Kotka sika na łóżko

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 07, 2020 13:43 Kotka sika na łóżko

Witam, postaram się przedstawić problem szybko i zwięźle

Dwa miesiące temu adoptowałem kotkę, poprzedni właściciel nie podał jej wieku, lecz bardzo mała, dziecko po prostu. Kociątko dosłownie. Nauczyła się robić szybko do kuwety, lecz pewnego razu gdy leżałem w łóżku zsikała mi się na nogi, i się zaczęło. Od tego czasu nie mogę jej tego oduczyć, a próbowałem różnymi metodami, łącznie z umieszczaniem jedzenia na łóżku. Dodam, że robi tak jedynie kiedy wychodzę do pracy. Kiedy jestem w domu grzecznie chodzi do kuwety, która zresztą też znajduję się u mnie w pokoju

Miałem tydzień wolnego, wyprałem materac, zmieniłem pościel, popsikałem wszystko dodatkowo neutralizatorem zapachów. Grzecznie za każdym razem kot chodził załatwiać się tam, gdzie powinien, a ja nawet przez chwilę nie musiałem się martwić (Kotka wtedy nawet nie wskakuję na łóżko i nie szuka miejsca do wypróżnienia się). Poszedłem do pracy, wróciłem, a tam widok ten sam co zwykle. Naprawdę nie wiem już co robić

Kuweta regularnie czyszczona, żwirku nasypane odpowiednio dużo, jedzenie i woda zawsze w misce. Z góry dziękuję za pomoc

I jeszcze z ciekawości zapytam, kiedy koty zaczynają się ocierać (O właścicieli i przedmioty)? Moja kotka póki nie robi tego w ogóle. Nie martw mnie to, zakładam, że pewnie wykształci w sobie tę zdolność, no ale z ciekawości chciałbym wiedzieć :D

Darti

 
Posty: 1
Od: Śro paź 07, 2020 13:26

Post » Śro paź 07, 2020 14:37 Re: Kotka sika na łóżko

Warto sprawdzić, czy kotka jest zdrowa (zrobić badania), a przy okazji poprosić weta o określenie wieku kotki, bo może już czas na kastrację? Koty wtedy często siusiają poza kuwetą.
Na szybko - przykryj łóżko folią, albo nieprzemakalnymi podkładami na czas nieobecnosci w domu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60429
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 23, 2020 12:41 Re: Kotka sika na łóżko

Znam ten problem.
Łóżko zakryj albo podkładami albo nie przemakalnym prześcieradłem. Spróbuj także pokropić to miejsce kilkoma kroplami z cytryny- koty nie lubią tego zapachu. Ostatecznością są spreye odstraszające. Możliwe że kotka podsikuje z powodu stresu, ale najlepiej idź z nią do weterynarza.Możesz kupić także kocie fermony do kontaktu, ponoć niektórym kotą pomagają się uspokoić.
Myślę że kotka boi się zostawać sama i jest to jej sposób na zwrócenie na siebie uwagi, albo sposób radzenia sobie z tym że zostaje sama, ale ekspertem nie jestem.
Koty to specyficzne stworzenia ;)

Limbo96

 
Posty: 86
Od: Wto sie 25, 2020 6:25




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Nul, zuza i 305 gości