Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka - szukamy hotelu dla łobuzów :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 27, 2021 19:17 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Sierra pisze:Dajesz lek głęboko do gardełka, a zaraz po nim dajesz kiełbasę :mrgreen: . Nie do zjedzenia z ręki, tylko wsadzasz do gardełka tak samo jak tabletkę - to już pies na 100% przełknie, nie będzie ryzykować wyplucia, a przy okazji połknie tabletkę :ryk: .

Chociaż ja byłam gorsza, wyliczyłam u swojej suki reakcje "siad - smakołyk". Najgorsze tabletki były łapane w locie, bo PRZECIEŻ USIADŁA :twisted: . Czasami orientowała się już po połknięciu i patrzyła na mnie zawiedzionym wzrokiem :ryk:

Metoda z kiełbasą była wypróbowana i efekt był ten sam czyli było plucie w dal :twisted:
Moje psy chcą jeść tylko zakazany " owoc" w postaci wafelkow i paluszków słonych :roll:
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro paź 27, 2021 19:21 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Dawaj wafelki! Cokolwiek, byleby tabletkę przepchnąć. Swoją drogą jak ci zwierzak pluje tabletką to na 90% wsadzasz ją za płytko.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Śro paź 27, 2021 19:37 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Sierra pisze:Dawaj wafelki! Cokolwiek, byleby tabletkę przepchnąć. Swoją drogą jak ci zwierzak pluje tabletką to na 90% wsadzasz ją za płytko.

Tabletkę wsadzam naprawdę głęboko ale mendy jakimś cudem potrafią ją wypluc.
Na szczęście daję sobie radę w ten sposób że po wsadzeniu tabletki trzymam zamknięty pyszczek tak długo aż usłyszę " głośne" przełknięcie śliny :)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro paź 27, 2021 19:44 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Możesz delikatnie drapać gardziołko, to przyspiesza przełykanie :ok: . Swoją drogą zamknięcie pyszczka do momentu przełknięcia jest normalne :lol:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Śro paź 27, 2021 20:20 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Sierra pisze:Możesz delikatnie drapać gardziołko, to przyspiesza przełykanie :ok: . Swoją drogą zamknięcie pyszczka do momentu przełknięcia jest normalne :lol:

Póki co to najlepsza metoda ale np. szelma już parę razy udawała że tabletkę połknęła i jak tylko puściłam to tabletka fruwala po pokoju 8O
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw paź 28, 2021 0:34 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

A mówi się, że psom łatwiej podać tabletkę :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60188
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 28, 2021 6:00 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

jolabuk5 pisze:A mówi się, że psom łatwiej podać tabletkę :wink:

Za pierwszym razem jak szelma wyplula tabletkę to samo powiedziałam :lol:
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw paź 28, 2021 8:35 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

indianeczka pisze:
Sierra pisze:Dajesz lek głęboko do gardełka, a zaraz po nim dajesz kiełbasę :mrgreen: . Nie do zjedzenia z ręki, tylko wsadzasz do gardełka tak samo jak tabletkę - to już pies na 100% przełknie, nie będzie ryzykować wyplucia, a przy okazji połknie tabletkę :ryk: .

Chociaż ja byłam gorsza, wyliczyłam u swojej suki reakcje "siad - smakołyk". Najgorsze tabletki były łapane w locie, bo PRZECIEŻ USIADŁA :twisted: . Czasami orientowała się już po połknięciu i patrzyła na mnie zawiedzionym wzrokiem :ryk:

Metoda z kiełbasą była wypróbowana i efekt był ten sam czyli było plucie w dal :twisted:
Moje psy chcą jeść tylko zakazany " owoc" w postaci wafelkow i paluszków słonych :roll:


a te tabletki duże? najlepiej wcisnąć do jakiegoś ulubionego jedzenia, ja tak robiłam
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw paź 28, 2021 9:08 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

mir.ka pisze:
indianeczka pisze:
Sierra pisze:Dajesz lek głęboko do gardełka, a zaraz po nim dajesz kiełbasę :mrgreen: . Nie do zjedzenia z ręki, tylko wsadzasz do gardełka tak samo jak tabletkę - to już pies na 100% przełknie, nie będzie ryzykować wyplucia, a przy okazji połknie tabletkę :ryk: .

Chociaż ja byłam gorsza, wyliczyłam u swojej suki reakcje "siad - smakołyk". Najgorsze tabletki były łapane w locie, bo PRZECIEŻ USIADŁA :twisted: . Czasami orientowała się już po połknięciu i patrzyła na mnie zawiedzionym wzrokiem :ryk:

Metoda z kiełbasą była wypróbowana i efekt był ten sam czyli było plucie w dal :twisted:
Moje psy chcą jeść tylko zakazany " owoc" w postaci wafelkow i paluszków słonych :roll:


a te tabletki duże? najlepiej wcisnąć do jakiegoś ulubionego jedzenia, ja tak robiłam


Tak naprawdę to nie wiem jak duże są tabletki bo weterynarz dopiero dzisiaj wyśle je kurierem do mnie. Póki co zbój wciąż kuleje na przednie łapy a to oznacza szlaban na długie spacery. Podejrzewam że go łapki trochę bolą bo nawet nie protestował jak wzięłam go na ręce i zanioslam do domu.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob paź 30, 2021 11:30 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Wczoraj przyszły leki dla zbója.Sam lek przeciwbólowy nie jest duży( tabletka) i bez problemu udało mi się go zapodac zbójowi.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob paź 30, 2021 11:35 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

To świetnie! Oby mu pomogło i przestało boleć :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60188
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 30, 2021 13:28 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

indianeczka pisze:Wczoraj przyszły leki dla zbója.Sam lek przeciwbólowy nie jest duży( tabletka) i bez problemu udało mi się go zapodac zbójowi.


super, oby szybko pomogły :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob paź 30, 2021 14:20 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

mir.ka pisze:
indianeczka pisze:Wczoraj przyszły leki dla zbója.Sam lek przeciwbólowy nie jest duży( tabletka) i bez problemu udało mi się go zapodac zbójowi.


super, oby szybko pomogły :ok:

Też mam nadzieję że pomoże bo mi się serce łamie jak widzę smutnego zbója siedzącego na trawniku :(
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt lis 05, 2021 14:47 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

Spieszę donieść że na moim " zadupiu" jest zimno i pochmurno. Ale to i dobrze bo mam dobry pretekst do nie zabierania psów na długie spacery :twisted:
Lek przeciwbólowy działa ponieważ zbój przestał kulec na przednie łapki.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4844
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt lis 05, 2021 16:46 Re: Pirat,Zbój,Szelma,Śnieżka -zboj kuleje czy to kulawizna?

To świetnie! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60188
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia i 57 gości