Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 20, 2023 5:26 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

z termoforem to może być nie do konca, takich wybudzonych z hibernacji jezy chyba się nie dogrzewa- zadzwoniłabym do której specjalistycznej fundacji np Jerzy dla jezy, tam chyba o tym czytałam, ze te z hibernacji się trochę inaczej traktuje. Ale też nie wiem, czy on nie zasnie ponownie jesli miał dostęp do picia i jedzenia, czy sie nie posili. Tak jest z jeżami wybudzonymi w styczniu, lutym z tego, co wiem.Generalnie dla jezy jest bezpiecznie na świecie, jeśli kilka NOCY pod rząd temp są na takich konkretnych plusach- to też właśnie u pana Jerzego kiedyś ustalałam dla swojego przedwcześnie wybudzonego - to nie musi być koniec kwietnia kalendarzowo, a właśnie stabilna temperatura.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon mar 20, 2023 9:05 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Coraz cieplej u nas, Wrocław na mapach meteorologicznych to zawsze kilka stopni więcej niż gdzie indziej.
Musimy jakoś opanować Godota, wieczorem spróbuję poobserwować go dokładniej, teraz pewnie śpi.
Kilka dni temu rozmawiałam o śpiącym jeszcze Godocie z Dorotą Sumińską, też od lat zimuje jeże w swoim ogrodzie. Mówiła, że budzą się, gdy mniej więcej temperatura przez trzy dni pod rząd oscyluje wokół 15-tu stopni. Tak dobrze jeszcze u nas nie ma, a on wstał :roll: .
Ale opowiadała mi też o swoich aktualnie śpiących i jednym nieśpiącym. Otóż na końcu ogrodu mieszkają trzy totalnie nieoswajalne koty, mają swojego Hiltona z kocykami, trzy razy dziennie podawane jedzenie i w ogóle nie są zainteresowane opuszczaniem tego rewiru, bo im dobrze tam. Obok, w spokojnym miejscu, wielkie zimowisko dla kilku jeży, kopiec siana, słomy, gałęzi liści i byle do tych 15-tu stopni.
Ale jeden z nich upodobał sobie kociego Hiltona, co i raz wyłazi ze swoich włości i zakopuje się w domku kotów pod polarami 8O . I tam się robi taka góra z jeża, a koty bardzo niezadowolone na zewnątrz :evil: . Więc codziennie , w rękawicach wynosi go do jeżowego hotelu, a on niebawem ponownie się przeprowadza i tak w kółko!
Reasumując, zbieram wszystkie dobre rady, na razie dzisiaj nakopię całą miskę dżdżownic i innych robali i przygotuję Godotowi kolację. I ślimak do dekoracji. Potem, jak nabierze sił, niech sobie sam szuka. Woda oczywiście w kilku miejscach.
Bo to nie jest zwykły jeżyk, Godot jest nasz, forumowy, damy radę! :ok:
Przepraszam, Godot to temat zastępczy, ja o moich i nie moich kotach na razie nie daje rady pisać, bo się rozklejam.Jeszcze musi minąć jakiś czas...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon mar 20, 2023 9:38 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

No nasze podworkowe jeze, bo mamy a jakze,(wlaza do misek z kocia karma, zra i sraja tamze) , tez sie budza. Zona ma mieszane uczucia, lubi je ale z uwagi na ich zachowania wkurza sie na nie.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon mar 20, 2023 10:03 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

O, dzień dobry Lifter!
Ale tak dokładniej, czy któryś już się objawił przy miskach i.... :oops: :evil: ?
Bo to by było krzepiące!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon mar 20, 2023 11:24 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Ano, dzien dobry!

Jeden duzy sie objawil co najmniej.
Wiec nie tylko Godot uznal, ze starczy tego spania.
Za tydzien ponoc ma sie nieco ochlodzic, tak do 5-8 stopni, ale do tej pory powinny juz nabrac troche tluszczyku, zeby ich grzal.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon mar 20, 2023 18:15 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Ślimak do dekoracji? Ale nie ten numerowany? :strach:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon mar 20, 2023 20:48 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

MB&Ofelia pisze:Ślimak do dekoracji? Ale nie ten numerowany? :strach:

Na pewno inny!

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 21, 2023 9:17 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Na przekór wszystkiemu, co zle, ponure i niedobre

Obrazek
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 21, 2023 9:59 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Dziękuję Lifter, może to i dobry początek dnia?
Dwa takie magiczne śpią kamieniem w domu teraz, Manula w skali Mosha śpi jak diament, bardziej twardo się nie da. Ale dotknąć też się nie da :evil: . Sześć lat i nic.
Obrazek
Godota wczoraj nie było. Zimno i padało. Chyba wrócił do swojego Hiltona i czeka na cieplejszy wieczór.
Obrazek
Trzy razy sprawdzałam z kolacją na talerzu, ostatecznie zostawiłam w komórce, ale tego robić nie będę, bo przyjdą w nocy zbłąkane całkiem nie moje koty. Nie mogą przecież koty wyjadać jeżom z misek, u mnie jest odwrotnie. Bywają w okolicy też kuny, łasice, podobno rok temu widziano na naszej uliczce jenota, a to już bardzo niebezpieczny ogrodowy gość.
Dziwnie jest za oknem. Szaro. Cicho. Totalny bezruch przyrody.
Wczoraj widziałam kwitnące forsycje. To już? Ona?
Ostatnio edytowano Wto mar 21, 2023 10:15 przez czitka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto mar 21, 2023 10:14 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Formalnie dzisiaj od 22.00 czy jakos tak.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 21, 2023 10:14 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Manula spi ale lypie...
Ostatnio edytowano Wto mar 21, 2023 17:02 przez Lifter, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 21, 2023 10:38 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

To by Meteorolog1 musiałby zlustrować, bo internety piszą "W tym roku dokładny moment rozpoczęcia astronomicznej wiosny to 20 marca o godzinie 22:24. Pierwszy wiosenny dzień potrwa 12 godzin i 17 minut. Natomiast faktyczne zrównanie dnia z nocą nastąpił 17 marca."

Czyli już jest :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3585
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto mar 21, 2023 13:25 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Mami spi twardo, to dobrze. :ok:
A Godot niech jeszcze trochę poczeka :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60188
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 21, 2023 14:18 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Dobrze, że Godot jeszcze podsypia. To jest normalne i takie wybudzanie z hibernacji może trwać ze dwa tygodnie. Tak mówi pani Beata Woźniacka z Azylu dla Jeży w Solcu Kujawskim z którą byłam w kontakcie gdy odchowywałam Moo.
Tu link do ich strony https://www.facebook.com/10006468276723 ... 726600348/

I jeszcze " jeżom w hibernacji zmienia się metabolizm, a w trakcie tego procesu wykorzystywana jest woda w organizmie. W związku z tym organizm się odwadnia. Po czym poznać odwodnionego jeża? Taki osobnik ma zapadnięte boki i wydłużone ciało. Można też zauważyć zapadnięte oczy i “nieobecny” wzrok.

– Jeż budzi się bardzo odwodniony, czasem aż się zatacza. Te biedne zwierzęta nie są w stanie odnaleźć wody. Od tego, jak szybko ją znajdą, zależy ich życie"

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3585
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto mar 21, 2023 17:16 Re: Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most

Lifter pisze:Na przekór wszystkiemu, co zle, ponure i niedobre

Obrazek

Cóż za inteligentna mina tego czarnuszka - wypisz wymaluj jak u mojej Carmen :lol:

czitka pisze:Manula w skali Mosha śpi jak diament, bardziej twardo się nie da. Ale dotknąć też się nie da :evil: . Sześć lat i nic.

Jak to nic? Sześć lat i już śpi w domu, snem twardym i spokojnym! Postęp jak nic :wink:

Co do wiosny, Koszalin powitał ją pierwszym sokolim jajem w budce na kominie. Krokusy i przebiśniegi kwitną już od dawna, a forsycje też zaczynają. Idzie ku ciepłemu.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: klaudia880, Silverblue i 72 gości