Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 06, 2023 11:40 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Lifter pisze:Zeby nie tylko o glistach...

Dla kota spanie w lozku z czlowiekiem to wcale nie lekki kawalek chleba

https://www.youtube.com/watch?v=J4T7k2BbJKU
Powinien przyjść do moich na naukę spania w łóżeczku :)
Moje często przesypiają calutką noc, ew jedna zmienia miejscówkę z mojego łóżka do syna....ale ogólnie też całą noc w łóżku, bez żadnego kręcenia się :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13724
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 06, 2023 12:43 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

jolabuk5 pisze:Mamisia czuje się coraz bardziej u siebie :1luvu:

tylko czitkę trzeba gdzieś eksmitować, bo straszy kota w JEGO sypialni ;)
tylko co wtedy z wiktem? samo się w miski nie nałoży...

mam w domu takiego manula...mieszka ze mną od 8 ( :strach: :strach: :strach: rany, już tyle? ) lat, dokarmiane od 4 miesiąca życia, a samo moje spojrzenie w jej kierunku powoduje taki zryw, że się kurzy. Jedynie w nocy, jak uznaje, że śpię, zbliza się i obwąchuje wroga,a czasem sie w nogach położy.No, nie manul?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 06, 2023 13:42 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Coz, doceniam zatem poziom oswojenia Kici i Lapka.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lut 06, 2023 14:03 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

niektóre koty mają chyba dzikość (w) sercu i są nieoswajalne. Chyba synek manula miał podobnie? wiem, ze Blanka od ASK zgarnieta jako kocię do konca tak miała, jak moja. Cza sie pogodzic i modlic, zeby nie chorowały
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 06, 2023 17:21 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Manule tak po prostu mają, Mami jest taka, taki też był Syn u Gutek, tak syn Mamiśki. I jak piszecie, nie tylko u mnie takie dziwadełka się trafiają :P .
Załadował mi się film z kaszlącym Pasiem. Co to może być?
Paś ma chore nerki i cukrzycę. Uwaga, według mnie to nie mocznik. Pasio ma wielki apetyt, z pysia nie czuć zapachu mocznika, to nie to, mam nadzieję.
Serduszko było badane przed rwaniem zębów, wszystko ok.
Trwają takie jakby napady od ponad miesiąca. Naprzód oblizywanie pysia, potem takie kaszlanie, jakby nie mógł czegoś odkrztusić, trwa to tyle ile filmik, potem oblizywanie pysia, wody się napije i spokój.
Wczoraj zdarzyło się raz. Dzisiaj nie.
Kilka dni temu Cosia rzygnęła glistami. Trzy dni temu wszyscy dostali Milpro.
To mogą być robale?

Jutro rano jesteśmy u doktora niezależnie od wszystkiego.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lut 06, 2023 17:33 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Ja nic nie wiem i nie pomogę :( Nie było słychać a na wygląd to ... jakby Pasiowi się odbijało?
Za to dowiedziałam się, że też mam MANULA 8O Nawet więcej bo 1 i 1/3 manula mam :wink:
Swego czasu, 4,5 roku temu, przyjechały do mnie DWA manule, ale jeden z nich, w 2/3 skociał :?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon lut 06, 2023 17:41 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Zazwyczaj koty kaszląc przyjmują inną pozycję.
Dziwnie to wygląda.
Serduszko zostało sprawdzone na echu serca ?
Robiłaś mu kiedyś RTG płuc?
Pasio na filmiku dziwnie ciężko oddycha.
Oblizywanie pysia często świadczy o mdłościach, ale on leży spokojnie.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 06, 2023 17:45 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Niektóre manule rokują, ale to rzadkość, mój już sześć lat nie daje nadziei pomimo nie tylko moich wysiłków :evil: .
Podobno czarny manul to raczej przypadek beznadziejny, te są najbardziej dzikie :roll: .
Tak, Pasio jakby próbuje odkaszlnąć, takie ekh, ekh, ekh, męczy go to bardzo przez chwilę i potem spokój.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lut 06, 2023 17:48 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Annaa pisze:Zazwyczaj koty kaszląc przyjmują inną pozycję.
Dziwnie to wygląda.
Serduszko zostało sprawdzone na echu serca ?
Robiłaś mu kiedyś RTG płuc?
Pasio na filmiku dziwnie ciężko oddycha.
Oblizywanie pysia często świadczy o mdłościach, ale on leży spokojnie.

On tak na leżąco, w czasie snu albo jak zasypia.
Serduszko było badane u kardiologa, rok temu, ale było.
RTG płuc nie robiłam, nie było wskazań.
Paś jest bardzo aktywny i się właściwie nie męczy w dzień, jest najaktywniejszy ze wszystkich, wchodzi i schodzi po schodach, penetruje ogród, rusza się normalnie...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lut 06, 2023 17:49 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

ciężko oddycha, bo już go mdli.
Wg mnie to MOGĄ być robale, czyli ich larwy. One go laskoczą w gardle i dlatego taka reakcja. Kaszel taki z oskrzeli / płuc raczej zmusza kota do przyjęcia pozycji "na łapach", najlepiej ułatwiającej oddychanie, bo to jednak są duszności

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 06, 2023 18:36 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Tak, to właśnie na mdłości wygląda, to nie jest kaszel taki z płuc czy oskrzeli, to raczej na poziomie gardła się dzieje. I zawsze w pozycji leżącej. Jutro doktor go osłucha na wszystkie strony pewnie.
Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i skojarzenia, na jutro to bardzo ważne!
Przyszli już wszyscy i czekają na kolację grzecznie w pokoju, idę do kuchni przygotować insulinę i miski, ale okazuje się, że jednak nie wszyscy, niektórzy już nie wytrzymali...
Obrazek
Proszę bardzo, tak się zachowują manule. Kiepska fota, bo z komórki, ale jest dowód na dzikość i nieprzewidywalność pewnego gatunku kotów.
Moje się tak nie zachowują :evil: .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lut 06, 2023 18:40 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Ekhm, no to moje pannice mają chyba w sobie coś z manula 8O Bo się tak zachowują! :oops: Zwłaszcza Ofelia - jak na stole jest ryba. Czarnidełko rzadziej - jak na stole jest kiełbasa z dzika.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33232
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon lut 06, 2023 18:49 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Naprawdę bardzo dziki, nieprzewidywalny i głodny kot :ryk:
Tylko się cieszyć, że ma apetyt :ok:
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 06, 2023 18:51 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Strach cokolwiek na stole zostawić :strach:
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon lut 06, 2023 18:51 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Kaszel Pasia-filmik.

Zgadzam się co do Pasia, to wygląda raczej na ksztuszenie niż kaszel.
A manul siedzi na stole, czy na łóżku, bo z tyłu jest poduszka :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Drrr, Marmotka, MB&Ofelia i 126 gości