Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 03, 2022 7:38 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Gorzej niż króliki! One już zaczynają osiągać poziom Drosophila melanogaster, czyli pospolitych ohydnych muszek owocówek

Sigrid

 
Posty: 5242
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pt cze 03, 2022 8:05 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

A może wymień półki na regały ze szklanymi drzwiami?

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pt cze 03, 2022 8:53 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Sierra, ja narzekam jako stara wykwalifikowana maruda. Mam cudne, parę lat temu zrobione jesionowe regały, które - jak z dumą powiedział producent, pan Wierzbanowski - nie ugną się i po stu latach ;) Nie wymienię ich za nic, bo jak do domu włażę i omiatam je wzrokiem, to samozadowolenie ze mnie uszami wyłazi. Szkło się jako zapora świetnie sprawdza, ale aby osiągnąć kompromis między moją meblosatysfakcją, a frustracją ubezwłasnomożliwionego kocismarka faktycznie zostaje mi bliska przyjaźń ze szmatą i dobry oczyszczacz powietrza. Ostatnio nałogowo studiuję parametry, może jak już zrobię z tego tematu habilitację, wreszcie się na coś zdecyduję. No chyba że macie sprawdzone, przetestowane... Sugestie mile widziane.

A przy okazji, czy maj-czerwiec to dobra pora na początek intensywnego linienia kudłatego? Mitzi gubiła futro całorocznie, widać lubiła się rozbierać rozpustnica. U Marlona jest to jednak rzecz niespotykana. Przez dwa lata zachwycałam się jego okrywą włosową, teraz biegam za nim i kłaki mu z pyska wyciągam. Stres po odejściu Aliena?
W przyszłym tygodniu kocur wędruje na pełny przegląd techniczny, żeby w razie czego go przed wakacjami podleczyć.

Sigrid

 
Posty: 5242
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pt cze 03, 2022 17:43 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Jak tak na niego popatrszeć, wszystko ma pod ogonem, o tam!

https://www.instagram.com/p/CeV-keaK9zb/

Marlon to mistrz ukrywania uczuć. A jak się go pozna z bliska, to taki czuły barbarzyńca!
W nocy odkryłam u niego na brzuszku kołtuna. Posiłowałam się chwilkę, kotek kłapnął ząbkami, ale... jeszcze miesiąc tem odgryzłby mi nadgarstki ;) A przynajmniej by usiłował.
A teraz...

Sigrid

 
Posty: 5242
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pt cze 03, 2022 17:45 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Wow 8O :mrgreen:
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54265
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Pt cze 03, 2022 18:20 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

No ogon jak u tego wiewióra z Epoki Lodowcowej ;)

Sigrid

 
Posty: 5242
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pt cze 03, 2022 19:59 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Piękny kocur! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60448
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 03, 2022 20:16 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

A ja nic nie widzę. Każe mi się zalogować. :(

Wojtek

 
Posty: 27353
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Nie cze 05, 2022 7:35 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Wojtek pisze:A ja nic nie widzę. Każe mi się zalogować. :(



Masz Ci los! A już myślałam, że znalazłam medium doskonałe :roll: Nie masz Wojtku insta?

A ja właśnie wieczorem skończyłam, spłakana jak bóbr, czytać "Pamiętnik Babuni" podesłany przez Jolę. Pamiętam Caty i jej opowieści, ale wtedy mimo wszystko Pamiętnik mi umknął. Jakim cudem? Nie wiem. Teraz zapowiedziałam Młodemu, że przeczytamy go razem. Odpowiedział z powagą: - I z Marlonem też. O schronisku wie wszystko.

Sigrid

 
Posty: 5242
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Nie cze 05, 2022 7:46 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Sigrid pisze:
Wojtek pisze:A ja nic nie widzę. Każe mi się zalogować. :(



Masz Ci los! A już myślałam, że znalazłam medium doskonałe :roll: Nie masz Wojtku insta?

(...)

Nie mam kont na Instagramie, Facebooku i innych podobnych.

Wojtek

 
Posty: 27353
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Nie cze 05, 2022 9:29 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Obrazek
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54265
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Nie cze 05, 2022 9:54 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Oooo! 8O
Wspaniały!

Evanko, dziękuję. :)

Wojtek

 
Posty: 27353
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Nie cze 05, 2022 9:56 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

:1luvu:
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54265
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Nie cze 05, 2022 16:42 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Sigrid pisze:
Wojtek pisze:A ja nic nie widzę. Każe mi się zalogować. :(



Masz Ci los! A już myślałam, że znalazłam medium doskonałe :roll: Nie masz Wojtku insta?

A ja właśnie wieczorem skończyłam, spłakana jak bóbr, czytać "Pamiętnik Babuni" podesłany przez Jolę. Pamiętam Caty i jej opowieści, ale wtedy mimo wszystko Pamiętnik mi umknął. Jakim cudem? Nie wiem. Teraz zapowiedziałam Młodemu, że przeczytamy go razem. Odpowiedział z powagą: - I z Marlonem też. O schronisku wie wszystko.

Cieszę się, że Ci się podobało! Takie łzy są dobre, oczyszczające, prawda? A w jakim wieku jest Młody? :1luvu:

Ja nie mam instagramu, a zdjęcia mi się otworzyły. Może dlatego że mam konto na FB (chociaż prawie nie używam)?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60448
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 05, 2022 20:04 Re: Nigdy więcej kota! A jeśli już, to na pewno nie rudy...

Wojtek pisze:Nie mam kont na Instagramie, Facebooku i innych podobnych.


Szanuję :) Ja mam fejsa, bo ze względów służbowych musiałam mieć prywatny, żeby założyć firmowy (wtedy tylko tak można było), insta bo lubię ładne obrazki i nie doświadczam frustracji z powodu wyidealizowanego życia innych, pinteresta, bo tu obrazki są jeszcze fajniejsze ;) Ale gdy słyszę, że ludzie się od FB uzależniają, to zastanawiam się, jak tego dokonali.

Evanko (dalej w myśli: Bengalo ;) ), dzięki wielkie za pomoc.

Jolu, tak, to magiczna opowieść. Mądra i gorzko-słodka.

Sigrid

 
Posty: 5242
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 332 gości