Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka - zdjęcia

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 19, 2022 15:54 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Jak Ci mogę pomóc, by było Wam cieplej ? Czemu wcześniej nic nie mówiłaś ? No, tak nie może być!

florka

 
Posty: 164
Od: Śro kwi 11, 2007 12:13
Lokalizacja: Połchowo, mała wieś na Kaszubach

Post » Sob lis 19, 2022 15:59 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

florka pisze:Jak Ci mogę pomóc, by było Wam cieplej ? Czemu wcześniej nic nie mówiłaś ? No, tak nie może być!

Nic się nie da zrobić :(
Muszę wytrzymać do wakacji.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob lis 19, 2022 16:02 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Czy zaglądają do mnie osoby mające psy???
Jak tak to może macie jakiś patent na psie łapki zimą? Zbój ma problem z łapkami :( Problem polega na tym że jak jest śnieg to mu się na przednich łapkach zbiera lód i często muszę go wtedy nosić na rękach i mu rozmrażać łapki w dłoniach.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob lis 19, 2022 16:05 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Indianeczko, pw.

florka

 
Posty: 164
Od: Śro kwi 11, 2007 12:13
Lokalizacja: Połchowo, mała wieś na Kaszubach

Post » Sob lis 19, 2022 16:15 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

indianeczka pisze:Minął już ponad tydzień od kiedy pirat dostał ostatni steryd i znowu zaczęły się problemy z jedzeniem :(
Ewidentnie widzę że coś się zaczyna dziać ponieważ gdy zaczyna jeść to nagle przerywa, skrzeczy i ucieka pod łóżko.Na szczęście dzisiaj wpadłam na pomysł żeby nalać do puszki ( a raczej do miseczki z zawartością) większej ilości wody i kociak zjadł tym razem o wiele więcej i nic go nie bolało .

Indianeczko, dopiero doczytałam. Moja Kizia tak robi, bo ma często nadżerki w pysiu. Ja jej każdy pokarm blenduję na papkę. Może tak spróbuj. Taki tani blender za 20 zł kupiłam na allegro i się sprawdza.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob lis 19, 2022 16:48 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Koki-99 pisze:
indianeczka pisze:Minął już ponad tydzień od kiedy pirat dostał ostatni steryd i znowu zaczęły się problemy z jedzeniem :(
Ewidentnie widzę że coś się zaczyna dziać ponieważ gdy zaczyna jeść to nagle przerywa, skrzeczy i ucieka pod łóżko.Na szczęście dzisiaj wpadłam na pomysł żeby nalać do puszki ( a raczej do miseczki z zawartością) większej ilości wody i kociak zjadł tym razem o wiele więcej i nic go nie bolało .

Indianeczko, dopiero doczytałam. Moja Kizia tak robi, bo ma często nadżerki w pysiu. Ja jej każdy pokarm blenduję na papkę. Może tak spróbuj. Taki tani blender za 20 zł kupiłam na allegro i się sprawdza.


Witaj koki :)
Jak się czujesz? A twoje futrzaki?
Co do pirata : miał on sprawdzony cały pyszczek podczas wyrywania zęba i nie ma nadżerek.Po dwóch tygodniach trzeba było z nim iść ponownie i okazało się że ma silny stan zapalny. W obecnej chwili mamy nawrót ponieważ znowu się ślini i skrzeczy.
Próbowałam mu blenderowac jedzenie ale nie rusza. Póki co je puszki Animonda dla małych kociąt ( tych dla dorosłych nie chce jeść) a że nie widzę żeby pił wodę to daję mu chude mleko bez laktozy.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob lis 19, 2022 18:02 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Tak na marginesie : poskarżyłam się na fakt że pirat mi chudnie a nie " pochwaliłam się " że ja też straciłam parę kg :)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob lis 19, 2022 20:57 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

U nas po staremu, jakoś się kulamy do przodu. Skoro Pirat nie ma nadżerek, to dobrze. Kizia też się ślini, nawet jak ją miziam i mruczy, to za chwilę leje jej się ślina. Ja próbowałam na te jej problemy najpierw gnieść wszystko widelcem, ale jak trafiała na większy kawałek, to też krzyczała i uciekała. Teraz z tym blendowanym jest trochę lepiej. Dodawanie wody to dobry pomysł, o ile kot to zaakceptuje, bo Kizia takiego rozwodnionego nie chciała. Trzymam kciuki za Pirata, ferajnę i Ciebie :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob lis 19, 2022 21:01 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Koki-99 pisze:U nas po staremu, jakoś się kulamy do przodu. Skoro Pirat nie ma nadżerek, to dobrze. Kizia też się ślini, nawet jak ją miziam i mruczy, to za chwilę leje jej się ślina. Ja próbowałam na te jej problemy najpierw gnieść wszystko widelcem, ale jak trafiała na większy kawałek, to też krzyczała i uciekała. Teraz z tym blendowanym jest trochę lepiej. Dodawanie wody to dobry pomysł, o ile kot to zaakceptuje, bo Kizia takiego rozwodnionego nie chciała. Trzymam kciuki za Pirata, ferajnę i Ciebie :ok:

Z tym pirackim " tolerowaniem " różnie bywa. Jednego dnia chciał jeść rozwodnioną puszkę a parę godzin później stwierdził że on tego nie ruszy. W obecnej chwili nie ruszy pasty miamior jeżeli nie podasz mu na łyżce. Jedyne co je bez grymaszenia to ludzki pasztet i mleko :(
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie lis 20, 2022 15:54 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Na dworze jest -1( ale odczuwalne jest -4)
Futrzakom jest chyba ciepło bo w tej chwili żaden nie leży zakopany pod kocem lub kołdrą.
A jaka temperatura jest u was???
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie lis 20, 2022 16:17 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

indianeczka, na psie łapki lanolina (bardzo wydajna), maści na bazie wosku albo parafiny. Nie wazelina (bo nawilża). Są też weterynaryjne maści, są buty dla psów, ale to chyba niekonieczny wydatek.
Boogie (15.04.2012), Bruno (5.06.2020), Nikoś (20.05.2023) & Cheetos (maj 2022)

drx Bury (')2016
drx Rudy (')2011

Cheetos

Avatar użytkownika
 
Posty: 1961
Od: Śro lip 06, 2022 17:50
Lokalizacja: - Czarna Wieś -

Post » Nie lis 20, 2022 16:19 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Cheetos pisze:indianeczka, na psie łapki lanolina, maści na bazie wosku albo parafiny. Nie wazelina (bo nawilża). Są też weterynaryjne maści, są buty dla psów, ale to chyba niekonieczny wydatek.

Zbój nigdy nie nosił butów i wątpię żeby chciał je nosić.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie lis 20, 2022 16:21 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

indianeczka pisze:
Cheetos pisze:indianeczka, na psie łapki lanolina, maści na bazie wosku albo parafiny. Nie wazelina (bo nawilża). Są też weterynaryjne maści, są buty dla psów, ale to chyba niekonieczny wydatek.

Zbój nigdy nie nosił butów i wątpię żeby chciał je nosić.

Naszych psów też nie wyobrażam sobie w butach (zwłaszcza tego, który ze spacerów wraca z lodem i grudkami śniegu na łapkach, czyli pudelka), ale lanolina ładnie daje radę. A żeby się lód mniej przyklejał, można chyba spróbować parafiny (tylko raczej nie opuszki, żeby się psiak nie ślizgał).
Boogie (15.04.2012), Bruno (5.06.2020), Nikoś (20.05.2023) & Cheetos (maj 2022)

drx Bury (')2016
drx Rudy (')2011

Cheetos

Avatar użytkownika
 
Posty: 1961
Od: Śro lip 06, 2022 17:50
Lokalizacja: - Czarna Wieś -

Post » Nie lis 20, 2022 16:28 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Cheetos pisze:
indianeczka pisze:
Cheetos pisze:indianeczka, na psie łapki lanolina, maści na bazie wosku albo parafiny. Nie wazelina (bo nawilża). Są też weterynaryjne maści, są buty dla psów, ale to chyba niekonieczny wydatek.

Zbój nigdy nie nosił butów i wątpię żeby chciał je nosić.

Naszych psów też nie wyobrażam sobie w butach (zwłaszcza tego, który ze spacerów wraca z lodem i grudkami śniegu na łapkach, czyli pudelka), ale lanolina ładnie daje radę. A żeby się lód mniej przyklejał, można chyba spróbować parafiny (tylko raczej nie opuszki, żeby się psiak nie ślizgał).

Ja zbója prowadzę po śniegu bo tu sypią mocno solą :( Rok temu tak sypali że aż musiałam nosić dwa psy pod pachami( byłam wtedy świeżo po operacji kręgosłupa) i było lekko mówiąc ciężko.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4814
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Wto lis 22, 2022 13:04 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zimno

Mogę tylko potrzymać kciuki, żeby lanolina pomogła!
I za Pirata, zeby jadł! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue i 123 gości