Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 21, 2022 19:51 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

casica pisze:(...)
Zresztą ja optuję za xobaline. Leki weterynaryjne są z reguły znacznie droższe. W tym przypadku 3 razy.

Chyba przesadziłaś?
Na stronie producenta:
Xobaline: Price $25.05
Zobaline: Sale $33.90 (to jest cena w promocji, zwykle jest $38.90)
W obu przypadkach jest to 60 tabletek po 3 mg.

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Śro wrz 21, 2022 21:24 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Wojtek pisze:Strona producenta: https://www.ilifelink.com/

Czy dawka dla człowieka ważącego np. 60 kg jest odpowiednia dla kota ważącego np. 5 kg?


Najwyraźniej tak, zreszta witaminy B12 nie można przedawkować.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 21, 2022 21:34 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Podsumujmy

Tu 60 tabletek 5mg tej specyficznej witaminy C po 60 zł.
Czyli dzieląc je na pół, co chyba trudne nie jest mamy 120 dawek, 50 gr/szt.

https://www.ceneo.pl/45634982

Tu kwas foliowy 400 mg za... 13 zl, 90 tabletek.
Dzielimy na pół, mamy 180 dawek po 13 zł czyli 10 gr dawka.
https://apteczka4u.pl/pl/products/ostro ... g&curr=PLN

Razem to 70 gr za dawkę, doliczmy koszt wysyłki, w sumie jakieś 20 zł niech będzie nawet dla okrągłości 1 zł za dawkę. I tak ze cztery razy tanej jak Xobaline (a tam jeszcze dostawa w dolarach liczona). Dzielenie tabletek na pół to chyba niewielka sztuka.

A mozliwe, ze jakby staranniej poszukac to sie trafi na leki o dokladnie takiej dawce jak trzeba...
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 21, 2022 21:43 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

To jeszcze tę Wam polecę, żeby zamotać ;): https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-B-komp ... 250-ml/636
Dla kota podaję 0,2 ml strzykawką do pysia.
A i suple dla zwierzaków wszelakie, na stawy też, mają niezłe.
Ja dla siebie, jak coś potrzebuję, też tam kupuję.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro wrz 21, 2022 21:45 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Wojtek pisze:Strona producenta: https://www.ilifelink.com/

Skład Xobaliny
Składniki podstawowe:
Methylcobalamin 3 mg
Folic Acid 200 mcg
Składniki dodatkowe:
Maltodextrin, Fructose, Stearic Acid, Croscarmellose Sodium, Magnesium Stearate, Silicon Dioxide, Cherry Flavor
Dawkowanie: Suggested Use: 1 tablet daily or as directed by a health care professional. For best results allow to dissolve slowly under the tongue.

Skład Zobaliny dla kotów
Składniki podstawowe:
Methylcobalamin 3 mg
Folic Acid 200 mcg
Składniki dodatkowe:
Microcrystalline cellulose, Stearic Acid, Calcium Silicate, Croscarmellose Sodium, Magnesium Stearate
Dawkowanie: Suggested Use: 1 tablet daily or as directed by a veterinarian.

Kolorami zaznaczyłam różnice.
Składniki podstawowe w obu produktach występują w tej samej ilości.
Czy dawka dla człowieka ważącego np. 60 kg jest odpowiednia dla kota ważącego np. 5 kg?

No dobra, odkryłeś. Nie bardzo wiem co, ale jesteś jak Kolumb.
Tak, jest to najwyraźniej odpowiednia dawka. Tak, te różnice w składzie najpewniej nie mają znaczenia.
Lek jest sprawdzony i polecany. Był polecany niegdyś tutaj, w wątku cukrzycowym, jest polecany na forum dla cukrzyków. Stosowało go sporo osób z tego forum u swoich cukrzycowych kotów. Sama go stosowałam, z powodzeniem.
Nie wiem co chcesz udowodnić, ale czy bierzesz pod uwagę, że takie proste, mechaniczne porównania nie muszą mieć sensu?
Wojtek pisze:
casica pisze:(...)
Zresztą ja optuję za xobaline. Leki weterynaryjne są z reguły znacznie droższe. W tym przypadku 3 razy.

Chyba przesadziłaś?
Na stronie producenta:
Xobaline: Price $25.05
Zobaline: Sale $33.90 (to jest cena w promocji, zwykle jest $38.90)
W obu przypadkach jest to 60 tabletek po 3 mg.

Chyba nie. Xobaline poniżej 10 USD vs zobaline ponad 30.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 21, 2022 21:55 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

W Xobaline i w dobrych suplach kwas foliowy jest w formie 5-MTHF - metylofolianów i B12 w formie metylokobalaminy (nie cyjanokobalaminy). To formy o dużo lepszej przyswajalności. I dobrze, jak wit B12 do folianów jest w stosunku 1:4 (tzn, folianów przynajmniej 4 razy tyle). Ot, i cały sekret.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro wrz 21, 2022 22:04 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Voila - 60 tabletek wit. B-12 w takiej formie jak w Xobaline, 400 mc czyli kapsulka na pol.

https://www.doz.pl/apteka/p154816-Folia ... GmEALw_wcB

A tu 120 tabletek kwasu foliowego w identycznej co w Xobaline formie - 400 mg za 30 zl

https://www.doz.pl/apteka/p153530-Wish_ ... lki_120szt.

De facto mozna wiec odtworzyc dwa aktywne skladniki Xobaline (reszta to i tak tylko wypelniacze tabletki) placac ze 4-5x mniej.
Pewnie, ze wygodniej podac to w jednej tabletce i sie nie chrzanic z dzieleniem i podawaniem dwoch.
Ale aspekt ekonomiczny, szczegolnie gdy trzeba to podawac caly czas, trzeba uwzgledniac. 4 zl dziennie vs 1 zl - to 1000 zl wiecej w ciagu roku.

W sumie to zaluje, ze przy Mopiku sam na to nie wpadlem...
Ostatnio edytowano Czw wrz 22, 2022 12:50 przez Lifter, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 21, 2022 22:20 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Bardzo, bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie w poszukiwaniach rozwiązania optymalnego dla Pasia, myślę, że ta wiedza przyda się nie tylko Pasiowi. I równocześnie przepraszam, że jestem troszkę obok, przyznam, że przejrzałam ostatnie strony w lekkim biegu a tu trzeba powoli, spokojnie i z rozwagą. Ja niestety do połowy przyszłego tygodnia jestem poza czasem i rzeczywistością, no porobiło się i muszę ogarnąć siebie i nie tylko.
Mniej więcej za tydzień trzeba podjąć decyzję co kupić, gdzie kupić, co jest dla Pasia najlepsze itd.
Coś razem wymyślimy i będzie dobrze.
Jeszcze kilka dni.
Dziękuję!
Ostatnio edytowano Czw wrz 22, 2022 7:34 przez czitka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro wrz 21, 2022 23:23 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Niczego nie odkryłem, niczego nie udowadniam.
Przedstawiam informacje źródłowe, z których osoby orientujące się w temacie być może wyciągną jakieś wnioski z pożytkiem dla Pasia.
To wszystko z mojej strony.


PS
Zestawienie źródłowych informacji porozrzucanych w różnych postach, plus informacje o Xobaline innego producenta.

Obrazek

Źródła:
https://www.ilifelink.com/zobaline-for_ ... blets.html
https://www.ilifelink.com/xobaline_for_ ... guals.html
https://hammernutrition.com/products/xo ... 1327021291

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Czw wrz 22, 2022 13:28 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Na chwilę wyrwaną z bezczasu. Podjechałam na rowerze zobaczyć co u Foresta. Żyje i rozrabia. Taki "lepszy" już jest, ale nie powinien mieszkać w zakładzie. Przede wszystkim ze względu na żrący zapach chemikaliów, który jest tam stale. Okien się nie otwiera, bo kotek. Ma miseczki, kuwetę, biega. Dostaje jeść 4 razy dziennie, ile nie dowiedziałam się, według mnie on jest troszkę głodny. Brzusio się zaokrąglił, oczka wymagają jednak troskliwego doglądania, ale nic się nie leje. Przy tym powietrzu przesiąkniętym żrącymi substancjami te oczęta nie dadzą rady się wyleczyć, a i nawet Forest się nawdycha i ... :roll: . Reasumując krzywda mu się nie dzieje, jest zaopiekowany. Ale powinien opuścić ten zakład jak najszybciej.
Obrazek
Jest bardzo malutki, tak na oko dwa miesiące. Może. Taka leśna sierotka.
Może ktoś jednak się nim zaopiekuje? Taki dom na prawdę, taki dom-dom.
Obrazek
Obrazek
:201461
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw wrz 22, 2022 17:20 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Myślcie sobie co chcecie, możecie przypiąć mi etykietę wichrzyciela, ale nie daje mi spokoju ta dawka metylokobalaminy.
3 mg to według informacji producenta 50 000% dziennej dawki dla człowieka: https://www.ilifelink.com/xobaline_for_ ... guals.html
Wynikałoby z tego, że w USA dzienna norma dla człowieka to 6 mcg. Dla porównania, w Polsce zaleca się 2,4 mcg witaminy B12 dziennie, a w Niemczech, Austrii i Szwajcarii 4 mcg. (Na podstawie "Normy żywienia dla populacji Polski i ich zastosowanie" https://ncez.pzh.gov.pl/wp-content/uplo ... 020web.pdf )

Nawet przyjmując normy z USA, 50 000% to 500 razy dzienna ludzka dawka w jednej tabletce. I tak codziennie przez klika tygodni? To naprawdę nie zaszkodzi Pasiowi?

PS
Uściśliłem, że chodzi o krotność dawki ludzkiej.
Ostatnio edytowano Czw wrz 22, 2022 18:06 przez Wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Czw wrz 22, 2022 17:56 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Wojtek pisze:Nawet przyjmując normy z USA, 50 000% to 500 razy dzienna dawka w jednej tabletce. I tak codziennie przez klika tygodni? To naprawdę nie zaszkodzi Pasiowi?


To wyliczenie dla Pasia? Bo ja nie jestem dobra w cyferkach, pogubiłam się w Twoich wyliczeniach :)
Przy niedoborach wit. B12 i problemach neuro ludzie biorą 40 - 50 tys % np: https://allegro.pl/oferta/aliness-avitale-b12-metylokobalamina-200-g-krople-10546099249?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_fitness_pla_pmax&ev_campaign_id=17959731267&gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3fsFkuMRc0qFJeVs-6gMZghSc2UUaq4O2Kz-epMhCN6gxQQHwPQj5saAkbWEALw_wcB

Wszystko zależy czy jest to delikatna suplementacja w okresie np. zwiększonego zapotrzebowania czy człowiek lub zwierzę ma niedobory lub potrzebę dawki uderzeniowej - np. w sytuacji problemów neurologicznych.
Trzeba wziąć też pod uwagę problemy z wchłanianiem tej witaminy - postać podjęzykowa wchłania się często bez porównania lepiej niż w tabletkach połykanych. Bywa że tabletka wchodzi i wychodzi z kota w podobnej postaci, szczególnie ta otoczkowana (wtedy może zawierać sobie milion procent zalecanej dawki). Starsze koty ogólnie często mają problemy z jej wchłanianiem przy podawaniu doustnym i wchłania się tylko część podanej dawki.

To nie do końca prawda że tej witaminy nie da sie przedawkować, nie da przy krótkim podawaniu lub nie za dużych dawkach, przy dłuższym stosowaniu (ponad kilka miesięcy) mogą pojawić się problemy szczególnie gdy będzie wchłaniała się dobrze a kot dostaje dawki o których piszemy wyżej.
Ale przy problemach neuro stosuje się tak duże dawki.

Pytanie czy za problem Pasia odpowiada neuropatia cukrzycowa.
Dobrze żeby wet się wypowiedział. Bo to mogą być po prostu stawy. Starszemu kotu z cukrzycą wit. B12 i tak nie zaszkodzi :) - ale pytanie czy w aż takiej dawce. Tzn. można dać dużą ale np. co drugi dzień przez dwa tygodnie (wtedy jest większa szansa że organizm się nią nasyci w odpowiedni sposób) a potem tydzień przerwy. Idealnie byłoby też oznaczyć jej poziom w krwi przed rozpoczęciem suplementacji. Niektóre koty mają jej bardzo dużo. Podobnie jak kwasu foliowego.

Trzymam kciuki za Foresta, żeby szybko znalazł sie dla niego dobry domek!
Faktycznie - to miejsce w którym jest obecnie jest dobre dla uratowania życia i tymczasowego zabezpieczenia, cudownie że się nim tak zajęli! ale na dłuższą metę mu na zdrowie nie wyjdzie :(

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw wrz 22, 2022 18:02 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Ponieważ producent twierdzi, że dopiero po miesiącu codziennego stosowania zacznie być widać poprawę, dawka nie jest uderzeniowa a jej absurdalną wysokość można wytłumaczyć np. wyjątkowo małą wchłanialnością akurat z tego preparatu. :twisted:

A! Jeszcze jedno. Doczytałam, że metformina (lek stosowany w cukrzycy) znacznie obniża przyswajalność witaminy B12. Być może w USA standardem leczenia cukrzycy kotów jest podawanie metforminy, stąd takie zawyżone dawkowanie?
Ostatnio edytowano Czw wrz 22, 2022 18:05 przez ana, łącznie edytowano 1 raz
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw wrz 22, 2022 18:05 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

Blue pisze:
Wojtek pisze:Nawet przyjmując normy z USA, 50 000% to 500 razy dzienna dawka w jednej tabletce. I tak codziennie przez klika tygodni? To naprawdę nie zaszkodzi Pasiowi?


To wyliczenie dla Pasia? Bo ja nie jestem dobra w cyferkach, pogubiłam się w Twoich wyliczeniach :)
(...)

Nie, to są procenty i krotności dla człowieka.

Dziękuje Blue za odpowiedź. Czyli niepotrzebnie panikuję? Ulżyło mi. :)
----------
W poprzednim poście już uściśliłem, że chodzi o krotność dawki ludzkiej.

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Czw wrz 22, 2022 18:08 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami i Godot. I Forest...

ja mam w tej chwili Methylokobalaminę now food w dawce 1000 mcg
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 74 gości