Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 03, 2023 17:34 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Na bank więcej niż cztery?
Mamisia luzem:
ObrazekObrazek
Mamisia z Pasiem (Pasio 6.5 kg.)
Obrazek)
I między Pasiem a Bratu, Bratu dostał w pysk :P
Obrazek
Chyba całą :roll:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt lut 03, 2023 18:20 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Na pewno całą! Oby wystarczyło :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 03, 2023 20:03 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Ufff..., wszyscy połknęli wszystko co trzeba bez najmniejszych problemów, poszło w kawałkach mięska, Paś wyjątkowo dzisiaj zszedł z diety bezmięsnej, ale sytuacja była bojowa, nic nie mogło się nie udać.
Zważyłam Cosię dla świętego spokoju, czy nie ponad 4, ale nie, trzyma linię, mamy 3.8, więc pół. Jeden kot o przyzwoitej wadze chociaż :P .
Ale tu poniosłam klęskę przy ważeniu, bo musiałam się ważyć z Cosią. To było straszne, co zobaczyłam na wadze bez Cosi :roll: . Pięć kilo więcej od września :201416 . Koszmar. Wrzuciłam na luz na tej emeryturze i mam za swoje. Zaczynamy odchudzanie, Lifter ma tu poważne osiągnięcia, często o tym wspominał, muszę zapytać. A było tak dobrze i sama popsułam. A z drugiej strony chude to chore :mrgreen: .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt lut 03, 2023 21:28 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Prosta sprawa - MZ WR - mniej zarcia wiecej ruchu.

Ale tak bardziej serio - bez liczenia kalorii sie nie uda. Jest taka aplikacja na telefon MyFitnessPal, gdzie sie wpisuje co sie je i ona zlicza kalorie.
Ustalamy sobie limit i jemy co chcemy, byle zmiescic sie w limicie.
Nawet nie wiecie jak szybko okazuje sie, ze sucha bulka jest lepsza niz kawalek czekolady :)
Bo ta pierwsza mozna sie najesc, a kalorii maja podobnie.
Ja stosuje limit 1500, ale to moze bolec na poczatku :) - ale 2-3 kg miesiecznie schodzi wtedy.
Ale mozna sobie na poczatek dac 2000, a potem jak sie juz czlowiek przyzwyczai do rezymu, to obcinac.
Pierwsza zasada - ZADNEGO PODJADANIA miedzy posilkami, chocby skrecalo (*)

(*) ew. jemy rzeczy mozliwie malo kaloryczne, byle zoladek czul ze cos dostal. Ja lubie surowego kalafiora (bo mi to smakuje).
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 04, 2023 0:02 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Ojtam ojtam - najważniejsze to polubić własny tłuszczyk

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 04, 2023 10:34 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Lifter, dziękuję, aplikację sobie ściągnę, to znaczy poproszę dziecko, bo ja to nie umiem :roll: .
Ale 1500 kalorii to chyba bardzo mało dla Ciebie, przecież Ty kawał chłopa jesteś! Nie słaniasz się z głodu? :roll:
Wrócę jeszcze przy sobocie na chwilę do nicieni w kocie i poza kotem. To teraz one z kotów wyjdą? I ja je mam szansę zobaczyć? Tak od razu czy za kilka dni? :201416
Czitusia tylko tabletki nie dostała, będziemy sprawdzać co w urobku jest i czy jest. We wtorek z Pasiem jestem u doktora i zabieram Czitki materiał do analizy, zobaczymy na miejscu. Ona ma bardzo wrażliwy przewód pokarmowy, Milpro jest jednak bardzo inwazyjne, może uda się uniknąć. Jest szansa, że nie ma robali, ona bazuje tylko w szafie i na parapecie okna, nie je ze wspólnych misek, nie korzysta z cudzych kuwet, nie plącze się po włościach, zobaczymy.
Słońce dzisiaj nieśmiało się pojawia, ale tak tylko na chwilę i znika. Żadnych symptomów wiosny niestety. Tęsknię za Szczepanem, gdyby tej działki nie sprzedał to byłaby nadzieja, że to blisko albo już.
A tu tylko chwasty...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob lut 04, 2023 10:37 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Oglądaj kocie kupale, to masz szansę zobaczyć "obcych". Ciorna swego czasu po odrobaczeniu wydaliła właśnie taką kiełbaskę z wkładką.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33188
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob lut 04, 2023 10:38 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 04, 2023 12:37 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

czitka pisze:Lifter, dziękuję, aplikację sobie ściągnę, to znaczy poproszę dziecko, bo ja to nie umiem :roll: .
Ale 1500 kalorii to chyba bardzo mało dla Ciebie, przecież Ty kawał chłopa jesteś! Nie słaniasz się z głodu? :roll:


Troche boli, ale pierwsza zasada - pokochaj to. Jak mnie czasem skreca, to sobie mysle "a dobrze ci tak, niech cie boli, tluszczu jeden, to znak ze znikasz". Tzn. nalezy uznac glod nie za cos przykrego a dowod, ze chudniemy, ze to ma sens. A jak sie czlowiek zwazy i widzi ubytek, to jest od razu motywacja. Poza tym ja juz ten limit stosuje od 2015 - z przerwami oczywiscie - wiec mam praktyke.
Acz chwile slabosci sie zdarzaja, oj tak, i wtedy zre paczke chipsow albo cos rownie niezdrowego...
Ale wazne by te chwile byly chwilami, a nie norma :).

PS. Ale dzien juz dluzszy, i to czuc. Zawsze cos. I nie ma -20 i sniegu po pas.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 04, 2023 12:46 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

czitka pisze:Wrócę jeszcze przy sobocie na chwilę do nicieni w kocie i poza kotem. To teraz one z kotów wyjdą? I ja je mam szansę zobaczyć? Tak od razu czy za kilka dni? :201416

Nie wystarczy jednorazowe podanie tabletki.Ja dawałam przez trzy dni dawkę, potem po dwóch tygodniach i po miesiącu jeszcze raz.
I nie mam pewności czy to już wystarczy.
Wetka mówiła, że larwy i jaja potrafią ukryć się w innych narządach i dopiero po pewnym czasie rozwinąć się w dorosłą postać.
Niekoniecznie je zobaczysz, zwłaszcza jak koty wychodzą.Ja znalazłam chyba tylko dlatego, że akurat nie było zasypane żwirkiem.
I jeszcze ważna rzecz, w niesprzątniętej kupie zarażonego glistami kota wychodzącego po ok.2-3 tygodniach rozwijają się dorosłe osobniki.
Trudne do wytępienia jest to paskudztwo :|
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 04, 2023 14:03 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

różne tabletki mają różny schemat podawania, doktora trza wypytać.
Robale nie muszą być widoczne, częściej ulegają strawieniu.
Gdyby u Czitusi coś jednak wyszło w badaniach, to bezpieczniej będzie podać jej coś na kark - advocate, stronghold plus, bravecto.
Ja ostatnie lata tylko na tych bazowałam (na zmianę), bo załatwiały wszystko - i pchly, i kleszcze, i życie wewnętrzne, a działają także na nicienie plucne.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 04, 2023 14:07 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

U nas stronghold wybił cholery. Teraz są pewnie inne środki ale nakarkowe...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84848
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lut 04, 2023 14:11 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

jest zwykły stronghold - na pchly, kleszcze i nicienie oraz stronghold plus, który tłucze jeszcze nicienie plucne (Aelurostrongylus abstrusus)

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 04, 2023 14:33 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

Tak, tak, gdyby u Czitusi coś wyszło w badaniu, to dostanie spot-on.
I powtarzamy wszystko za dwa tygodnie, już mam zaznaczone w kalendarzu. Po konsultacji z doktorem podałam Milpro, dodatkowo też dlatego, że miałam w domu cztery tabletki, niestety oszczędzamy, pięć kotów razy dowolny spot-on, w dodatku razy dwa, to jest poza naszym zasięgiem. Ale miejmy nadzieję, że damy radę tym Milpro, będziemy badać, sprawdzać, obserwować.
Z tego co piszecie na nicienie płucne on nie działa, zmartwiło mnie to, bo Pasia podejrzewam, że może mieć. Da się je wysłuchać w badaniu? Jakiś szmer płucny może?
On ma takie napady kaszlu dziwne, jakby coś chciał odkaszlnąć i nie daje rady. Nie jest to często, może dwa, trzy razy dziennie, ale jest. Usiłuję sfilmować, żeby pokazać doktorowi, ale albo nie zdążę znaleźć komórki, albo Paś postanawia już nie kaszlać i zaczyna się myć, albo wychodzi :evil: .
Ale co tam robale, we wtorek sprawdzamy mocznik, kreatyninę, fruktozaminę, elektrolity...
Śpią wszyscy jak zabici. Słodko śpią.
Tak, już wyraźnie jaśniej jest i nie ma mrozów!
Tak trzymajmy :ok: .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob lut 04, 2023 15:27 Re: Czitusia,Cosia, Pasio,Bratu,Mami. Ile waży manul?

nicienie w pewnym sensie "da się wysluchać" - w plucach są szmery, ale nie jakieś swoiste, ale takie jak np w zapaleniu oskrzeli. Zmiany widać też na zdjęciu RTG. Ale najpewniejszą i najmniej inwazyjną metodą jest badanie kału metodą flotacji wirówkowej. Owszem, zdarza się wynik fałszywie ujemny, ale stosunkowo rzadko. Tylko trzeba określić, że to chodzi o nicienie plucne.
Wątpię aby Pasio je mial. Zwykle nicienie czyli toxocara też mają cykl rozwojowy "zahaczający" o gardło.

Czitko - jak mialam jeszcze cztery koty kupowalam psie spot-ony (oczywiście tylko pod względem wagi, brałam takie na psa 25 kg) i dzieliłam na porcje. Pierwszy raz zrobiła mi to wetka, potem już sama robiłam. Wychodziło duuuuużo taniej.

I ciekawostka taka - pośrednim żywicielem tych nicieni płucnych są ślimaki, głównie te bezskorupowe, wstrętne rude śliniki luzytańskie

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości