Kotinowo (7) - dom seniorów

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 21, 2021 10:24 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Kotina pisze:Tysia jako tako, szału nie ma, ale trzyma się dzielnie. Widać, że dotychczasowe leczenie poprawia jej samopoczucie. Sika już normalnie ....
Jutro idę z nią na cotygodzniową kroplówkę i wtedy też będę już miałą wyniki jej moczu
Wczoraj dostała antybiotyk o przedłuzonym działaniu, który podobno mniej obciąża nerki
Za jakiś czas będzie miała znowu pobraną krew. Wyniki pozwolą nam ocenić stan jej nerek.

Tysia towarzyszyła mi w nocy, łazikowała po mnie, jakby nie mogła sobie znaleźć miejsca.
Ale i ja nie najlepiej spałam, cos tam mi było ... ?
Dzisiaj od rana nie zameldowała się na jedzonko. Spała w koszyku na szafie. Podstawiłam żarełko pod niosek, ale pogardziła nim :(
Po jakimś czasie jednak zeszła i troszeczkę zjadła.
Jednak to stanowczo za mało.
Nic to, będę ją uważnie obserwować, może rozkręci się w ciągu dnia .... :201461

Obrazek Obrazek

Jaka ona śliczna :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Tysiu, zdrówka!!!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 22, 2021 14:08 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

jolabuk5 pisze:
Kotina pisze:Tysia jako tako, szału nie ma, ale trzyma się dzielnie. Widać, że dotychczasowe leczenie poprawia jej samopoczucie. Sika już normalnie ....
Jutro idę z nią na cotygodzniową kroplówkę i wtedy też będę już miałą wyniki jej moczu
Wczoraj dostała antybiotyk o przedłuzonym działaniu, który podobno mniej obciąża nerki
Za jakiś czas będzie miała znowu pobraną krew. Wyniki pozwolą nam ocenić stan jej nerek.

Tysia towarzyszyła mi w nocy, łazikowała po mnie, jakby nie mogła sobie znaleźć miejsca.
Ale i ja nie najlepiej spałam, cos tam mi było ... ?
Dzisiaj od rana nie zameldowała się na jedzonko. Spała w koszyku na szafie. Podstawiłam żarełko pod niosek, ale pogardziła nim :(
Po jakimś czasie jednak zeszła i troszeczkę zjadła.
Jednak to stanowczo za mało.
Nic to, będę ją uważnie obserwować, może rozkręci się w ciągu dnia .... :201461

Obrazek Obrazek

Jaka ona śliczna :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Tysiu, zdrówka!!!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Dziękuję, :201494
To urokliwa koteczka i taka milusia, przytulaśna, najchetniej w ogóle nie schodziłaby z ludzkich kolan :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 22, 2021 14:29 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Dzisiaj musiałam iść z Tysią do weta, a w naszym bloku remontują windy :(
Mąż pomógł mi znieść wózek z kotką, bo sama nie dałabym rady. Wchodzenie jest dla mnie łatwiejsze, chociaż trwa ... całe wieki 8O

Wokól nas co chwila słyszymy, że ktoś odchodzi z tego świata .... głównie przez nowotwory :( :(
Ale też przez pandemię ... pośrednio lub bezpośrednio :(
Od początku roku to już co najmniej kilkadziesiąt osób z naszego otoczenia (znajomi i Bemowiacy) ... jedni informują świat o swoim odejściu wywieszając nekrologi na blokach czy kościele,
inni odchodzą w ciszy, wiedzą o tym tylko nieliczni .... :( :(



Tysia po kolejnej wizycie, kroplówce i lekach :ok:
Mocz wyszedł jej .... no, cóż wynik potwierdził zapalenie nerek ...

Obrazek

Przy okazji wet zrobił tez kolejne usg - nie podobał mu się sporo powiększony woreczek żółciowy .... :? Do dalszego diagnozowania i obserwacji ...
Nerki bez niepokojących zmian ...
Pęcherz moczowy ze śladami stanu zapalnego ...

Każdy kto widzi Tysię i dowiaduje się ile ma lat, nie chce wierzyć, że w takim wieku kot może tak wspaniale wyglądać :ok: :201461

To prawda, wyglada bardzo dobrze, jest sprawna, czasami nawet zabawowa, wskakuje na drapaki, mimo tego, ze widać osłabione tylne łapki
Czasami odmawiają jej posłuszeństwa ... Generalnie jednak trzyma się fantastycznie :ok: :201461
Patrząc na Tysię, widzę, że powoli wraca do swoich starych nawyków.
Budzi mnie w nocy, gdy serce mi mocno bije, gdy gorzej się czuję, śpi ze mną prawie całą noc razem z Dziunieczką
Rano domaga się jedzonka .... :ok: :201461

W piątek następna wizyta u weta ...

Obrazek Obrazek
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 22, 2021 21:49 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Zapalenie pęcherza chyba niezbyt nasilone, bo bakterie nieliczne, tylko trochę więcej leukocytów.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 23, 2021 10:19 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

jolabuk5 pisze:Zapalenie pęcherza chyba niezbyt nasilone, bo bakterie nieliczne, tylko trochę więcej leukocytów.



Zapalenie pęcherza opanowane, kotka już sika normalnie :ok:
Podwyższone leukocyty to podobno wina stanu zapalnego nerek
Nie wiadomo jeszcze co z tym woreczkiem żółciowym - dlaczego jest powiększony ?
Jak napisałam - do dalszej obserwacji ...

Tysiaczek nie kaprysi przy karmie renal, znacznie się ożywiła, chociaż tylne łapki czasami odmawiają jej posłuszeństwa, to tak wyglada jakby jej ktos podcinał tytne łapki
Ale szybko stawia je spowrotem .... No, cóz stawy też mają prawo do zużycia się po tylu latach
Tysia jakby mniej miaukoliła, na pewno gorzej słyszy .... i trzeba powolutku do niej podchodzić, aby się nie przestarszyła :201461

Robimy co możemy, aby jej było jak najlepiej. jedzonko pod nos gdy tylko zaczyna łazikowac.
Czasami wygląda tak jakby zapominała, że zostawiła coś w miseczce. Gdy odchodzi, biorę to jej jedzonko i stawiam pod tysiaczkowe pysio - kotka zaczyna jeść jakby tego nie robiła przed chwilą

Starość nie radośc, zarówno dla ludzi jak i dla zwierzat ....

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Jutro kolejna wizyta, kroplówka + leki i próba zdiagnozowania zapalenia ....
Może dodatkowe badania ?
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 23, 2021 11:14 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Jak się słodko tuli do Wnusia :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 23, 2021 14:04 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

:201461 :201461 :201461 :201461 :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt wrz 24, 2021 13:30 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

jolabuk5 pisze:Jak się słodko tuli do Wnusia :1luvu:



Tysia bardzo lgnie do człowieka, gdy tylko zobaczy kogoś z nas, od razu miaukoli, aby się nią zająć
Ona jest inna niż znane mi koty, które gdy coś im dolegało zawsze wybierały ukryte miejsca i tam siedziały cichutko
Tysiaczek od dłuższego czasu miaukoli do człowieka, nieustannie domaga się jego obecnosci. Dużo śpi, no, ale to oczywiste ... ma swoje lata :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 24, 2021 13:30 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Jak juz wspominałam, Tysia teraz wokalizuje znacznie mniej. Zastanawiałam się dlaczego ...
Wet powiedział, że prawie od początku leczenia jest na słabych lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Przestało ją boleć .... co ? - nie zapytałam ... to nie istotne, ważne, że teraz nie czuje bólu :201461

Przy każdej wizycie wet robi jej usg brzuszka. Dzisiaj też.
Pokazał mi coś dużego i czarnego na zdjęciu usg ....
"Co to jest?"
Cysta ... ale bardzo duża, na wątrobie, wymiary 5,9 x 3,5 .... :strach:
Operacja, ze względu na wiek oraz stan nerek, nie jest wskazana ....
Wet powiedział, aby uważać na Tysię, nie powinna zeskakiwać z wysokości .... bo może jej to pęknąć :strach:
Zabezpieczyłam drapaki i miejsca, gdzie wchodzi, aby miała cos jak schody ... oby tylko chciałą z nich korzystać

Jestem mocno przestraszona i zaczynam naprawdę obawiać się o zdrowie Tysiaczka :(

Obrazek Obrazek

Zrobiłam zdjęcie tego usg, bo moze ....

Myślałam o wizycie w Canfelisie, ponownym przebadaniu Tysi ...
Gdy nieco ochłonęłam doszłam do wniosku, że to nie ma sensu z wielu powodów ...
Dr Dominika nie postawi diagnozy tylko na podstawie zdjęcia usg, bedzie chciała przebadać kota po swojemu (badania, usg, może szpitalik), a to dodatkowy duży stres dla babci Tysi
Nie mam też jak dojechac do tej odległej przychodni, a na taxi mnie nie stać :(
Nie mam wewnętrznego przekonania, że - tym razem - to coś da .... :cry:


Obrazek

Możemy tylko trzymać kciuki, żeby jak najdłużej była w takiej formie jak teraz i aby nie cierpiała ... i oby jej nic nagle nie pękło :strach:
Ostatnio edytowano Pt wrz 24, 2021 14:03 przez Kotina, łącznie edytowano 2 razy
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 24, 2021 13:32 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Oczywiście, ważne że nie boli! dzielna Tysia :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 24, 2021 14:56 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Tysiu, najpierw żem się uradowała czytając, że forma Twoja dobra! A potem wzrok mój na wpis o cyście padł… Uważaj na siebie, kotusi przemiła! Elu, niech Wam będzie dane jeszcze długo towarzystwem koteńki (i pozostałych takoż!) się cieszyć!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 25, 2021 9:29 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Trudna jest starość, trudne są te decyzje :( operacja w tym wieku faktycznie może być bardzo ryzykowna :(

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Sob wrz 25, 2021 11:03 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Też bym nie operowała.
Tysiu cudna koteczko :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob wrz 25, 2021 11:04 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

[quote="Kotina"]Jak juz wspominałam, Tysia teraz wokalizuje znacznie mniej. Zastanawiałam się dlaczego ...
Wet powiedział, że prawie od początku leczenia jest na słabych lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Przestało ją boleć .... co ? - nie zapytałam ... to nie istotne, ważne, że teraz nie czuje bólu :201461

Przy każdej wizycie wet robi jej usg brzuszka. Dzisiaj też.
Pokazał mi coś dużego i czarnego na zdjęciu usg ....
"Co to jest?"
Cysta ... ale bardzo duża, na wątrobie, wymiary 5,9 x 3,5 .... :strach:
Operacja, ze względu na wiek oraz stan nerek, nie jest wskazana ....
Wet powiedział, aby uważać na Tysię, nie powinna zeskakiwać z wysokości .... bo może jej to pęknąć :strach:
Zabezpieczyłam drapaki i miejsca, gdzie wchodzi, aby miała cos jak schody ... oby tylko chciałą z nich korzystać

Jestem mocno przestraszona i zaczynam naprawdę obawiać się o zdrowie Tysiaczka :(

Elu na pewno to Cię bardzo przestraszyło, to zrozumiałe, ale... Moje dwa pieski miały w dość zaawansowanym wieku, nie tak pięknym jak Tysi, wykryte guzy w jamie brzusznej, operacja nie była u żadnego nie wskazana ze względu na wiek i inne schorzenia, pozostawało tylko to monitorować. U jednego i u drugiego od wykrycia guzów do ich śmierci minęło kilka lat. Ponadto umarli na coś zupełnie innego, u Kai guz był za wątrobą ,a umarła na serce, Dżekuś miał guza na śledzionie, a umarł na niewydolność nerek.
Tak więc nie panikować za bardzo (łatwo powiedzieć), obserwować i dbać.
za Tysię :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob wrz 25, 2021 11:29 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

mir.ka pisze:
Kotina pisze:Jak juz wspominałam, Tysia teraz wokalizuje znacznie mniej. Zastanawiałam się dlaczego ...
Wet powiedział, że prawie od początku leczenia jest na słabych lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Przestało ją boleć .... co ? - nie zapytałam ... to nie istotne, ważne, że teraz nie czuje bólu :201461

Przy każdej wizycie wet robi jej usg brzuszka. Dzisiaj też.
Pokazał mi coś dużego i czarnego na zdjęciu usg ....
"Co to jest?"
Cysta ... ale bardzo duża, na wątrobie, wymiary 5,9 x 3,5 .... :strach:
Operacja, ze względu na wiek oraz stan nerek, nie jest wskazana ....
Wet powiedział, aby uważać na Tysię, nie powinna zeskakiwać z wysokości .... bo może jej to pęknąć :strach:
Zabezpieczyłam drapaki i miejsca, gdzie wchodzi, aby miała cos jak schody ... oby tylko chciałą z nich korzystać

Jestem mocno przestraszona i zaczynam naprawdę obawiać się o zdrowie Tysiaczka :(

Elu na pewno to Cię bardzo przestraszyło, to zrozumiałe, ale... Moje dwa pieski miały w dość zaawansowanym wieku, nie tak pięknym jak Tysi, wykryte guzy w jamie brzusznej, operacja nie była u żadnego nie wskazana ze względu na wiek i inne schorzenia, pozostawało tylko to monitorować. U jednego i u drugiego od wykrycia guzów do ich śmierci minęło kilka lat. Ponadto umarli na coś zupełnie innego, u Kai guz był za wątrobą ,a umarła na serce, Dżekuś miał guza na śledzionie, a umarł na niewydolność nerek.
Tak więc nie panikować za bardzo (łatwo powiedzieć), obserwować i dbać.
za Tysię :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:



Mirko, bardzo Ci dziękuję za te słowa. Trochę mnie uspokoiłaś :D
Tysia dzielnie się trzyma, ale mało je ... jednak coś tam zjada ...
Sporo śpi w swoim koszyku na szafie ...
W kuwecie wszystko ok

Na razie nic złego - tak na oko - nie dzieje się
Cieszymy się kazdym dniem z naszą Tysią babuleńką :201461 :1luvu:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 123 gości