Mojekoty Sabcia Usia Calinka Mini Kitka Kitek do zamknięcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 29, 2021 10:24 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Julciu, Tobą się opiekują Pralcia i Frania, i Florka, i Fasolka. I Noniu.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw lip 29, 2021 13:14 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Na pewno Juliś spotkał TAM wielu znajomych... :(

U nas dziś spokój. Tylko ja się denerwuję, bo zapomniałam zamówić mleczko dla kotów, jutro mają dostarczyć inne zakupy, ale nie ma szansy, żeby dziś zaznaczyli, że chcę to mleczko. A jutro pewnie się nie dodzwonię i koty zostaną bez mleczka. :(
Tak to jest, jak się nie zapisze, tylko zamawia z pamięci. A jak śpiewa wesoły staruszek - pamięć, pamięć nie ta :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60347
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 29, 2021 18:29 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Ja muszę zamówić żwirek dla moich @@ bo się kończy.
Bardziej by mi się podobało zamawianie w zooplusie gdyby kurierzy dostarczali po południu. A tak często w odbieranie zaangażowani są moi sąsiedzi, trochę mnie to krępuje, chociaż oni nie narzekają.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33238
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw lip 29, 2021 18:57 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Miau Sabulko
Miau Lukasku
Miau Ciociu Lukas 2014
Julinku :cry:

Anna2016

 
Posty: 10456
Od: Pt lut 12, 2016 17:41


Post » Pt lip 30, 2021 9:45 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Notorycznie angażuję sąsiadów i mam
wyrzuty
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt lip 30, 2021 12:21 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Często jestem angażowana przez sąsiadów… Nie mam wyrzutów :mrgreen: :mrgreen:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 30, 2021 13:07 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Zanim przeszłam na emeryturę, też angażowałam sąsiadów. Potem przez jakiś czas pracowałam na pół etatu, więc próbowałam odgadnąć, kiedy przyjdzie paczka i być w domu. A teraz wreszcie nie mam problemów...
No nie, też kiedyś miałam. Akurat leżałam z migreną, a tu dzwoni kurier. Na szczęście udało mi się do niego zatelefonować i poprosić o pozostawienie paczki pod drzwiami :wink:
Dziś spokojnie i nie ma upału. Tylko Uszatka mnie przestraszyła, bo schowała się nietypowo do szafy i nie wychodziła. Ponieważ był kurier, więc już się przeraziłam, że się wymknęła przez drzwi :strach: Ale na szczęście w końcu ją znalazłam :twisted: Cukier miała wysoki jak nigdy - może dlatego się schowała, bo była śpiąca? No nic, dostała insulinę i pewnie już jej glukoza spadła.
Pozdrawiam wszystkich piątkowo :1luvu: :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60347
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 30, 2021 13:22 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Ja, chociaż pracuję, staram się nikogo nie angażować. Zwykle w dniu planowanego dostarczenia paczki dostaję rano e-mail lub SMS z nr tel. do kuriera. Dzwonię do niego, podaję kod do domofonu i on zostawia mi paczkę pod drzwiami mieszkania. Tak robię w przypadku ciężkich paczek. Chyba że zamawiam coś lekkiego, a wartościowego, wtedy rzeczywiście angażuję sąsiadkę emerytkę. Wybieram dostawę GLS, bo na moim terenie jeździ zwykle sensowny kurier, z którym (odpukać w niemalowane!) nigdy nie miałam problemów.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pt lip 30, 2021 14:34 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Teraz inny kurier jeździ, niż kiedyś. A poprzedni pytał, czy znów zmieniłam mieszkanie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt lip 30, 2021 16:05 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

KĄCIK MUZYCZNY
Dawno nie było w Kąciku Mozarta? Oj, pewnie, że dawno! Dziś więc przypomnę Wam jego koncert fortepianowy C-dur, K 467. Dlaczego właśnie ten? Przyznam się szczerze - miał być inny, ale szukając nagrań natrafiłam na to, w którym Murray Perahia gra i samodzielnie dyryguje Chamber Orchestra of Europe. Byłam ciekawa, jak to brzmiało, włączyłam - i pomyślałam, że warto Wam to nagranie polecić! A do tego jest jeszcze mała niespodzianka - ale zatrzymam ją na koniec. :D
Mozart skomponował 30 koncertów fortepianowych, w tym 3 pierwsze nienumerowane i pierwsze 4 numerowane są aranżacjami sonat różnych kompozytorów. Pierwszy "własny" koncert Mozarta (koncert V, D-dur, K 175) powstał w 1773 r, kiedy Wolfgang Amadeusz miał lat 17. Ostatni, XXVII koncert napisany został w 1791 roku, roku śmierci wiedeńskiego geniusza.
Mozart komponował koncerty fortepianowe głównie dla własnego użytku, aby wykonywać je podczas publicznych występów. Koncert XXI powstał w roku 1785, w tym samym miesiącu co koncert XX (d-moll, K 466). Koncert XXI jest jednym z najbardziej znanych dzieł Mozarta, środkowa część została dodatkowo spopularyzowana przez wykorzystanie w filmach - Elvira Madigan i Szpieg, który mnie kochał (o przygodach Jamesa Bonda). Koncert składa się z 3 części.
1. Allegro maestoso


2. Andante (najpopularniejsza część, przytaczana już kilkakrotnie w Kąciku).


3. Allegro vivace assai


A teraz obiecana niespodzianka - fragmenty prób do tego nagrania i ciekawy wywiad z artystą, który miedzy innymi wyjaśnia znaczenie użycia rubata*.


I koncert w całości (tylko 29 minut :wink: ).


*Dla porządku przypomnę definicję z wikipedii:
Rubato – chwiejność tempa wynikająca z dowolnego wydłużania i skracania dźwięków podczas wykonywania utworów. Grane w taki sposób, by średni rytm na przestrzeni frazy lub taktu granego rubato był zgodny z oryginalnym. Pojęcie rubata nie jest ściśle zdefiniowane, wchodzi w skład interpretacji dzieła i zależy od wykonawcy. Rubato w muzyce było szeroko stosowane już w XVIII w., mistrzem w grze rubato był Wolfgang Amadeus Mozart. Rubato charakterystyczne jest też dla muzyki romantycznej, np. Fryderyka Chopina.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60347
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 30, 2021 18:32 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Fajnie, ze jest dzis Mozart Jola! Przyda nam sie cos beztroskiego, lekkiego, wesolego, poprawiajacego humor. :ok:
Bardzo lubie Perahie. Piekne ma wykonania Mozarta, Chopina.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lip 30, 2021 20:16 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

MalgWroclaw pisze:Julciu, Tobą się opiekują Pralcia i Frania, i Florka, i Fasolka. I Noniu.

Julinka... przywiezlismy dzisiaj z krematorium w malutkiej urnie z powrotem do domu. :oops: Nie umiemy sie na razie z nim rozstac.
8O 8O 8O
Wiem to może glupie, ale...
Nie potrafimy się rozstac...
Mamy rodzinny grob...
Jeszcze nie czas, chcemy być jeszcze razem i wiemy... :cry:
W okol tylko smutek i pustka.
Lucas 2014
:201494 :201494 :201494
Dziękuje za wszystko, czytam tutaj często i zaczynam...

lucas 2014

 
Posty: 2993
Od: Czw wrz 07, 2017 11:35


Post » Pt lip 30, 2021 20:56 Re: Moje koty Sabcia Usia Calinka Mini i Kitka. Kitek [*]

Jak ktores odejdzie to chocby wokol byl tlum to jest wielka pustka :cry:
Kochany Julis teraz czuwa nad Wami z gory.
Mam moje kochane zwierzaki {**} w urnach w pokoju i codzien zapalam im ok 18 swieczke (taka na baterie). Czasem wystawiam ich urny tam, gdzie lubily lezec, np na werande. Niby ich nie ma ale jednak sa w pamieci i w sercu.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Meteorolog1, zuzia115 i 115 gości