Mojekoty Sabcia Usia Calinka Mini Kitka Kitek do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 06, 2021 1:08 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

To tak, jak moje. Też najchętniej chrupki. :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 06, 2021 6:40 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Miau Ciociubabciu, dziękuję, staram sie, ale.....

Jak u Was Usiu, Pipi? może mokre jedzenie w tych temperaturach się psuje? ja mam na myśli np w transporcie, przecież karma nie jedzie w chłodni tylko w normalnym dostawczym samochodzie a tam to i z 50 stopni lub więcej w upaly było....? Nie mam pojęcia.... Usiu, jak diadog nie pomaga to chyba jednak antybiotyk potrzebny lub może coś z wątrobą albo trzustką :? :? :? Pipi, może coś na wątrobę by Tobie pomogło? Wczoraj zmieniłam godzinę podawania wolnożyjącej Łatce leku na wątrobę z rana na wieczór i już....pominięcie porannej dawki skutkowało tym że wieczorem Łatka miała gorszy apetyt :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
same kłopoty...

Miau Usiu, Sabciu, Pipi, Kotki...już wieczorem apetyt słabł, a rano był cieniutki....dostałam osłonowe kapsułki na brzuś a godzinę potem Hepatorofce rozrzedzone w kilku kroplach wody duża wtarła mi w futerko :evil: :evil: :evil: , trochę zlizałam, resztę może potem doczyszczę. Wypiłam ciut i ciut mokrego, ale niedużo. Acha, qpka wczoraj też placek. Duża ma nadzieję że będzie dziś lepsza....bo....biegunki nie ma, qp jest 2 x dziennie.
Tak Ciociu Jolu, no właśnie z tym wetem :? :? :? :?


Wszystkim kocim Przyjaciołom i Przyjaciółkom oraz Ciociom życzymy z Zunią dobrych lub poprawionych apetytów i qwetowego porządku !

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pt sie 06, 2021 7:48 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

:201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sie 06, 2021 10:29 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Usia dziś zjadła troszkę "swoich" chrupek. Miamor cat snack i wypiła ciut mleczka. Jadła też niedozwolone chrupki, ale już nie RC fibre. Kupka na razie bez zmian, może ciut bardziej uformowana. Ale z nifuroksazydem jeszcze poczekam. Na razie dałam diadog 2x. Mokre jedzenie, gdyby było zepsute, zaszkodziłoby nie tylko Uszatce. A Calineczka je mokre normalnie, inne kotki też.

Zuniu, martwię się, że masz problemy z apetytem i z kupką. To takie trochę błędne koło - nie masz ochoty na jedzenie, bo może znudził Ci się Hills, a jak Duża da coś innego, to z kupką będzie jeszcze gorzej... Oby hepatiale pomógł!

Bardzo się ochłodziło, musiałam zamknąć balkon, bo Usia chciała na nim siedzieć mimo chłodu i na pewno by się przeziębiła.
Pozdrawiamy wszystkich :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 06, 2021 14:19 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

KĄCIK MUZYCZNY
Zastanawiałam się, co dziś pokazać w Kąciku i pibon zasugerowała mi Rondo Capriccioso Feliksa Mendelssohna. Zaczęłam szukać na youtube różnych wykonań i zainteresowało mnie nagranie Evgeny Kissina. Otwieram - a to jest wprawdzie Rondo a capriccio, ale... Beethovena. Potem wyszukałam jeszcze Rondo capriccioso Camille Saint Saens'a. Pomyślałam, że ciekawie będzie zestawić te utwory - podobne w nazwie, a różne w nastroju. zacznijmy od Mendelssohna.
Rondo capriccioso zostało skomponowane w 1830 roku, początkowo jako utwór do nauki dla studentów. Później jednak Mendelssohn dodał do niego wstęp (andante) i stworzył jeden z najpopularniejszych swoich utworów na fortepian. Posłuchamy interpretacji z roku 1953, gra Claudio Arrau.


Zupełnie inny charakter ma Rondo alla ingharese quasi un capriccio, znane jako Rage Over a Lost Penny (Wściekłość z powodu straconego grosza). Taką notatkę znaleziono na oryginalnej partyturze, jednak nie była ona skreślona ręką Beethovena, ale prawdopodobnie dopisana przez jego przyjaciela i częściowo sekretarza, Antona Schindlera. Utwór, skomponowany w 1795 r., został opublikowany dopiero po śmierci kompozytora, a wydawca - Anton Diabelli, uznał prawdopodobnie, ze notatka na manuskrypcie, sugerująca tło powstania kompozycji, będzie dodatkową reklamą, może lepszą niż oryginalny tytuł, nadany przez Beethovena (w tłumaczeniu - Rondo w stylu węgierskim, prawie kaprys). Posłuchajmy brawurowego wykonania Ronda przez Evgeny Kissina (Londyn, 1997).


I na koniec przepiękne Introduction & Rondo capriccioso a-moll, op. 28 Camille Saint Saens'a. Początkowo miało stanowić finał Pierwszego koncertu skrzypcowego (op. 20), ale sukces utworu podczas pierwszego wykonania przez Pablo de Sarasate (któremu Saint Saens zadedykował zarówno Rondo, jak i koncerty skrzypcowe), skłoniło kompozytora do opublikowania Ronda jako oddzielnego utworu (1867 r.). Itzhak Perlman gra z towarzyszeniem Sadler's Wells Orchestra, dyryguje Charles Mackerras.


Dziękuję za podpowiedź, pibon! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 06, 2021 16:16 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Martwimy się, kiedy nie jecie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt sie 06, 2021 16:54 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:KĄCIK MUZYCZNY
Zastanawiałam się, co dziś pokazać w Kąciku i pibon zasugerowała mi Rondo Capriccioso Feliksa Mendelssohna. Zaczęłam szukać na youtube różnych wykonań i zainteresowało mnie nagranie Evgeny Kissina. Otwieram - a to jest wprawdzie Rondo a capriccio, ale... Beethovena. Potem wyszukałam jeszcze Rondo capriccioso Camille Saint Saens'a. Pomyślałam, że ciekawie będzie zestawić te utwory - podobne w nazwie, a różne w nastroju. zacznijmy od Mendelssohna.
Rondo capriccioso zostało skomponowane w 1830 roku, początkowo jako utwór do nauki dla studentów. Później jednak Mendelssohn dodał do niego wstęp (andante) i stworzył jeden z najpopularniejszych swoich utworów na fortepian. Posłuchamy interpretacji z roku 1953, gra Claudio Arrau.


Zupełnie inny charakter ma Rondo alla ingharese quasi un capriccio, znane jako Rage Over a Lost Penny (Wściekłość z powodu straconego grosza). Taką notatkę znaleziono na oryginalnej partyturze, jednak nie była ona skreślona ręką Beethovena, ale prawdopodobnie dopisana przez jego przyjaciela i częściowo sekretarza, Antona Schindlera. Utwór, skomponowany w 1795 r., został opublikowany dopiero po śmierci kompozytora, a wydawca - Anton Diabelli, uznał prawdopodobnie, ze notatka na manuskrypcie, sugerująca tło powstania kompozycji, będzie dodatkową reklamą, może lepszą niż oryginalny tytuł, nadany przez Beethovena (w tłumaczeniu - Rondo w stylu węgierskim, prawie kaprys). Posłuchajmy brawurowego wykonania Ronda przez Evgeny Kissina (Londyn, 1997).


I na koniec przepiękne Introduction & Rondo capriccioso a-moll, op. 28 Camille Saint Saens'a. Początkowo miało stanowić finał Pierwszego koncertu skrzypcowego (op. 20), ale sukces utworu podczas pierwszego wykonania przez Pablo de Sarasate (któremu Saint Saens zadedykował zarówno Rondo, jak i koncerty skrzypcowe), skłoniło kompozytora do opublikowania Ronda jako oddzielnego utworu (1867 r.). Itzhak Perlman gra z towarzyszeniem Sadler's Wells Orchestra, dyryguje Charles Mackerras.


Dziękuję za podpowiedź, pibon! :D

Ooo, już piątek znów??? Mam zaległości! :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11224
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 06, 2021 17:09 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Pozdrawiam wszystkich piatkowo! Ciesze sie, ze podpowiedz moja sie przydala w Kaciku.
Pipi wczoraj zjadla troszke puszki z dolnej polki cenowej na kolacje, cos w stylu Whiskas. Ale dzis znowu tylko kilka chrupek. Dostala tez paste na klaki.
Z watroba nie mam doswiadczenia - czy to bolesne, jesli to bylaby niedomagajaca watroba? Ona nie wydaje sie byc cierpiaca.
Ciesze sie, ze Uszatka zjadla cos no i trzymam kciuki, by powrocil zwykly, dobry apetyt :ok:
I za Twoje Zuniu zdrowko i apetyt :ok:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt sie 06, 2021 17:31 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Anna2016 pisze:Po śmierci Miguni kupiłam taki wisiorek - sekretnik w kształcie serca, otwierany. Teraz jest w nim wąsik Migusi (kiedyś znalazłam na kocyku, w ogródku, w altance, jestem przekonana że to jej) kilka włosków podsierstka które zostawiła na swoim kocyku w transporterze. Jest też odrobineczka futerka Pafnucka.
A na znak (tylko ja wiem że to na znak) żałoby od czasu śmierci Miguni przestałam farbować włosy. Są siwe. Ludzie nie wiedzą, mówią że mi ładnie w siwych. Może i ładnie ale nie z tego powodu i nie w tym celu one są siwe...


Tutaj wątek o zjawiskach niewytłumaczalnych, jest tam kilka zdarzeń ze zwierzętami.....viewtopic.php?f=8&t=194190

:201494 :201494 :201494 super pomysł. Znalazlam koci wibrysek, może Julińcika...
:oops: :oops: :oops:
Zgubilam "komorke". Wszystkie zdjecia Julisia "futsch "... :placz: :placz: :placz:
Lucas2014

lucas 2014

 
Posty: 2993
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt sie 06, 2021 19:12 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

lucas 2014 pisze:Zgubilam "komorke". Wszystkie zdjecia Julisia "futsch "... :placz: :placz: :placz:
Lucas2014

Ciociu Lukas2014, zgraj zdjęcia Julka z forum. Szybciutko, bo też mogą zniknąć :( . Zapisz w swoim kompie i dodatkowo na pendrive!
Drops.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7978
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt sie 06, 2021 19:56 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

To dobry pomysł, na wątku jest trochę zdjęć Julisia, mogę też przesłać na maila te, które mam zapisane. :ok:
A komórka już się na pewno nie znajdzie?

Nul, nie przejmuj się, nie wszystko musisz koniecznie zobaczyć, przecież to tylko propozycje... :D

pibon, bardzo się przydała podpowiedź! Jak szukałam to znalazłam przy okazji pomysł na 2 kolejne Kąciki! :ok:
Pipi trzeba obserwować. I niech je odpowiednik Whiskasa, byle jadła! Usia też ciągle nie je normalnie. Ale chyba jest lepiej niż było.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 06, 2021 20:44 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

ewkkrem pisze:
lucas 2014 pisze:Zgubilam "komorke". Wszystkie zdjecia Julisia "futsch "... :placz: :placz: :placz:
Lucas2014

Ciociu Lukas2014, zgraj zdjęcia Julka z forum. Szybciutko, bo też mogą zniknąć :( . Zapisz w swoim kompie i dodatkowo na pendrive!
Drops.

:201494
Probuje znalezsc "fachowcow". Tam było w "komorce" wszystko co dla mnie wazne.
Chyba ... wydrukuje nalotki z nagroda!!!! Może...
Kontakty z Forum Miau też tam byly... :cry:
Lucas 2014

lucas 2014

 
Posty: 2993
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt sie 06, 2021 20:53 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Oj, zmartwienie z tym telefonem. Rozumiem, ze to nie byl iphone, bo ten ma opcje find my phone i mozna z komputera podejrzec lokalizacje.
Jak ulotki beda to na pewno znalazca odda jesli przeczyta. :ok: Ale mysle, ze skoro nikt nie odbiera to on sobie moze gdzies po prostu lezy...
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt sie 06, 2021 21:00 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

jolabuk5 pisze:To dobry pomysł, na wątku jest trochę zdjęć Julisia, mogę też przesłać na maila te, które mam zapisane. :ok:
A komórka już się na pewno nie znajdzie?

Nul, nie przejmuj się, nie wszystko musisz koniecznie zobaczyć, przecież to tylko propozycje... :D

pibon, bardzo się przydała podpowiedź! Jak szukałam to znalazłam przy okazji pomysł na 2 kolejne Kąciki! :ok:
Pipi trzeba obserwować. I niech je odpowiednik Whiskasa, byle jadła! Usia też ciągle nie je normalnie. Ale chyba jest lepiej niż było.

Dziękuję :201494
Zdjecia Julińcika ... no, zgubilam. :cry: Wstyd :evil:
Na usprawiedliwienie moge tylko powiedziec pracuje na nocki, nie potrafie w dzien spac z teskoty... opiekuje się 2 kotami z przewlekna biegunka (dojerzdzam tam 2 razy dziennie). Zepsula mi się pralka i zmywak do naczyn... Moja lazienka od kwietnia jest... w odbudowie. :placz: Korzystac z niej nie można.
Mam najzwyczajniej pecha.
Lucas2014

lucas 2014

 
Posty: 2993
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35

Post » Pt sie 06, 2021 22:57 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Miau Ciociu Lukas 2014 :201461 :201428
Zunia

Dałam Zuzi 1/4 DIA bo po południu qpa brzydka, apetyt słaby.....a teraz jest w kuwecie jeszcze gorzej :cry: :cry: :cry: już nie wiem co mam robić. Jak to możliwe że po leku przeciwbiegunkowym rozwolnienie jeszcze większe? Wetka dopiero w poniedziałek. Żałuję że nie pojechałam wczoraj. Musimy jakoś wytrzymac...A tak bardzo chciałam odpocząć w urlop.....dziś zaczynam urlop, źle się zaczyna...
Mam pecha, od paru lat nieustannie.... :cry:

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 239 gości