Czitusia,Cosia,Bratu,Mami. Pasio odszedł za Tęczowy Most...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 08, 2021 8:25 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

czitka pisze:Dziękujemy, że jesteście. Mam wypis Bratu, ale go nie czytałam. Ja już po prostu działam na rezerwie, jak automat. Bratu rzyga-kończę pracę-jedziemy. Macanie, oglądanie, osłuchiwanie, szybkie usg. Podrażnienie jelit prawdopodobnie po leku przeciwzapalnym. Nie dawać już leku, antybiotyk też już odstawiony, 5 dni wystarczy. Potem Bratu dostał jakieś zastrzyki w tym Bupaq i powinno być dobrze.

Jak będziesz miała chwilkę spokoju to zapisz sobie (najlepiej by było na karteczce wsadzonej w Bratową książeczkę zdrowia) jakie leki - przeciwzapalny i antybiotyk - dostał. Dzięki temu następnym razem będzie można dobrać inne leki, żeby znów nie było sensacji. Ofelia ma w książeczce zdrowia taką karteczkę z listą rzeczy, które nie służą delikatnej Jej Księżniczkowej Kicistości.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33245
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro gru 08, 2021 8:42 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Spokoju Wam zycze. Zdrowia i spokoju.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84884
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro gru 08, 2021 10:40 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Wielkie kciuki za zdrowie i spokój

MaryLux

 
Posty: 159735
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 08, 2021 12:30 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Dziękujemy. MB&Ofelia- słuszna uwaga!
A spokoju niestety u nas już nie będzie, tam gdzie jest 5 kotów i tylko dwie ręce- spokoju nie ma, zawsze będzie jakiś problem :( .
Nie do pojęcia są domy, w których kotów jest kilkanaście, albo kilkadziesiąt. Nikt mnie nie przekona, że to jest do ogarnięcia. Zdrowotnego, finansowego, organizacyjnego. To o jedną kupę w kuwecie za dużo...
Bratu dalej dzisiaj znarkotyzowany, jak się po tym Bupaqu u Was działo?Dzwoniłam do lecznicy, niby 12 godzin trzyma, ale Bratu chyba dłużej...Łazi, zasypia, kładzie się, noga zwisa...Trochę przytomniejszy, dwa razy już poskubał jedzenie, ale taki jest osowiały...To tak jeszcze może być :roll: ?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17889
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro gru 08, 2021 12:50 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

czitka pisze:Dziękujemy. MB&Ofelia- słuszna uwaga!
A spokoju niestety u nas już nie będzie, tam gdzie jest 5 kotów i tylko dwie ręce- spokoju nie ma, zawsze będzie jakiś problem :( .
Nie do pojęcia są domy, w których kotów jest kilkanaście, albo kilkadziesiąt. Nikt mnie nie przekona, że to jest do ogarnięcia. Zdrowotnego, finansowego, organizacyjnego. To o jedną kupę w kuwecie za dużo...
Bratu dalej dzisiaj znarkotyzowany, jak się po tym Bupaqu u Was działo?Dzwoniłam do lecznicy, niby 12 godzin trzyma, ale Bratu chyba dłużej...Łazi, zasypia, kładzie się, noga zwisa...Trochę przytomniejszy, dwa razy już poskubał jedzenie, ale taki jest osowiały...To tak jeszcze może być :roll: ?

Tak moze być. ale obserwuj i ewentualnie pytaj o koniecznosć podania kolejnej dawki, moze za dużo leku na raz?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 08, 2021 14:45 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

dziwi mnie reakcja na bupaq, Mycha dostawała wielokrotnie , zawsze 2xdobę przez kilka dni. Znosiło ból, ale nigdy nie działało nasennie. Wręcz przeciwnie, ożywiała się po nim, bo ból nie dokuczał. Dawki było malusie, ledwo ciut w insulinówce, to się wchłania przez błony śluzowe.

A ogólnie to kciuki za wszystkich :ok: :ok: :ok: :ok:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 08, 2021 14:58 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

izka53 pisze:dziwi mnie reakcja na bupaq, Mycha dostawała wielokrotnie , zawsze 2xdobę przez kilka dni. Znosiło ból, ale nigdy nie działało nasennie. Wręcz przeciwnie, ożywiała się po nim, bo ból nie dokuczał. Dawki było malusie, ledwo ciut w insulinówce, to się wchłania przez błony śluzowe.

A ogólnie to kciuki za wszystkich :ok: :ok: :ok: :ok:

to lek narkotyczny, rekacje moga być rózne, jak na narkotyki - albo pobudzenie, albo ospałość, naćpanie..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 08, 2021 15:50 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

wiem, ze to opioid, ale bardzo łagodny. Poprzednio stosowana u kotów buprenorfina w postaci ludzkiego bunondolu, była silniejsza (na Mychę działała lepiej - szybciej znosila ból), ale otępienia też nie powodowała.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 08, 2021 15:52 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Bratu dostał bupaq w zastrzyku 0.1 ml i na tym koniec, powtarzać nie zalecono. Naćpany lekko jest cały czas, na obolałego nie wygląda, ma jedynie takie jakby opóźnione reakcje na wszystko, nawet na zabawkę przed nosem. Jest już lepiej, podjada malutkie porcje, ale głównie śpi, aczkolwiek śpią wszyscy.
Pasio bardziej aktywny od Bratu a było zawsze odwrotnie..On tak siedzi i się rozgląda jakby nie wiedział gdzie jest... Właśnie przyszła rozdarta Mami, to pobiegł wąchać jej ogonek. Nie wiem co myśleć, czekam do jutra, może się wszystko unormuje. Ulgastrin przed jedzeniem ma dostawać, ale mi się nie udało, bo nie mogę się odłączyć od Teamsa i biegać za kotem w czasie pracy :( .
Już mi się zasadniczo nic nie udaje, Cosi też nie podałam jeszcze tego co powinnam, bo nie mogę się z nią szarpać w czasie pracy :( . Do kitu z taką opieką. No nie rozdwoję się, nie daję rady :cry: .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17889
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro gru 08, 2021 16:01 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Albo zarobisz na leki i podasz z opóźnieniem, niedokładnie, albo nie zarobisz i nie podasz wcale. Pierwsze wyjście jest o wiele lepsze, więc wszystko robisz dobrze, nie stresuj się :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Reakcja po narkotyku może być bardzo różna, do jutra minie. :ok: :ok: :ok:
Dobrze, że mami przyszła, chłopcy będą spokojniejsi :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60393
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 08, 2021 22:54 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

:ok: :ok: :ok:
Jeśli zechcesz się wykrzyczeć, służę uchem

MaryLux

 
Posty: 159735
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 09, 2021 12:23 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Jeśli Bratu dostawał metacam / melovem / inne na tej samej bazie, to wg moich doświadczeń reakcja jest standardowa - po paru dniach podawania prawie każdy kot mi zwracał (a niektóre wcześniej niż po paru) - ominęło tylko jednego młodego kocura. Wiem że niektórzy weci dają metacam jako standardowy "pierwszego rzutu" przeciwbólowo-przeciwgorączkowy, słyszałam od jednej wet że ona dlatego daje metacam bo w składzie ma jakiś jeden coś a tolfina ma dwa cosie i w związku z tym metacam mniej szkodzi na nerki niż tolfina - na tym się nie znam, ale moja z obserwacji hierarchia "zwrotowa" jest: metacam jako lider bezwzględny, potem onsior, potem tolfina (po której nie zwracał mi jeszcze nikt).
[przy czym mówię o zastrzykach, syropu nie testowałam].
Ale przeciwbólowo chyba właśnie metacam jest najsilniejszy z tych trzech.

Po bupaq z moich doświadczeń: jedne koty śpią, inne są pobudzone, inne nie wiedzą gdzie są - przy czym nawet może być tak że kot który kiedyś po tym leku spał teraz reaguje pobudzeniem (u nas tak było - przy zapaleniu trzustki jechaliśmy na bupaq jakiś czas i nie widzieliśmy żeby kot reagował "niezorientowaniem", raczej spał - a parę lat później dostała bupaq po zabiegu i widać było jest pobudzona i że nie poznaje otoczenia....) :roll:

Przejdzie :201461 Kciuki za wszystkich i wszystko :ok:
Kicia ? - 09'96 ['] Czarnulka 1.06.97 - 24.12.08 ['] Myszka 26.05.96 - 4.06.11 ['] Mrówcia 05/06'13-13.03.16 ['] Szarusia Agatka ? - 7.02.2018 ['] Kicia Liza 04/05'2000 - 29.05.2018 ['] Pusia '06/'07? -11.10.22 [']
Taki mały kot; taki wielki brak......

włóczka

 
Posty: 1376
Od: Sob kwi 25, 2009 16:43
Lokalizacja: miasto prządek / miasto zalewajki ;-)

Post » Czw gru 09, 2021 16:56 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Włóczko, dzięki za post.
U nas nie koniec...właśnie wróciłam z Bratu...
ObrazekObrazek
Jadę do apteki, nie mam siły pisać już nic. Brat wyszedł. To znaczy wymsknął się i pognał gdzieś :( .
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17889
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw gru 09, 2021 17:07 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

nie mogę powiększyć i nic nie doczytam :placz: :placz: :placz:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw gru 09, 2021 17:16 Re: Czitusia, Cosia i inne nie moje koty. Jesień.

Ja doczytałam tylko ślad białka w moczu i ph 7 - ale reszta moczu ok wg mnie. Ph trochę wysokie, (na to zwracam uwagę bo Ofelia ma z tym okresowo problem) ale tragedii nie ma.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33245
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 281 gości