Koci dylemat

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 05, 2020 23:57 Koci dylemat

witam.
Zarejestrowalam sie na forum ponieważ mam trudny problem. Otóż moja Kocia od zawsze mieszkała w bloku. Przez jakieś 9lat. Później jednak przeprowadzilam się do mamy do domu z ogródkiem. Kocia pokochała wychodzenie na dwor ale kilka razy w ciągu dnia lub w nocy przychodziła żeby ją wymiziac i się z nią pobawić. Czyli wnioskuję, że potrzebowałam i dworu i człowieka.
Rok temu wyprowadziłam się z domu do bloku ale kota pozostawiłam pod opieką mamy. Przyjeżdżałam ją odwiedzać od czasu do czasu. Niestety mama z czasem nie miała juz siły się nią zajmować z powodów zdrowotnych. Przez to Kocia prawie całymi dniami siedziała sama z możliwością wychodzenie na dwor. Kilka dni temu zrobiło mi się jej szkoda, bo co mój przyjazd nie odstępowała mnie na krok. Postanowiłam ją zabrać w końcu do mieszkania. I tu mam problem. Kot przychodzi na miziania, bawi się ze mną ale jednocześnie co chwila podchodzi do drzwi i okien jakby chciała wyjść na swoje podwórko. Tu w bloku niestety mam tylko balkon. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam biorąc ją ze sobą...czy lepsze jest dla kota towarzystwo czy może swoboda wychodzenia? Proszę o poradę..

aaMyszka

 
Posty: 2
Od: Czw lis 05, 2020 23:46

Post » Pt lis 06, 2020 0:32 Re: Koci dylemat

Osiatkuj balkon i bedzie dobrze. Zawsze tez możesz zaupić szelki i brać kotę na spacery. Moim zdaniem bedzie jej lepiej z Tobą
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 06, 2020 9:57 Re: Koci dylemat

Z szelkami spróbuję ale balkonu nawet nie muszę siatkowac bo kot tylko wychodzi, przekonuje się ze to nie podwórko tylko balkon i od razu wraca do pokoju. Nie jest zainteresowana siedzeniem na balkonie.

aaMyszka

 
Posty: 2
Od: Czw lis 05, 2020 23:46

Post » Pt lis 06, 2020 12:39 Re: Koci dylemat

Koty wbrew pozorom lubią ciepełko domowe. Jeśli kotka jest nauczona wychodzić, to wiadomo że z dnia na dzień o tym nie zapomni. Moim zdaniem zupełnie jej wystarczy balkon. A to że nie chce tam długo siedzieć znaczy tylko, że tego nie potrzebuje.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt lis 06, 2020 12:54 Re: Koci dylemat

aaMyszka pisze:Z szelkami spróbuję ale balkonu nawet nie muszę siatkowac bo kot tylko wychodzi, przekonuje się ze to nie podwórko tylko balkon i od razu wraca do pokoju. Nie jest zainteresowana siedzeniem na balkonie.


teraz tak robi, nie wiesz co się stanie jak zobaczy owada czy ptaka. Instynkt jednak to jest coś trwałego :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 06, 2020 17:07 Re: Koci dylemat

aaMyszka pisze:Z szelkami spróbuję ale balkonu nawet nie muszę siatkowac bo kot tylko wychodzi, przekonuje się ze to nie podwórko tylko balkon i od razu wraca do pokoju. Nie jest zainteresowana siedzeniem na balkonie.

Teraz jest chłodno. Latem balkon zacznie jej się kiedyś podobać. A nieosiatkowany stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo. Wystarczy byle motylek czy mucha i kot może wylądować na ulicy ze złamanym kręgosłupem. Leczenie kosztuje na pewno dużo więcej niż profilaktyczne osiatkowanie balkonu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60451
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 06, 2020 17:12 Re: Koci dylemat

Swoboda wychodzenia jest przeceniana. Bezpieczny, osiatkowany balkon to naprawdę dobry pomysł na ciepłe miesiące. :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34278
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 344 gości