Smród i smród. Jak zapobiec?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 26, 2020 17:28 Smród i smród. Jak zapobiec?

Cześć, mam dość głupie pytanie, odnośnie sposobów zapobiegania zmrodu w domu przez gówno mojego kitka :roll:
Jak by to powiedzieć? Próbowaliśmy wszystkiego. Od żwirka pachnącego fiołkami po szampon dla kota w koszu na śmieci. Nic nie działa. I tak kończy się na paśmie zielonego zapachu odchodów Maxa. Macie jakieś sposoby?

IronJabłecznik

 
Posty: 9
Od: Śro wrz 23, 2020 23:33

Post » Sob wrz 26, 2020 17:37 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

Zmiana diety by się przydała. Jeśli lubi surowe mięsko to spróbuj podać wołowinkę może i zobaczysz. A może ma lamblie? Mój Michaś jak miał lamblie to smród był nie do wytrzymania.

aga66

 
Posty: 6134
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob wrz 26, 2020 18:38 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

Czym karmisz kota?
Moja Ofelia smrodziła po karmach typu whiskas, po zmianie diety na wysokomięsną (a później na barf) z kuwety praktycznie nic nie czuć
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33238
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob wrz 26, 2020 18:43 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

Napisz jakie karmy podajesz kotu. Mokre i suche. Czy był odrobaczany i kiedy. Czy kastrowany.
To najczęstsze przyczyny smrodku.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob wrz 26, 2020 22:08 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

A może też nie zadawaj każdego pytania w osobnym wątku, to będzie od razu w jednym miejscu więcej o kocie - bo, jak rozumiem, chodzi o kotka, który ma podobno trzy tygodnie, 2-go października idziecie się szczepić, to chyba już był odrobaczony?
Też twierdzę, że smrodek wynika z tego, co kot je - ale na aż tak małych kotach się nie znam.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon wrz 28, 2020 17:35 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

Oh, przepraszam że pytam się w każdym innym wątku ale nie za bardzo wiem jak się korzysta z tej stronki, także nigdy nie korzystałam z forum. Żadnego.
Karmie go karmami z puszki firmy 'Feringa'. Kot nie był jeszcze kastrowane ponieważ jest za mały jak to powiedziała weterynarz. Możliwe że ma więcej tygodni bo nie wygląda na dwu tygodniowca. Spróje mu podać jakieś mięso. Właściwie jeszcze nie próbowałam. Ale jakie mięso mu dać? Czy każde będzie dla niego odpowiednie? Mam je gotować czy zostawiać surowe? Tyle pytań~

IronJabłecznik

 
Posty: 9
Od: Śro wrz 23, 2020 23:33

Post » Pon wrz 28, 2020 18:07 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

zaznacze
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7113
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto wrz 29, 2020 20:45 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

Surowe. Wołowinę siekana. Nie musi być chuda ważne żeby świeża. I tak łyżeczkę na początek i zobacz co będzie. Kotu nie powinno się zmieniać jedzenia gwałtownie. Jak będzie ok to kontynuować po trochu.

Najlepsze są wysokkmiesne puszki typu macs. Czasem trzeba popróbować różnych żeby dobrać takie po których kupa najlepsza.

U mnie 2 koty jedzą to samo. Jedna kupa ok a druga wciąż urywa nos...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto wrz 29, 2020 21:35 Re: Smród i smród. Jak zapobiec?

Przede wszystkim to malutki kociak, waży 500gr, więc ma kilka tygodni. Starałabym się dawać jedzenie dla kociat, z takich delikatnych, bo to kociak, który sporo przeszedł. Dopiero jak to się unormuje, wprowadzałabym inne pokarmy. Dla takich małych fajna karmą jest animonda von Feisten kitten lub niby dorosła, ale na wrażliwy układ pokarmowy animonda z linii weterynaryjnej sensitiv.

W innym wątku pisałaś/eś o karmie z lidla. Nie wiem, o której jest ta cosida lidlowska, to jest syf i na pewno nie dla malutkiego kociaka pewnie ze sporymi niedoborami. Jest tam też nowa karma, generalnie lepsza pod względem składu, ale imho nie nadaje się dla takiego maluszka.

Smrodliwe kupy to może być tez efekt zarobaczenia, w tym nie tylko robalami, ale też pierwotniakami, kociak może miec zawalone gruczoły odbytowe i też kupa śmierdzi. Trzeba go wyprowadzić na prostą zdrowotnie, żywieniowo i wtedy można jak problem będzie nadal występował, to można kombinować.

Ale..kupy kocie co do zasady nie pachną fiołkami, niestety. Jedynie koty na barfie- zywieniu surowym mięsem z suplementami w odpowiednich wyliczonych proporcjach maja kupy prawie bezwonne, suchutkie i rzadko. Reszta niestety nie pachnie- ale też z różną intensywnością. Na pewno koniecznością jest b. częste sprzątanie. Niby oczywistość, ale ludzie kombinują ze zwirkami, filtrami i itp,a nie stosują metody najbardziej oczywistej
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7113
Od: Pon gru 03, 2018 16:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 245 gości