Drops + koty

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 02, 2021 18:09 Re: Drops + koty

Noo dobra. Długo (znowu :( ) mnie nie było to ... będzie długo :P.
Najpierw JA. Jem (abo nie). jestem chudy jak literacka szkapa. Tak mnie trochę Kitek* zdopingował do pisania bo ... on też nie chciał jeść :( I wiele, wiele innych kotków nie chce jeść :( . Smutne ale u dużych też tak jest. Na starość apetyt nie dopisuje :(. U nas, starych kotków (i ludzi), wszystko zwalnia. Łaknienie, trawienie, chęć do zabawy ... a Kitek jeszcze miał anemię i inne choróbska :( . W takiej sytuacji dobrze mieć dużą, która zrozumie, że ... czas na pożegnanie :( . Mam nadzieję, że moja duża będzie też tak mądra jak Duża Kitka i nie pozwoli mi cierpieć. Że wychwyci tą chwilę i ułatwi mi przejście na drugą stronę. Zrobiła TO już dwa razy dla koteczek (Ruzi i Pusi) i mam nadzieję, że nie zawaha się za trzecim. Ja mam wyniki dobre, "jak na wiek kota" tzn. Kreatynina w górnej granicy a reszta też się mieści :D tylko ... apetytu brak.
Drops (w żałobie po Kitku) :placz: 2.
Miało być długo to ... będzie :D
Faktem jest, że Drops jest niejadkiem i rozpapranym, zmanierowany kotem, który połowę (co najmniej) swojego życia spędził na bezdomiu ale od pięciu lat żyje w domku (moim :D ) i ... chyba ja robię coś źle :(
Miski ZAWSZE są pełne. Suche też zawsze zapodane. 24/7. Dziękuję opatrzności, że pozostałe nie są opasami (choć Amorce dużo nie brakuje :D ).
Na cztery koty (trzy + Drops) "wychodzi" mi średnio: 0,5 kg mięsa (Najlepszy kurzy cyc), ok. 450, 600 g. saszetek różnorakich czyli: co najmniej 1 kg. żarcia + suche???. Plus smaczki (daję głównie te na odkłaczanie).
Czy to normalne? (Wyrzucam ok 100 - 150 g.) Resztę pożerają 8O (Wyrzucam = wyrzucam podblokowym :D )
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro cze 02, 2021 18:16 Re: Drops + koty

ewkkrem pisze:Noo dobra. Długo (znowu :( ) mnie nie było to ... będzie długo :P.
Najpierw JA. Jem (abo nie). jestem chudy jak literacka szkapa. Tak mnie trochę Kitek* zdopingował do pisania bo ... on też nie chciał jeść :( I wiele, wiele innych kotków nie chce jeść :( . Smutne ale u dużych też tak jest. Na starość apetyt nie dopisuje :(. U nas, starych kotków (i ludzi), wszystko zwalnia. Łaknienie, trawienie, chęć do zabawy ... a Kitek jeszcze miał anemię i inne choróbska :( . W takiej sytuacji dobrze mieć dużą, która zrozumie, że ... czas na pożegnanie :( . Mam nadzieję, że moja duża będzie też tak mądra jak Duża Kitka i nie pozwoli mi cierpieć. Że wychwyci tą chwilę i ułatwi mi przejście na drugą stronę. Zrobiła TO już dwa razy dla koteczek (Ruzi i Pusi) i mam nadzieję, że nie zawaha się za trzecim. Ja mam wyniki dobre, "jak na wiek kota" tzn. Kreatynina w górnej granicy a reszta też się mieści :D tylko ... apetytu brak.
Drops (w żałobie po Kitku) :placz: 2.
Miało być długo to ... będzie :D
Faktem jest, że Drops jest niejadkiem i rozpapranym, zmanierowany kotem, który połowę (co najmniej) swojego życia spędził na bezdomiu ale od pięciu lat żyje w domku (moim :D ) i ... chyba ja robię coś źle :(
Miski ZAWSZE są pełne. Suche też zawsze zapodane. 24/7. Dziękuję opatrzności, że pozostałe nie są opasami (choć Amorce dużo nie brakuje :D ).
Na cztery koty (trzy + Drops) "wychodzi" mi średnio: 0,5 kg mięsa (Najlepszy kurzy cyc), ok. 450, 600 g. saszetek różnorakich czyli: co najmniej 1 kg. żarcia + suche???. Plus smaczki (daję głównie te na odkłaczanie).
Czy to normalne? (Wyrzucam ok 100 - 150 g.) Resztę pożerają 8O (Wyrzucam = wyrzucam podblokowym :D )


przy takiej ilości to te koty powinny się toczyć 8O 8O 8O 8O
moze Drops w danym dniu nie ma ochoty na to akurat jedzenie? mam taką jedną, to co daję raz jest doba, nastepnego dnia niejadalne
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro cze 02, 2021 19:11 Re: Drops + koty

Na moje dwie pannice idzie ok. 200g mięsa dziennie (2 razy po 100). I nie zawsze dojedzą :roll: Ale one tylko na barfie.
Dzisiaj Ofelia ma "dzień dziecka" - zamiast mięsa dostała puszeczki. Na odmianę, bo ostatnio strasznie marudziła przy misce. Od jutra znowu zdrowa żywność.

Kilo mokrego to całkiem sporo na 4 koty. Jak chodzi o mięso to w barfie liczy się 25g na kilo kota. A tu dochodzą saszetki i suche.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33166
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 02, 2021 20:12 Re: Drops + koty

No to ja nie wiem???
Dzisiaj: 0,5 kg wołowiny (wołowinę mają rzadko :()bo droga. Zeżarły prawie wszystko do godz. 16,00 Najbardziej lubią piersi z kurczaka. Udka są be :( Nie ma mowy o żadnych suplementach bo nie ruszą. Wieczorem dostały (w trybie awaryjnym) (dodatkowo) ok. 200 g wątróbki. Nie wiem. czy to normalne ale one wciąż chcą jeść :mrgreen: Oprócz mięsa dostały ok. 300 g saszetek. Suche też nie do pogardzenia. Reasumując: 0,7 kg mięsa + 300 g saszetek + suche na 3 i pół kota :( (5 + 5+ 6.5 + Drops (4kg.) kota)
Podsumuję:
To powyżej nie dotyczy Dropsa, który nigdy nie jest głodny! To powyżej dotyczy pozostałej trójki! - zawsze są głodne :( . Chłopaki (Maciek i Mumiś to mają idealne sylwetki a Amorka troszeczkę mogłaby schudnąć. Na "wygląd" są ok. Wg weta są zdrowe :P .
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro cze 02, 2021 20:53 Re: Drops + koty

Powiem tak - koty raczej nie czytają zaleceń dietetycznych :wink:
Mała Czarna, jako kocię, pożerała porcję dzienną na dorosłego kota w kilka minut. I o dziwo nie pękła 8O
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33166
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 02, 2021 21:27 Re: Drops + koty

A mówiłam już rok temu: przyślij mi Dropsa na przeszkolenie jedzeniowe... To nie, bo cośtam...

MaryLux

 
Posty: 159613
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 02, 2021 22:23 Re: Drops + koty

Dropsie, bardzo dziękuję, że tak ładnie wspominasz Kitka. Tak na marginesie - Kitek był u mnie jedynym szczupłym kotem, a jadł chyba najwięcej! I zwykle nie było problemu, żeby coś zjadł. Czasem bywał wybredny, ale nie do przesady. Najgorsza do karmienia jest Sabcia.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 04, 2021 6:30 Re: Drops + koty

jolabuk5 pisze:Dropsie, bardzo dziękuję, że tak ładnie wspominasz Kitka. Tak na marginesie - Kitek był u mnie jedynym szczupłym kotem, a jadł chyba najwięcej! I zwykle nie było problemu, żeby coś zjadł. Czasem bywał wybredny, ale nie do przesady. Najgorsza do karmienia jest Sabcia.

Ciociu, wiem, że z Sabcią jest kłopot jedzeniowy ale u niej to chory poholek :( Tak, mi się ubzdurało, że Kitek[*] nie chciał jeść.
Wiesz, Ciociu, my bardzo, bardzo kibicowaliśmy Kitkowi i wszystkim Twoim kotkom mimo, że na Twoim wątku "nas mało". Staramy się być "na bieżąco" ale u Ciebie taaaak duuuużo się dzieje, tyle kotków bywa :D , że moja duża, czasem całkowicie się gubi :mrgreen:
Czytamy na bieżąco :D


[/quote]Obrazek Obrazek
Przestawiamy się na dietę wegańską :?
Będzie taniej???
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt cze 04, 2021 6:36 Re: Drops + koty

Na zdjęciach z poprzedniego postu:
To różowe to Mumisiowa kuwetka na siusiu a obok jest żółta taca na kupkę :D
Nigdy nie miesza swoich owoców przemiany materii.
Kot idealny :D
Na dodatek je trawę :ryk:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt cze 04, 2021 8:17 Re: Drops + koty

ewkkrem pisze:Na zdjęciach z poprzedniego postu:
To różowe to Mumisiowa kuwetka na siusiu a obok jest żółta taca na kupkę :D
Nigdy nie miesza swoich owoców przemiany materii.
Kot idealny :D
Na dodatek je trawę :ryk:

:ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt cze 04, 2021 14:01 Re: Drops + koty

Ojtam, kotów idealnych nie ma

MaryLux

 
Posty: 159613
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 04, 2021 17:35 Re: Drops + koty

ewkkrem pisze:
jolabuk5 pisze:Dropsie, bardzo dziękuję, że tak ładnie wspominasz Kitka. Tak na marginesie - Kitek był u mnie jedynym szczupłym kotem, a jadł chyba najwięcej! I zwykle nie było problemu, żeby coś zjadł. Czasem bywał wybredny, ale nie do przesady. Najgorsza do karmienia jest Sabcia.

Ciociu, wiem, że z Sabcią jest kłopot jedzeniowy ale u niej to chory poholek :( Tak, mi się ubzdurało, że Kitek[*] nie chciał jeść.
Wiesz, Ciociu, my bardzo, bardzo kibicowaliśmy Kitkowi i wszystkim Twoim kotkom mimo, że na Twoim wątku "nas mało". Staramy się być "na bieżąco" ale u Ciebie taaaak duuuużo się dzieje, tyle kotków bywa :D , że moja duża, czasem całkowicie się gubi :mrgreen:
Czytamy na bieżąco :D


Obrazek Obrazek
Przestawiamy się na dietę wegańską :?
Będzie taniej???[/quote]
Dropsiu, Sabcia teraz ma ten pycholek przyzwoicie zaleczony i nic jej nie boli, ale ona zawsze była niejadkiem i najchętniej skubała chrupki. Teraz też tak robi. Najtrudniej było, jak pysio bolał i Sabcia chrupek nie mogła, zresztą mokra karma tez ją urażała... Gdyby nie miamor cat snack, to by chyba wtedy umarła z głodu :strach:
Kitek biedny nie chciał jeść teraz, wcześniej zjadał normalnie. Ty też jedz, Dropsiu, bo trzeba mieć siły!!!

A u bas na wątku zawsze coś się dzieje, bo mamy wspaniałych współprowadzących - Annę, pibon, Lucaska i Chikitę :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 04, 2021 22:35 Re: Drops + koty

:ok: :ok: :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461

MaryLux

 
Posty: 159613
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob cze 05, 2021 7:42 Re: Drops + koty

MaryLux pisze:Ojtam, kotów idealnych nie ma


wszystkie koty są idealne
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob cze 05, 2021 11:07 Re: Drops + koty

mir.ka pisze:
MaryLux pisze:Ojtam, kotów idealnych nie ma


wszystkie koty są idealne

Udowodnij

MaryLux

 
Posty: 159613
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka, MaryLux i 66 gości