InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.95

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 15, 2022 16:10 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

ewkkrem pisze:Mrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuu :1luvu: , teściowo, Ty moja koffana :)

Ciociu MB&Ofelia, ja też nie odróżniam mewy od rybitwy :oops: . Poedukuj nas :D
Drops.

Dokładnie to samo dzisiaj pomyślałam!

A było tak: Kraków, okolice centrum, około południa. Usłyszałam wrzask mewy, zdumiona wgórę spojrzałam i rzeczywiście: latało cos tajiego jak mewa! i w tym momencie pomyślałam to:

1. Że musze spytać Dużą Ofelji, czy to normalne, że w Krakowie są mewy
2. e chyba się zbłaźnię, jeśli spytam tak ogólnie o mewy, bo przecież są i rybitwy
3. No to że chyba nie spytam...

4. Potem sobie przypomniałam, że chyba tak, chyba są, tyle że może bliżej wody? Nie wiem. A to było w okolicy ulicy Starowiślnej, ale jednak właśnie STARO- - albowiem od lat Wisał tamtędy nie płynie, jest kawałek dalej :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11065
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków


Post » Sob sty 15, 2022 17:35 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Dobra.
Otóż mewy są i nad morzem i w miastach. Są generalnie większe od rybitw i bardziej "zwarte". Dzioby mają żółte albo czerwone. Jest kilka gatunków mew w Polsce, głównie: śmieszki (w sezonie lęgowym mają czarne głowy), mewy siwe, mewy srebrzyste i białogłowe (nasze największe mewy, bardzo podobne do siebie, srebrzyste występują głównie na wybrzeżu, białogłowe - w głębi lądu).
Rybitwy można spotkać nad morzem, nad większymi rzekami i nad jeziorami i stawami. W miastach raczej nie (a w każdym razie nie w centrum miast). Są smuklejsze niż mewy i mniejsze (poza rybitwą wielkodziobą która jest całkiem spora ale w Polsce jest rzadka). Dzioby różne, ciemne, żółte lub czerwone, zależy od gatunku i pory roku, i te dzioby są cieniutkie (poza wielkodziobą).
Możecie wygooglać sobie śmieszkę, mewę srebrzystą i rybitwę rzeczną - różnice będzie widać od razu.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob sty 15, 2022 17:57 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Mnie "wychodzi", że jak zobaczę obok siebie, tak dziób w dziób, mewę i rybitwę to ... odróżnię :D .
Miejsce, hmm blisko mam Wisłę i zalew na tamie, tak, że ... ten ... no... będę zdjęcia wstawiać :ryk:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob sty 15, 2022 18:26 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

ewkkrem pisze:Mnie "wychodzi", że jak zobaczę obok siebie, tak dziób w dziób, mewę i rybitwę to ... odróżnię :D .
Miejsce, hmm blisko mam Wisłę i zalew na tamie, tak, że ... ten ... no... będę zdjęcia wstawiać :ryk:

Dawaj foty, jak najbardziej. Możesz nawet na wątek przyrodniczo - ornitologiczny na koci łapci.
Tak na marginesie, o tej porze roku rybitw praktycznie nie ma, więc jak coś zobaczysz, to prawie na pewno będzie to mewa.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob sty 15, 2022 18:37 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

MB&Ofelia pisze:
ewkkrem pisze:Mnie "wychodzi", że jak zobaczę obok siebie, tak dziób w dziób, mewę i rybitwę to ... odróżnię :D .
Miejsce, hmm blisko mam Wisłę i zalew na tamie, tak, że ... ten ... no... będę zdjęcia wstawiać :ryk:

Dawaj foty, jak najbardziej. Możesz nawet na wątek przyrodniczo - ornitologiczny na koci łapci.
Tak na marginesie, o tej porze roku rybitw praktycznie nie ma, więc jak coś zobaczysz, to prawie na pewno będzie to mewa.

Nooo, co Ty :( . Na wątku orniro to ja się nie odważę nic napisać (czytam tylko ale za to regularnie) :oops: .
Na razie tych kamikadze nie widuję. Kiedyś, jak nie miałam siatek w oknie, to w locie porywały kęsy z parapetu (chyba był za wąski do lądowania) lub łapały w powietrzu jak wyrzucałem przez balkon :D . Pięęęękne są :1luvu:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob sty 15, 2022 19:37 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Ktoś z moich sąsiadów kiedyś rzucał coś z okna mewom. W rezultacie ja miałam optakane okno w kuchni :evil:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob sty 15, 2022 20:25 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

O ile kojarzę, to przy swoim kiosku widywałam takie:

Obrazek

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 15, 2022 20:35 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Z przodu dwie śmieszki, pierwsza w upierzeniu spoczynkowym, druga przechodzi właśnie z upierzenia młodocianego w dorosłe. Za nimi o ile się nie mylę mewa siwa.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 32998
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob sty 15, 2022 20:42 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

dzięki, jeśli dam radę, to pstryknę żyw

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 15, 2022 20:50 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

Obrazek

MB&Ofelia ja tam mieszkam (czerwona strzałka) :D Jak rzucałam z balkonu na ok. 10 m. trawnik to zapewniam, że ptaszyny nikomu okna nie optakowały :D
Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Za próbujące siadać na parapecie nie ponoszę odpowiedzialności :evil: Teraz już nie mają jak, bidule :(
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob sty 15, 2022 20:56 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

ewkkrem pisze:Obrazek

MB&Ofelia ja tam mieszkam (czerwona strzałka) :D Jak rzucałam z balkonu na ok. 10 m. trawnik to zapewniam, że ptaszyny nikomu okna nie optakowały :D
Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Za próbujące siadać na parapecie nie ponoszę odpowiedzialności :evil: Teraz już nie mają jak, bidule :(

A moje okna czasem są optakiwane, buuuuu

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 15, 2022 20:57 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:Obrazek

MB&Ofelia ja tam mieszkam (czerwona strzałka) :D Jak rzucałam z balkonu na ok. 10 m. trawnik to zapewniam, że ptaszyny nikomu okna nie optakowały :D
Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Za próbujące siadać na parapecie nie ponoszę odpowiedzialności :evil: Teraz już nie mają jak, bidule :(

A moje okna czasem są optakiwane, buuuuu


Moje też, ale nie z winy sąsiadów :) .
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob sty 15, 2022 20:58 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

ewkkrem pisze:
MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:Obrazek

MB&Ofelia ja tam mieszkam (czerwona strzałka) :D Jak rzucałam z balkonu na ok. 10 m. trawnik to zapewniam, że ptaszyny nikomu okna nie optakowały :D
Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Za próbujące siadać na parapecie nie ponoszę odpowiedzialności :evil: Teraz już nie mają jak, bidule :(

A moje okna czasem są optakiwane, buuuuu


Moje też, ale nie z winy sąsiadów :) .

Tylko Twojej?

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 15, 2022 23:51 Re: InkaPigulinka (*)59, Mania[*] Kolumb[*], Lusia[*] pyt.s.

MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:
MaryLux pisze:
ewkkrem pisze:Obrazek

MB&Ofelia ja tam mieszkam (czerwona strzałka) :D Jak rzucałam z balkonu na ok. 10 m. trawnik to zapewniam, że ptaszyny nikomu okna nie optakowały :D
Tak mi się przynajmniej wydaje :oops:

Za próbujące siadać na parapecie nie ponoszę odpowiedzialności :evil: Teraz już nie mają jak, bidule :(

A moje okna czasem są optakiwane, buuuuu


Moje też, ale nie z winy sąsiadów :) .

Tylko Twojej?

Teściowo :evil: , Teściowo :evil: Czy Ty mnie podejrzewasz, że JA ptakam na okna ??? Albo moja duża !!!??? NIE JADĘ DO CIEBIE! Jesteś BE! Moja duża ma dużo wad ale nie dokucza sąsiadom !!! Ja też nie dokuczam :evil: I... i ... i... żadne z nas nie ptaka na okna sąsiadów :(
Drops obrażony, smutny, w depresji :placz: :placz: :placz:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości