InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.95

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 16, 2022 9:03 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

ewkkrem pisze:Teściowo :evil: , Teściowo :evil: Czy Ty mnie podejrzewasz, że JA ptakam na okna ??? Albo moja duża !!!??? NIE JADĘ DO CIEBIE! Jesteś BE! Moja duża ma dużo wad ale nie dokucza sąsiadom !!! Ja też nie dokuczam :evil: I... i ... i... żadne z nas nie ptaka na okna sąsiadów :(
Drops obrażony, smutny, w depresji :placz: :placz: :placz:

:ryk: :ryk: :ryk:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie sty 16, 2022 13:46 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

mrrrrrrrr
Zunia

Anna2016

 
Posty: 10389
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Nie sty 16, 2022 16:56 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

MB&Ofelia pisze:Dobra.
Otóż mewy są i nad morzem i w miastach. Są generalnie większe od rybitw i bardziej "zwarte". Dzioby mają żółte albo czerwone. Jest kilka gatunków mew w Polsce, głównie: śmieszki (w sezonie lęgowym mają czarne głowy), mewy siwe, mewy srebrzyste i białogłowe (nasze największe mewy, bardzo podobne do siebie, srebrzyste występują głównie na wybrzeżu, białogłowe - w głębi lądu).
Rybitwy można spotkać nad morzem, nad większymi rzekami i nad jeziorami i stawami. W miastach raczej nie (a w każdym razie nie w centrum miast). Są smuklejsze niż mewy i mniejsze (poza rybitwą wielkodziobą która jest całkiem spora ale w Polsce jest rzadka). Dzioby różne, ciemne, żółte lub czerwone, zależy od gatunku i pory roku, i te dzioby są cieniutkie (poza wielkodziobą).
Możecie wygooglać sobie śmieszkę, mewę srebrzystą i rybitwę rzeczną - różnice będzie widać od razu.

O dzięki, Edukatorko!

Mój leśny przyjaciel też mi wyjaśnił, iż mewa to pewnikiem była. Dzioba to nie miałam szans dojrzeć, zbyt wysoko ten dziób latał. Podejdę kiedyś bad Wisłę, może pooglądam ptaszydełka dokładniej.

Hm, z mojego powodu są chyba optakane* parapety nuektóre w okolicy. Bo gołębiaste tam czekają, aż im coś rzucę. Trudno. O kamienicę i tak nikt nie dba, więc mi nie przykro. Po pidwórku się niekuedy ludzkie qpy walają, bo dozorca to nierób, więc nie mam wyrzutów…

* optakane - ładne słowo, nie znałam chyba? :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11065
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 16, 2022 17:35 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Słowo może ładne :wink: ale to co ono określa niespecjalnie ładne. Zwłaszcza w przypadku optakania przez mewę srebrzystą. Bo to kawał ptaszyska i potrafi puścić serię :strach:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie sty 16, 2022 23:03 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

ewkkrem pisze:
MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:
MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:Obrazek

MB&Ofelia ja tam mieszkam (czerwona strzałka) :D Jak rzucałam z balkonu na ok. 10 m. trawnik to zapewniam, że ptaszyny nikomu okna nie optakowały :D
Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Za próbujące siadać na parapecie nie ponoszę odpowiedzialności :evil: Teraz już nie mają jak, bidule :(

A moje okna czasem są optakiwane, buuuuu


Moje też, ale nie z winy sąsiadów :) .

Tylko Twojej?

Teściowo :evil: , Teściowo :evil: Czy Ty mnie podejrzewasz, że JA ptakam na okna ??? Albo moja duża !!!??? NIE JADĘ DO CIEBIE! Jesteś BE! Moja duża ma dużo wad ale nie dokucza sąsiadom !!! Ja też nie dokuczam :evil: I... i ... i... żadne z nas nie ptaka na okna sąsiadów :(
Drops obrażony, smutny, w depresji :placz: :placz: :placz:

Biedny Dropsik :placz:
Myślałam, że to Twoja Duża wysyła gołębie, żeby ptakały na moje okno - ja mieszkam o piętro niżej niż Wy...

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 16, 2022 23:04 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

MB&Ofelia pisze:
ewkkrem pisze:Teściowo :evil: , Teściowo :evil: Czy Ty mnie podejrzewasz, że JA ptakam na okna ??? Albo moja duża !!!??? NIE JADĘ DO CIEBIE! Jesteś BE! Moja duża ma dużo wad ale nie dokucza sąsiadom !!! Ja też nie dokuczam :evil: I... i ... i... żadne z nas nie ptaka na okna sąsiadów :(
Drops obrażony, smutny, w depresji :placz: :placz: :placz:

:ryk: :ryk: :ryk:

:201461 :201461 :201461

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 16, 2022 23:04 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Anna2016 pisze:mrrrrrrrr
Zunia

mrrrrrrrrrrrrrrruuuuuu, Zunieczko, mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 16, 2022 23:06 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Nul pisze:
MB&Ofelia pisze:Dobra.
Otóż mewy są i nad morzem i w miastach. Są generalnie większe od rybitw i bardziej "zwarte". Dzioby mają żółte albo czerwone. Jest kilka gatunków mew w Polsce, głównie: śmieszki (w sezonie lęgowym mają czarne głowy), mewy siwe, mewy srebrzyste i białogłowe (nasze największe mewy, bardzo podobne do siebie, srebrzyste występują głównie na wybrzeżu, białogłowe - w głębi lądu).
Rybitwy można spotkać nad morzem, nad większymi rzekami i nad jeziorami i stawami. W miastach raczej nie (a w każdym razie nie w centrum miast). Są smuklejsze niż mewy i mniejsze (poza rybitwą wielkodziobą która jest całkiem spora ale w Polsce jest rzadka). Dzioby różne, ciemne, żółte lub czerwone, zależy od gatunku i pory roku, i te dzioby są cieniutkie (poza wielkodziobą).
Możecie wygooglać sobie śmieszkę, mewę srebrzystą i rybitwę rzeczną - różnice będzie widać od razu.

O dzięki, Edukatorko!

Mój leśny przyjaciel też mi wyjaśnił, iż mewa to pewnikiem była. Dzioba to nie miałam szans dojrzeć, zbyt wysoko ten dziób latał. Podejdę kiedyś bad Wisłę, może pooglądam ptaszydełka dokładniej.

Hm, z mojego powodu są chyba optakane* parapety nuektóre w okolicy. Bo gołębiaste tam czekają, aż im coś rzucę. Trudno. O kamienicę i tak nikt nie dba, więc mi nie przykro. Po pidwórku się niekuedy ludzkie qpy walają, bo dozorca to nierób, więc nie mam wyrzutów…

* optakane - ładne słowo, nie znałam chyba? :)

Gołębie są gupie. To one ptakają na moje okna, durne sraki (l.mn. od: srak)

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 16, 2022 23:07 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

MB&Ofelia pisze:Słowo może ładne :wink: ale to co ono określa niespecjalnie ładne. Zwłaszcza w przypadku optakania przez mewę srebrzystą. Bo to kawał ptaszyska i potrafi puścić serię :strach:

:strach: :strach: :strach:

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 17, 2022 2:20 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

ewkkrem pisze:
MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:
MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:Obrazek

MB&Ofelia ja tam mieszkam (czerwona strzałka) :D Jak rzucałam z balkonu na ok. 10 m. trawnik to zapewniam, że ptaszyny nikomu okna nie optakowały :D
Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Za próbujące siadać na parapecie nie ponoszę odpowiedzialności :evil: Teraz już nie mają jak, bidule :(

A moje okna czasem są optakiwane, buuuuu


Moje też, ale nie z winy sąsiadów :) .

Tylko Twojej?

Teściowo :evil: , Teściowo :evil: Czy Ty mnie podejrzewasz, że JA ptakam na okna ??? Albo moja duża !!!??? NIE JADĘ DO CIEBIE! Jesteś BE! Moja duża ma dużo wad ale nie dokucza sąsiadom !!! Ja też nie dokuczam :evil: I... i ... i... żadne z nas nie ptaka na okna sąsiadów :(
Drops obrażony, smutny, w depresji :placz: :placz: :placz:

Biedny Tata-Drops, niewinnie posądzony!
Sabcia współczująca
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59533
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 17, 2022 11:03 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

jolabuk5 pisze:
Biedny Tata-Drops, niewinnie posądzony!
Sabcia współczująca

To nie Drops, tylko jego Duża!

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 18, 2022 23:21 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Marzy mi się wiosna - kwiecień, maj

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 19, 2022 18:13 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Nie! Jeszcze nie wiosna! Bo nadal poluję na kilka zimujących ptasich gatunków!

Wczoraj zrobiłam kontrolę potencjalnie jemiołuszkowego miejsca, ma potencjał, ale w tym roku ich tam jeszcze nie było. Może jeszcze przylecą.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro sty 19, 2022 19:53 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Jemiołuszki :P :P :P :P ależ to cudne ptaszyny! nigdy w życiu nie widziałam, tylko na obrazku :?

Anna2016

 
Posty: 10389
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro sty 19, 2022 19:58 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Ja też na żywo nie widziałam, są na mojej ptasiej liście życzeń, dlatego na nie poluję.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Meteorolog1 i 21 gości