Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 24, 2020 14:17 Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

Cześć. Mój kot Max, został zgarnięty do nas tydzień temu i ostatnio dużo prztył. Boje się że za dużo. Przypomina mi kotkę w ciąży a przecież do samiec! Jeśli toś wie jaka jest prawidłow amasa ciała dla kota który ma 3 tygodnie to jiech mi da znać. Czy wiecie może jeszcze ile razy dziennie dawać takiemu koykowi jeść i ile gram? Byłabym wdzięczna.

IronJabłecznik

 
Posty: 9
Od: Śro wrz 23, 2020 23:33

Post » Czw wrz 24, 2020 20:31 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

na pewno chodzi Ci o 3 tygodniowe kociątko?? To maleństwo przecież jeszcze, powinno być przy matce, a jeśli nie- karmione odpowiednim mlekiem z butelki...Jak ma pękaty brzuszek, to może po prostu ma wzdęcia? Zarobaczony? On powinien po jedzeniu miec nadal masowany brzuszek, zeby regularnie się zalatwiał. Takie maleństwo waży koło 500gr, jeśli nie mniej, niemal na dłoni się mieści...
na pewno o takiego maluszka chodzi?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt wrz 25, 2020 13:25 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

Znaczy się, jak byłam u wterynarz to powiedziała 2 tygodnie, teraz jest tydzień więc powinny byc trzy. Ale według mnie jest starszy. Nie znam się na tym, więc nie powiem. Ale on juz normalnie je karmę dla kotów juniorów. Ostatnio miał biegunkę, może dlatego? Co do za szybkiego wciecia kota - nie miałam wyboru wzięcia go później ponieważ znalazłam go w silniku mojego auta i był dość mocno zaniedbany, a blisko tego auta był przejechany identyczny kociak w jego wieku.

IronJabłecznik

 
Posty: 9
Od: Śro wrz 23, 2020 23:33

Post » Pt wrz 25, 2020 14:47 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

A jaką karmę mu podajesz? Czy możesz wstawić zdjęcie kicia? Można by chociaż na oko ocenić wiek.

Super, że go uratowałaś! :1luvu:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34277
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt wrz 25, 2020 17:41 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

IronJabłecznik pisze:Co do za szybkiego wciecia kota - nie miałam wyboru wzięcia go później ponieważ znalazłam go w silniku mojego auta i był dość mocno zaniedbany, a blisko tego auta był przejechany identyczny kociak w jego wieku.


zakładałam, że nie odebrałaś matce. o tym, że taki maluch powinien być przy matce napisałam w kontekście karmienia. 2-3 tygodniowe kocię chyba nie bardzo umie jeszcze normalnie jeść, a pewnie też szkodziłoby mu.

Jakie ma oczy kociak? kolor? i rzeczywiście, najlepiej byłoby zdjęcie wstawic, tak c/a można byłoby wtedy ocenić jego wiek.
Poszukam zdjęcia lub filmiku z 3 tygodniowym maluchem dla zobrazowania
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt wrz 25, 2020 17:55 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

tu jest film z takim c/a 3 tygodniowym kociątkiem. kociątka, gdy trafiły do opiekunki były strasznie mocno zabiedzone i ważyły niespełna 200 gr.
https://www.youtube.com/watch?v=ZfInPVWv9wA

Nawet zakładając, że to wynik zabiedzenia, to dobrze odzywiony kociak w tym wieku raczej nie będzie ważył więcej niż 400-500 gr. A piszesz, ze Twój też był zabiedzony. Takie maluch ma też niebieskie oczka, jeszcze niewybarwione na taki docelowy kolor, jak tu na filmie.

Ile Twoje kociątko waży? no i ..zdjęcie, szczególnie z jakimiś odnośnikami, przedmiotami codziennego użytku, żeby było widać jak duży jest
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob wrz 26, 2020 9:14 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

Gretta pisze:A jaką karmę mu podajesz? Czy możesz wstawić zdjęcie kicia? Można by chociaż na oko ocenić wiek.

Super, że go uratowałaś! :1luvu:


Podaje mu karmę z lidla, "Feringa". Czasami mu też daje te saszetki 60% mięsa czy coś takiego.
Tsa, super że go uratowałam ale no tak troche sie stresuje bo nigdy nie lubiłam zwierząt.

IronJabłecznik

 
Posty: 9
Od: Śro wrz 23, 2020 23:33

Post » Sob wrz 26, 2020 9:16 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

maczkowa pisze:
IronJabłecznik pisze:Co do za szybkiego wciecia kota - nie miałam wyboru wzięcia go później ponieważ znalazłam go w silniku mojego auta i był dość mocno zaniedbany, a blisko tego auta był przejechany identyczny kociak w jego wieku.


zakładałam, że nie odebrałaś matce. o tym, że taki maluch powinien być przy matce napisałam w kontekście karmienia. 2-3 tygodniowe kocię chyba nie bardzo umie jeszcze normalnie jeść, a pewnie też szkodziłoby mu.

Jakie ma oczy kociak? kolor? i rzeczywiście, najlepiej byłoby zdjęcie wstawic, tak c/a można byłoby wtedy ocenić jego wiek.
Poszukam zdjęcia lub filmiku z 3 tygodniowym maluchem dla zobrazowania


Wstawiłabym zdjęcie ale... nie umiem :(

IronJabłecznik

 
Posty: 9
Od: Śro wrz 23, 2020 23:33

Post » Sob wrz 26, 2020 9:21 Re: Prawidłowa waga dla trzy togdniowego kotka to?

maczkowa pisze:tu jest film z takim c/a 3 tygodniowym kociątkiem. kociątka, gdy trafiły do opiekunki były strasznie mocno zabiedzone i ważyły niespełna 200 gr.
https://www.youtube.com/watch?v=ZfInPVWv9wA

Nawet zakładając, że to wynik zabiedzenia, to dobrze odzywiony kociak w tym wieku raczej nie będzie ważył więcej niż 400-500 gr. A piszesz, ze Twój też był zabiedzony. Takie maluch ma też niebieskie oczka, jeszcze niewybarwione na taki docelowy kolor, jak tu na filmie.

Ile Twoje kociątko waży? no i ..zdjęcie, szczególnie z jakimiś odnośnikami, przedmiotami codziennego użytku, żeby było widać jak duży jest


No w porównaniu do tego filmiku kotek jest dużo większy. Kotek ma zielono-żółte oczka. Jeszcze tydizeń temu ważył pół kilograma. Teraz nie wiem ale 2 października powinnam przyjśc znowu do werynarza i zrobic szczepionke i zobacze przy okazji ile waży

IronJabłecznik

 
Posty: 9
Od: Śro wrz 23, 2020 23:33




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, wiolka06 i 289 gości