Kropek, Kicia i (trzy)Łapek [watek do zamkniecia, jest nowy]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 25, 2021 14:59 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Głaskanie mniej ważne, byle w nocy dawał Wam spać! :ok: A jak kontakty z Kicią?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 25, 2021 19:04 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Jako, ze kotek jakos bardziej wycofany to za bardzo sie do sypialni gdzie bywa Kicia nie wybieral. Dopiero teraz wlazl na lozko ale nie chce tam zagladac, by go nie straszyc.

Dzisiaj widzialem jak lezal na fotelu a zaraz obok fotela siedzial Kropek i oba koty wydawaly sie odprezone, co jest dobrym znakiem, bo Lapek jakby sie Kropka wczesniej bal - pewnie przez te rozmiary - a i Kropek go czasem ofukiwal. Zdaja sie akceptowac/tolerowac, wiec dobry znak.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 25, 2021 22:56 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

No pewnie, ważne dogadanie z oboma rezydentami! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 26, 2021 10:28 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Gdy polozylismy sie spac, wylazl na korytarz i zaczal spiewac. Ale wstalem i powiedzialem mu, zeby sie nie wyglupial. Nie wiem czy zrozumial ale wlazl pod fotel i zamill. Nie wiem czy cala noc siedzial pod fotelem, ale tym niemniej siedzial cicho.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 26, 2021 10:37 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Lifter pisze:Gdy polozylismy sie spac, wylazl na korytarz i zaczal spiewac. Ale wstalem i powiedzialem mu, zeby sie nie wyglupial. Nie wiem czy zrozumial ale wlazl pod fotel i zamill. Nie wiem czy cala noc siedzial pod fotelem, ale tym niemniej siedzial cicho.

Może wreszcie przestanie śpiewać po nocy. :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 26, 2021 10:40 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Jak macie ochotę go glaskać to proponuję wędkę z piórkami. Mam to sprawdzone u swojego dzikusa, zaczął to dobrze kojarzyć i są pierwsze efekty. Zaczyna powoli być dawnym kotem z podwórka. Coraz mniej syczy i sam zaczyna co jakiś czas próby miziania o rękę. Tyle, że on nie ma gdzie uciekać, bo siedzi w klatce na czas leczenia.
...

Tamis

 
Posty: 325
Od: Pt lut 07, 2020 17:48
Lokalizacja: PL

Post » Pt lis 26, 2021 11:23 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Mój sprawdzony sposób na oswajanie:
układasz piórka na patyku tak, jak na zdjęciu, piórkami w stronę kota.
Obrazek
wysuwasz piórka, poruszasz - i chowasz pod poduszkę. Znowu wysuwasz - i chowasz, tak jakby mysz wyglądała z norki i szybko do niej uciekała. Jeszcze nie widziałam kota, który by się tym nie zainteresował. Oswoiłam w ten sposób Amcię, która początkowo bała się nawet piórek na patyku, kiedy próbowałam jej nimi machać przed noskiem, albo delikatnie głaskać. A piórka wyglądające spod poduszki nie były groźne. Kiedy już się ich nie bała, zaczęłam ją tymi piórkami leciutko dotykać, głaskać. A potem, stopniowo, zamiast piórkami, dotykałam ręką. Udało się. :D U Ciebie powinno być łatwiej, bo Łapek nie jest zupełnym dzikusem, daje się czasem dotykać.

A tak w ogóle to gratulacje - może Łatek wreszcie zaczął Cię rozumieć! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 26, 2021 11:51 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Sprobujemy tego ale zwykle to on zwiewa jak za blisko podejdziemy... ale moze jak bedzie siedzial pod fotelem?
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 26, 2021 11:59 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Jolabuk mój domowy uwielbia takie zabawy z poduszką :mrgreen: Ale dzik póki co jest ze wszystkim na nie.
...

Tamis

 
Posty: 325
Od: Pt lut 07, 2020 17:48
Lokalizacja: PL

Post » Pt lis 26, 2021 12:42 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Tak troszke jest z Lapkiem.
Z mieszkaniem sie nieco oswoil, z nami - niemal wcale.
Ale ma czas do poczatkow wiosny.
Jak nie zrobi zadnych postepow to wroci na swoje ukochane podworko ale przynajmnie wtedy, gdy bedzie juz cieplo, a i my jego pewnie nieco podpasiemy przez ten czas.
Ale licze, ze sie jednak glupek jeden przekona, ze ludzie to nie samo zlo.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 26, 2021 13:19 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Lifter pisze:Sprobujemy tego ale zwykle to on zwiewa jak za blisko podejdziemy... ale moze jak bedzie siedzial pod fotelem?

a z fotela będzie zwisała narzuta i pod tę narzutę wsadzasz piórko dokładnie tak jak opisała to jolabuk. Sprawdzone :mrgreen: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lis 26, 2021 13:46 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Tu jest o tyle wygodnie, że człowiek może być dość daleko - na odległość wyciągniętej ręki + długość patyka, więc kot się raczej nie boi. A jednocześnie wykorzystuje się naturalny koci odruch chwytania czegoś, co ucieka.
Zabawa jest bardzo ważna, jak kot czy pies zaczyna się bawić, to znaczy, że przestaje się bać.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 26, 2021 15:32 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Lezal na fotelu, paczy na mnie czujnie.
Siadlem na kanapie ze 2 metry od niego.
Paczy.
Mruze powoli oczy.
Paczy.
Siedze.
Paczy.
Siedze.
Paczy.
Oczka mu sie w koncu zamykaja, kladzie lepek na lapce i spi.

Jak tylko sie poruszylem to znow paczy, ale z drugiej strony totalny dzikus raczej by nie probowal sie zdrzemnac majac czlowieka 2 metry od siebie. Cos tam powolutku sie w nim kruszy, choc diabli wiedza ile ta erozja nieufnosci bedzie trwac.
Pewnie dlugo.
To w koncy bedzie wkrotce czwarty tydzien jak u nas jest.
No ale mamy jeszcze sporo czasu.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 26, 2021 17:00 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Ciekawe, jak by zareagował na piórka :D Bo to zaśnięcie dobrze wróży :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 27, 2021 0:37 Re: Kropek i Kicia [oraz (trzy)Łapek - dzikus i wyjec]

Wczorajsza noc spokojna, wiec dzisiaj dla rownowagi wyje od 3 godzin i nie wyglada jakby mial zamiar przestac. :/

Chyba tez zaraz zaczne wyc.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4388
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Meteorolog1 i 110 gości