś w brzuszku.
Pozdrawiamy wszystkich :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60403
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 04, 2021 12:20 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

My też pozdrawiamy
Sylwuś
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sie 04, 2021 12:22 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:Ojej, to zawsze niepokoi, jak kotek przestaje się pokazywać. Do mnie teraz przychodzą dwa, ale jeden jest niecodziennie, a drugi - kastrowany, szaro-biały - też czasem parę dni się nie pokazuje i wtedy martwię się, czy coś mu się nie stało. Ale dziś był, ładnie zjadł, zresztą jedzonko zostaje na noc, więc do rana może jeszcze podjeść, a w piwnicy stoi suche. Trzymam kciuki, żeby Kyle wrócił cały i zdrowy. :ok: :ok: :ok:

Zuniu, jeśli fałdzik dobrobytu znowu się pojawił, to może Duża ma dobry pomysł z tym Hills'em? Dla brzusia z IBD (i w ogóle wrażliwego) częsta zmiana karmy może nie być wskazana. Oby tylko kupka w kuwetce wyglądała jak najładniej!!!

Usia troszkę je, ale tak nietypowo. Pije chętnie mleczko, a z suchego już 2 razy zjadła porcję RC gastrointestinal fibre response, to samo, które dostałam od Ciebie Aniu i ponieważ kotom smakowało, to zamówiłam. Uszatka tego nie dostawała, bo za dużo węglowodanów, ale teraz ona tak mało je, że zaryzykowałam - i zjadła! Pewnie dlatego, że to RC, który generalnie kotom smakuje, ale może pomoże na kłaczek (jeśli jest). Na tę drugą karmę kłaczkową od Ciebie Aniu (też ją kupiłam) nie chciała nawet spojrzeć, mimo że innym kotom ona bardziej smakowała. Ale teraz najważniejsze, żeby w ogóle coś jadła, a jeśli ma kłopoty z przewodem pokarmowym, to gastrointestinal jest w sam raz. Mimo wszystko chyba będę musiała pokazać Uszatkę u weta, żeby jej zrobić profil geriatryczny bo przecież od 4 lat ma cukrzycę i nie wiadomo, co się dzieje np. z nerkami.

Sabcia od 2 dni znowu ma ochotę na mięsko, bardzo się cieszę, bo dawno nie jadła, a to wartościowy, naturalny pokarm. Poza tym jak zje sporą porcję, to wiem, że ma coś w brzuszku.
Pozdrawiamy wszystkich :1luvu: :1luvu: :1luvu:

:201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sie 04, 2021 13:58 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Uszatka nadal je to samo - suche gastro, pasty miamor cat snack i mleczko. No ale najważniejsze, że coś je.
Poza tym u nas senny dzień, na zewnątrz pada, albo tylko jest pochmurno, ale to dobrze, trzeba odpocząć od upałów :ok:

Sylwuniu, Ciociu mir.ka :1luvu: :201461
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60403
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 04, 2021 14:06 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Dobrze, ze cos je. Oby apetyt wrocil szybciutko do normalnosci - trzymam mocno kciuki!!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro sie 04, 2021 17:38 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Usia ma bardzo rzadką kupkę (od 2 dni). Zastanawiam się, czy dać jej nifuroksazyd, czy lepszy byłby diadog. Niestety diadogu nie mam, a nifuroksazyd mam. Ale podejrzewam, że to nie jest bakteryjne, kupka nie jest śmierdząca.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60403
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 04, 2021 18:12 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

A kolor kupy?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sie 04, 2021 18:14 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Jolu a Smecta?
A te luźne qpy to mogą być od RC fibre response? Od kiedy to je? Ta karma na pewno rozrzedza kupkę.

Ps dałam Zuzi pasty Bezopet i.....po ok.pol godzinie wodnista biegunka! Obserwuje Zuzię teraz cała w nerwach...

Anna2016

 
Posty: 10469
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro sie 04, 2021 18:24 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Miau wszystkim !
Wasze koty nie jedzą, a mojej chyba przez te upały klepki w pustej główce się odkleiły, bo… zaczęła jeść mokre żarcie 8O daje na noc i przez noc przeważnie znika cała saszetka (co prawda jest to Sheba, Felix, Whiskas, Royal dla bobasów, ale do tej pory nie jadła. Wylizywała tylko sos). Dzisiaj dałam pół i jak wróciłam to nie było 8O
Zakładam dwie opcje- zmądrzała na starość lub czeka nas wizyta u veta. Wolę tą pierwszą.
Do veta i tak trzeba pójść, ale wolę jak zaplanowany przegląd niż serwis.

I naszej cukrzykowej cukier spadł :1luvu: bardzo dużo. I poleciał w dół odkąd dostaje raz lub dwa razy dziennie mięso. To możliwe, że przez dodatek mięsa czy po prostu szczęście ?

Chikita

 
Posty: 6442
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro sie 04, 2021 18:33 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Chikita pisze:I naszej cukrzykowej cukier spadł :1luvu: bardzo dużo. I poleciał w dół odkąd dostaje raz lub dwa razy dziennie mięso. To możliwe, że przez dodatek mięsa czy po prostu szczęście ?

Guzik się znam na cukrzycy ale na zdrowy rozum przy cukrzycy szkodzą węglowodany, a mięso ich nie zawiera. Tak więc obstawiałabym mięso.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33246
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro sie 04, 2021 21:09 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Anna2016 pisze:Jolu a Smecta?
A te luźne qpy to mogą być od RC fibre response? Od kiedy to je? Ta karma na pewno rozrzedza kupkę.

Ps dałam Zuzi pasty Bezopet i.....po ok.pol godzinie wodnista biegunka! Obserwuje Zuzię teraz cała w nerwach...


Jolu, też bym się skłaniała ku Smekcie.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7795
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Halina50, jolabuk5, Marmotka, Meteorolog1 i 296 gości