DT u Bastet ♥ Trabcia i Toyka w DS. Orfik + dwie bidy

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 25, 2020 10:18 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Marmolada18 pisze:27 minut też może być :)

:mrgreen:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon maja 25, 2020 10:27 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

mnie sie zdaje, ze pieknie sie bawia, ale to co widzimy to wyimki. Ja mysle, ze gdyby on Toyotke gnebil, to ona by sie nie chciala z nim zadawac i by uciekala...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon maja 25, 2020 10:48 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

zuza pisze:mnie sie zdaje, ze pieknie sie bawia, ale to co widzimy to wyimki. Ja mysle, ze gdyby on Toyotke gnebil, to ona by sie nie chciala z nim zadawac i by uciekala...

No właśnie zaczyna przed nim uciekać.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon maja 25, 2020 11:00 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Obawiam sie, ze nie ma innego sposoby, jak on sie musi nauczyc, ze jest zbyt "brutalny". I co mozna, a czego nie. Wydaje mi sie, ze maluchy w jednym micie tez ise tak ucza... Moze rzeczywiscie pogadaj z Maria.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon maja 25, 2020 11:12 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

zuza pisze:Obawiam sie, ze nie ma innego sposoby, jak on sie musi nauczyc, ze jest zbyt "brutalny". I co mozna, a czego nie. Wydaje mi sie, ze maluchy w jednym micie tez ise tak ucza... Moze rzeczywiscie pogadaj z Maria.

Żeby jeszcze Toyotka umiała mu tak solidnie odwinąć, żeby on zrozumiał... A ona jest taka subtelna... :roll:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon maja 25, 2020 11:25 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

tylko chyba z maluchami w jednym miocie, to mama interweniuje, jak coś się dzieje nie tak, a tu mamy brak :( Tosia chyba nie wkroczy...nie wiem, szczerze mówiąc, jak sobie z taka sytuacją radzić, może jakis behawiorysta poradziłby coś, albo domy, które takimi maluchami częściej się opuiekowały i miały tyaki problem?

Kasia, a te 4 saszetki RC, to na ile Trabantowi wystarczą?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon maja 25, 2020 12:08 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Nie wiem, czy tak zaraz kocia mama wkracza. Kocia mama na pewno ustawia do pionu, jeśli jakiś kociak jej się nastręcza i za mocno przygryza. Ale maluchy mają chyba same sobie radzić.
Czyniono kiedyś obserwacje, kiedy u zwierząt kształtuje się przekonanie o wielkości "własnego ja". Na przykład u kaczuszek była w miocie jedna duża, dominująca, kilka średnich i jedna mała, najsłabsza, ostatnia do wszystkiego. Zdarzyło się, że duża kaczuszka zaczęła próbę sił z małą kaczuszką. I się potknęła. Tym sposobem mała kaczuszka wygrała. Zdarzyło się po jakimś czasie, że duża kaczuszka znów próbowała swych sił z małą kaczuszką. I też się potknęła. To sprawiło, że mała kaczuszka zaczęła się szybciej rozwijać, wyrosła na kaczkę dominującą, a duża kaczuszka zajęła miejsce najsłabszej.
Inna obserwacja dotyczyła chomików. Obserwowane chomiki mają na brzuchach pionowy, czarny pas i w razie konfrontacji z drugim chomikiem stają na tylnych łapach i pokazują sobie ten pasek. Im pasek jest szerszy, tym chomik mocniejszy. Więc jak widać wielki pasek, to nie ma sensu dalej walczyć. Obserwatorzy zrobili test i małemu, słabemu chomikowi namalowali farbą duży pasek. I mały chomik zaczął rządzić.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 25, 2020 12:25 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

maczkowa pisze:tylko chyba z maluchami w jednym miocie, to mama interweniuje, jak coś się dzieje nie tak, a tu mamy brak :( Tosia chyba nie wkroczy...nie wiem, szczerze mówiąc, jak sobie z taka sytuacją radzić, może jakis behawiorysta poradziłby coś, albo domy, które takimi maluchami częściej się opuiekowały i miały tyaki problem?

Kasia, a te 4 saszetki RC, to na ile Trabantowi wystarczą?

Też wydaje mi się, że kocia mama byłaby tu niezbędna. Sama Toyka jest delikatna. Nie wiem, czy ma taką siłę przebicia. Już zagroziłam małemu, że jak będzie się tak zachowywał, to pójdzie na szkolenie do kotki mojej koleżanki, która umie ustawić takie maluchy ;) Bo Tośka nie jest za bardzo wychowawcza... :roll: Trzeba układać to to, póki jeszcze małe, bo czym skorupka za młodu... itd... :lol:
MARMOLADKO! Paczuszka doszła! Choć na razie jeszcze nie możemy jeść tych pyszności (no, nie ja), ale już czekają. Ale ale! Wędki są genialne!!! Bardzo świetnie przekierowują uwagę (agresję) z Toyki. Dziękujemy! :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Conva mam jeszcze 3,5 saszetki obecnie, Aniu, ale zamówię jutro mleko Farm Food - jest na bazie koziego - to nie powinno być aż takiej różnicy. Mam nadzieję, że dotrze na czas... A Conv niedostępny... :( Te saszetki wystarczą może do czwartku-piątku.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon maja 25, 2020 12:36 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Stomachari pisze:Inna obserwacja dotyczyła chomików. Obserwowane chomiki mają na brzuchach pionowy, czarny pas i w razie konfrontacji z drugim chomikiem stają na tylnych łapach i pokazują sobie ten pasek. Im pasek jest szerszy, tym chomik mocniejszy. Więc jak widać wielki pasek, to nie ma sensu dalej walczyć. Obserwatorzy zrobili test i małemu, słabemu chomikowi namalowali farbą duży pasek. I mały chomik zaczął rządzić.

Może namaluję Toyci pasek na brzuszku?? :D Jak oznaczyć kotka, który ma dominować...?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon maja 25, 2020 12:36 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

O, super, ze doszło, bardzo się cieszę :D :D

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Pon maja 25, 2020 12:41 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Marmolada18 pisze:O, super, ze doszło, bardzo się cieszę :D :D

Musiałam przekupić kuriera czekoladą cytrynową z whisky, by wniósł paczkę, ale wniósł :lol: I ucieszył się z czekolady. Łakomczuszek.... :roll:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon maja 25, 2020 12:42 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Bastet pisze:
Stomachari pisze:Inna obserwacja dotyczyła chomików. Obserwowane chomiki mają na brzuchach pionowy, czarny pas i w razie konfrontacji z drugim chomikiem stają na tylnych łapach i pokazują sobie ten pasek. Im pasek jest szerszy, tym chomik mocniejszy. Więc jak widać wielki pasek, to nie ma sensu dalej walczyć. Obserwatorzy zrobili test i małemu, słabemu chomikowi namalowali farbą duży pasek. I mały chomik zaczął rządzić.

Może namaluję Toyci pasek na brzuszku?? :D Jak oznaczyć kotka, który ma dominować...?

Trabancik jest najsłabszy, a pasek już ma, tylko czy Orfiś wie, o co chodzi? ;)

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Pon maja 25, 2020 12:43 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Bastet pisze:Jak oznaczyć kotka, który ma dominować...?

Możesz ją dowartościowywać zabawą w udane polowania. Im więcej sukcesów w ganianiu i zjadaniu ofiary, tym większa pewność siebie :) (A Orfikowi możesz podstawić nogę, jak będzie za ostro ganiał Toyotkę ;) )
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 25, 2020 12:44 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Stomachari pisze:
Bastet pisze:Jak oznaczyć kotka, który ma dominować...?

Możesz ją dowartościowywać zabawą w udane polowania. Im więcej sukcesów w ganianiu i zjadaniu ofiary, tym większa pewność siebie :) (A Orfikowi możesz podstawić nogę, jak będzie za ostro ganiał Toyotkę ;) )

:ryk: Czy to wychowawcze, podstawiać nogę dziecku...?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pon maja 25, 2020 12:48 Re: DT u Bastet ♥ NOWY BEJBIŚ - Orfik! + dwa nicponie!

Bastet pisze:Czy to wychowawcze, podstawiać nogę dziecku...?

Wszakże to dla jego dobra - żeby umiał dogadywać się z kotami i żeby lepiej mu się dzięki temu żyło :lol:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: nfd, Nul i 242 gości