Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka - szukamy hotelu dla łobuzów :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 18, 2021 16:49 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > jedziemy do weterynarza

ewkkrem pisze:
indianeczka pisze:
ewkkrem pisze:Zdrowia, zdrowia, Piracie :ok: .
Dziąsła bolą cholernie a jeszcze bardziej ząbki :cry: . Może to "tylko" dziąsła :ok: Tego życzę :)
Drops.
A, tak, swoją drogą, to zadziwia mnie diagnoza plazmocytarnego zapalenia dziąseł po pobieżnym zerknięciu 8O . Tak mi się jakoś kojarzy, że plazmocytarne to czepia się młodych kotów ale, ... może się mylę :( Oby to "zwykłe :D " i przeciwzapalny załatwi sprawę 8)
Duża Dropsa.


Drogi Dropsie
Dziękuję że do nas zajrzałes :)
Duża Dropsa
Mnie też dziwi taka diagnoza ale patrząc na zachowanie pirata nie jestem zdziwiona ponieważ jego jest ciężko zbadać.
W zeszłym roku miał robione badanie krwi i weterynarz stwierdził że to cud że udało się pobrać krew ( bez uspokajacza) .Cud polegał na tym że pirat był osłabiony dusznosciami .Ale teraz czuje się lepiej a więc ma siłę się bronić.
Pirat ma na dziąsłach 2 małe czerwone plamki ( nie wiem jak to nazwać) i na tej podstawie stwierdziły to zapalenie.

Ciociu, ja nie "zajrzałem". Ja ciągle zaglądam tylko mi się trafiła niewydarzona duża, która nie chce stukać w klawisze i pisać a ja nie umiem :placz: . Mnie też trudno zbadać :( . Ostatnio, to mnie zapakowali do torby iniekcyjnej, żeby krew ukraść :evil: . Miejmy nadzieję, że to nie plazmocytarne i "przeciwzapał" załatwi sprawę :D
Drops.

Pirata również musieli zapakować w taką torbę :( Teraz też na początku planowali zapakować go w tą torbę ale szybko zrezygnowali z tego pomysłu. Teraz niech kombinują jak zrobić upartemu kotu echo serca bez podania " głupiego jasia" :twisted:
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt cze 18, 2021 19:22 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > jedziemy do weterynarza

Boję się zapeszyc ale pirat zjadł trochę puszki ( 2 łyżki) trochę kurczaka gotowanego i ukradł mi odrobinkę makreli wędzonej :) To ostatnie mnie nie cieszy ale ta makrela chyba sprawiła że napił się wody i poszedł spać na łóżko.
Jutro pójdę do sklepu mięsnego i kupię mu troszkę mięsa mielonego. A może powinnam mu dac gotowanego kurczaka?
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt cze 18, 2021 19:46 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > jedziemy do weterynarza

indianeczka pisze:Boję się zapeszyc ale pirat zjadł trochę puszki ( 2 łyżki) trochę kurczaka gotowanego i ukradł mi odrobinkę makreli wędzonej :) To ostatnie mnie nie cieszy ale ta makrela chyba sprawiła że napił się wody i poszedł spać na łóżko.
Jutro pójdę do sklepu mięsnego i kupię mu troszkę mięsa mielonego. A może powinnam mu dac gotowanego kurczaka?


dawaj co zechce jeśc
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt cze 18, 2021 20:20 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > jedziemy do weterynarza

mir.ka pisze:
indianeczka pisze:Boję się zapeszyc ale pirat zjadł trochę puszki ( 2 łyżki) trochę kurczaka gotowanego i ukradł mi odrobinkę makreli wędzonej :) To ostatnie mnie nie cieszy ale ta makrela chyba sprawiła że napił się wody i poszedł spać na łóżko.
Jutro pójdę do sklepu mięsnego i kupię mu troszkę mięsa mielonego. A może powinnam mu dac gotowanego kurczaka?


dawaj co zechce jeśc

W sumie to masz rację :) Lepiej niech je to co lubi bo przynajmniej coś zje. Mnie to bardzo cieszy bo pirat waży 3,60 kg ( według weterynarza schudł)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob cze 19, 2021 7:07 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Najnowsze nowiny piratowe :)
W nocy zjadł troszkę puszeczki carny i wypił wodę :)
Teraz mu podsuwalam pod nos miseczkę z puszka ale tylko spojrzał i poszedł na parapet poleżeć koło włączonego wentylatora :|
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob cze 19, 2021 18:18 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Rano pirat zjadł trochę pasztetu i od tamtej pory w sumie nic nie zjadł :( Próbowałam namówić go do jedzenia ale nic z tego. Może to ten ukrop sprawia że biedak nie chce jeść?

edit: udało się. Mój koci niejadek zjadł trochę ugotowanego kurczaka .
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie cze 20, 2021 8:58 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Nie mam siły do kociego niejadka :roll:
Jedyne co chce jeść to makrela wędzona i mleczko( płyn) z serka wiejskiego :|. W nocy nie widziałam żeby pił wodę a że nie byłam pewna czy to on zjadł mokrą karmę to złapałam kota w objęcia i napoilam uparciucha wodą ze strzykawki :D Oczywiście nie był zadowolony i ma focha .
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pon cze 21, 2021 1:25 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Piraciku, jedz! :ok: :ok: :ok:
Ciężkie życie z niejadkami...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60220
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 21, 2021 8:58 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

jolabuk5 pisze:Piraciku, jedz! :ok: :ok: :ok:
Ciężkie życie z niejadkami...

A żebyś wiedziała :( Cały dzień przekonywalam go do sensownego jedzenia czyli do ulubionej puszki i jedyne co uzyskałam to fakt że polizal z 2 razy poszedł spać pod łóżko. Musiałam się poddać i dac mu tą paskudna makrele a żeby nie wyszło na jego korzyść to z 3 razy podałam mu wodę w strzykawce :twisted:
Właśnie jedziemy do weterynarza :(
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pon cze 21, 2021 11:02 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Jesteśmy już w domku :)
Kolejna próba zajrzenia w piracka paszcze zakończona klęską. Pani doktor próbowała raz i stwierdziła że drugi raz nie próbuje bo pirat mógłby dostać z nerwów zapaści i lepiej nie ryzykować. W związku z tym pirat dostał antybiotyk do domu i za 8 dni mamy się pokazać.
Nie wiem co w tym antybiotyku jest ale po przyjściu pirat poleciał do miseczki i zaczął miauczec ( a raczej kwilic) myśląc że chce jeść nałożyłam mu troszkę puszki carny ale okazało się że chce mleko :) .
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pon cze 21, 2021 11:23 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Jak on ma problemy z paszczą, to może być to co u mojej Kizi. Nadżerki i kamień. Na szczęście już zaleczyliśmy. Ale cały czas jej rozdrabniam widelcem mokrą karmę. Czasem dodanie ciut wody też pomaga, bo kot chociaż sosik wypije i przy okazji coś z mięska wciągnie.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 21, 2021 12:08 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Koki-99 pisze:Jak on ma problemy z paszczą, to może być to co u mojej Kizi. Nadżerki i kamień. Na szczęście już zaleczyliśmy. Ale cały czas jej rozdrabniam widelcem mokrą karmę. Czasem dodanie ciut wody też pomaga, bo kot chociaż sosik wypije i przy okazji coś z mięska wciągnie.

Lekarki zajrzaly w pyszczek pirata z daleka ( to ja musiałam trzymać kota za kark) i obie twierdzą że nie ma żadnych nadzerek.1 kieł jest lekko brązowy i za tym kłem jest czerwony punkcik. Na tej podstawie stwierdziły zapalenie dziąseł. Żeby zbadać pirata trzeba mu podać głupiego jasia ale weterynarz nie chce ryzykować bo pirat ma coś z sercem.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pon cze 21, 2021 17:04 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Oby antybiotyk pomógł! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60220
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 21, 2021 17:34 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

jolabuk5 pisze:Oby antybiotyk pomógł! :ok: :ok: :ok:

Chyba pomaga bo pirat od godziny 11 już kilkakrotnie pił wodę i mleko oraz zjadł z 6 kawałków kurczaka. Najbardziej cieszy mnie że pije bo przynajmniej się nie odwodni.

Jolu ty masz kota niejadka? Chodzi mi o sabe :)
Polecisz mi jakieś puszki z dużą ilością sosu? Może coś podpasuje piratowi.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pon cze 21, 2021 17:45 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka > leczymy dziąsła

Oczywiście!
Ale raczej saszetki. I to nie są te "dobre", tylko te smakujące kotom :wink:
Jak tylko otworzę komputer, wrzucę Ci linki.
Dużo sosu ma schmusy kitten, ale to kitten...
Z dorosłych - saszetki gourmed perle podwójne, ale pojedyńcze też, np. z kurczakiem.
Możesz spróbować felix soup, może też te pasty miamor cat snack? Jest też miamor drink, Sabcia akurat nie lubi, ale Uszatka chętnie pije.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60220
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka, jolabuk5 i 225 gości