Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka - szukamy hotelu dla łobuzów :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 25, 2021 18:19 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka - Czy są tu osoby ze Słupska?

jolabuk5 pisze:Do końca grudnie? Uff, to jeszcze 2 miesięce! Strasznie długo! :strach:

A jak nie znajdzie żadnego pracownika to będę tu tkwić kolejne dwa miesiące :(
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Wto paź 26, 2021 21:00 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka - Czy są tu osoby ze Słupska?

Mam nadzieję że kierownik znajdzie kogoś do pilnowania obiektu bo ja jakoś nie mam ochoty siedzieć tu do marca :(
Stan łap zbója zaczyna mnie coraz bardziej martwić i gdybym mogła opuścić obiekt to bym rano jechała z nim do weterynarza.
Zaczynam myśleć że cierpi on na krzywice łapek :( Tylko jak to leczyć bez wizyty u weterynarza?
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Wto paź 26, 2021 21:29 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Do MARCA?! To koty zupełnie zapomną, jak pachniesz!
A Zbójowi rzeczywiście przydałby się weterynarz. Nie ma Cię kto zastąpić, choćby na krótko?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60552
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 26, 2021 21:38 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

jolabuk5 pisze:Do MARCA?! To koty zupełnie zapomną, jak pachniesz!
A Zbójowi rzeczywiście przydałby się weterynarz. Nie ma Cię kto zastąpić, choćby na krótko?

W tym szkopuł że nie ma :(
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Wto paź 26, 2021 21:40 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

indianeczka pisze:
jolabuk5 pisze:Do MARCA?! To koty zupełnie zapomną, jak pachniesz!
A Zbójowi rzeczywiście przydałby się weterynarz. Nie ma Cię kto zastąpić, choćby na krótko?

W tym szkopuł że nie ma :(

A jakbyś zachorowała nagle? To coś by musieli wymyślić! :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60552
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 26, 2021 21:58 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

jolabuk5 pisze:
indianeczka pisze:
jolabuk5 pisze:Do MARCA?! To koty zupełnie zapomną, jak pachniesz!
A Zbójowi rzeczywiście przydałby się weterynarz. Nie ma Cię kto zastąpić, choćby na krótko?

W tym szkopuł że nie ma :(

A jakbyś zachorowała nagle? To coś by musieli wymyślić! :wink:

Myślisz? Firma jest w Gdańsku a więc wątpię że coś by wymyślili.
Szukam jakiś suplementów dla zbója. Na zoo+ mają jakąś maczke kostna ( ma w składzie wapń, fosfor i minerały) . Ale może masz jakieś pomysły co mogłabym dac? Oba psy lubią mleko. Ja mam rewolucję jelitowa po mleku a więc piję takie bez laktozy.Moze moglabym im codziennie dawać trochę do wypicia?
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro paź 27, 2021 1:12 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Mleko, albo jogurt naturalny - myślę, że mogłoby być jako prewencja. Ale do leczenia to chyba trzeba by jakieś leki. A może cos przeciwbólowego, jeśli masz wrażenie, że Zbója boli? Daj suplementy diety, ale na efekt trzeba będzie poczekać, a zlikwidowanie dyskomfortu szybko to chyba tylko przez przeciwbólowe.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60552
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 27, 2021 1:33 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

jolabuk5 pisze:Mleko, albo jogurt naturalny - myślę, że mogłoby być jako prewencja. Ale do leczenia to chyba trzeba by jakieś leki. A może cos przeciwbólowego, jeśli masz wrażenie, że Zbója boli? Daj suplementy diety, ale na efekt trzeba będzie poczekać, a zlikwidowanie dyskomfortu szybko to chyba tylko przez przeciwbólowe.


Wiem że mleko i suplementy nie zastąpią leczenia ale zanim zbój trafi do weterynarza ( na rtg i badanie krwi) minie trochę czasu i ja już wolę zacząć coś robić.
Co do środków przeciwbólowych to wolę nie ryzykować.

Jestem zła że mój powrót do Gdańska się przesunął bo za miesiąc mam wizyty aż u 3 lekarzy i nawet nie wiem czy uda mi się je przesunąć :( Miałam w planach że jak wrócę to się wreszcie zaszczepie bo minął już miesiąc po zabiegu chirurga szczekowego a tu klops.
Jedyny plus przebywania na tym " zadupiu " jest taki że mam mały kontakt z ludźmi i oprócz problemu z gardłem nic mi nie dolega.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro paź 27, 2021 8:30 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Właśnie odbyłam telefoniczną rozmowę z weterynarzem z Gdańska. Po opisaniu co mi się nie podoba stwierdził że zbój oprócz suplementu potrzebuje leku przeciwbólowego i przeciwzapalnego. Ma mi podliczyc ile to wyjdzie i wyśle mi leki kurierem.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro paź 27, 2021 9:25 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

No to świetnie! Widzisz, mówiłam, że przeciwbólowy się przyda!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60552
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 27, 2021 10:13 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

jolabuk5 pisze:No to świetnie! Widzisz, mówiłam, że przeciwbólowy się przyda!

Wiem o tym ale sama takich leków futrzakowi nie zaaplikuje :(
Dzisiaj zbój ma w miarę dobry dzień bo nie leży na kanapie tylko chodzi po całym salonie. Przy okazji ja mam możliwość obserwowania i zauważyłam że zbój kuleje gdy chodzi( podczas krótkiego biegania tego nie widać)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro paź 27, 2021 14:50 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

indianeczka pisze:
jolabuk5 pisze:No to świetnie! Widzisz, mówiłam, że przeciwbólowy się przyda!

Wiem o tym ale sama takich leków futrzakowi nie zaaplikuje :(
Dzisiaj zbój ma w miarę dobry dzień bo nie leży na kanapie tylko chodzi po całym salonie. Przy okazji ja mam możliwość obserwowania i zauważyłam że zbój kuleje gdy chodzi( podczas krótkiego biegania tego nie widać)

Sama nie, ale teraz, jak lekarz przepisał, to podasz? :D :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60552
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 27, 2021 15:30 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Głęboko wierzę, że dasz radę lek podać... Szlochając głęboko, kląc na czym świat stoi, ale jak nie ma wyjścia to trzeba.

Wiele lat temu miałam staruszka z reumatyzmem. Pomagały mu syropki na stawy dla koni sportowych. Dodatkowo były słodkie w smaku, więc psiak chętnie je jadł, chociaż przeliczanie dawki z konia na psa było... wesołe. 8 kg psa dodam (dostawał chyba 0,2 ml co drugi dzień). Niestety, po tylu latach już nie pamiętam nazwy tego konkretnego syropu, który ją dawałam.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Śro paź 27, 2021 17:46 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Sierra pisze:Głęboko wierzę, że dasz radę lek podać... Szlochając głęboko, kląc na czym świat stoi, ale jak nie ma wyjścia to trzeba.

Wiele lat temu miałam staruszka z reumatyzmem. Pomagały mu syropki na stawy dla koni sportowych. Dodatkowo były słodkie w smaku, więc psiak chętnie je jadł, chociaż przeliczanie dawki z konia na psa było... wesołe. 8 kg psa dodam (dostawał chyba 0,2 ml co drugi dzień). Niestety, po tylu latach już nie pamiętam nazwy tego konkretnego syropu, który ją dawałam.

Cześć Sierra :) Fajnie że do nas zajrzalas :)
Podać lek jest łatwo ale gorzej jest z upilnowaniem żeby ten lek połknął . Moje psiaki są jak koty czyli potrafią długo trzymać w pyszczku a potem znienacka wypluc.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4850
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro paź 27, 2021 19:08 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Dajesz lek głęboko do gardełka, a zaraz po nim dajesz kiełbasę :mrgreen: . Nie do zjedzenia z ręki, tylko wsadzasz do gardełka tak samo jak tabletkę - to już pies na 100% przełknie, nie będzie ryzykować wyplucia, a przy okazji połknie tabletkę :ryk: .

Chociaż ja byłam gorsza, wyliczyłam u swojej suki reakcje "siad - smakołyk". Najgorsze tabletki były łapane w locie, bo PRZECIEŻ USIADŁA :twisted: . Czasami orientowała się już po połknięciu i patrzyła na mnie zawiedzionym wzrokiem :ryk:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marmotka, zuza i 68 gości