Kot nietypowej rasy

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 14, 2020 22:59 Kot nietypowej rasy

Witam.

Moi rodzice od jakiegoś już czasu mają w domu kota o niezidentyfikowanej do końca rasie. Kocurek trafił do nich jako stosunkowo młody (nie miał więcej niż 1,5 roku) i wolnożyjący (wykastrowany, oznaczony nacięciem na uchu), choć oswojony (lgnął do ludzi, ale nie miał w każdym bądź razie chipa).
Jakiś już czas temu byli z nim u weterynarza i stwierdził on że jest to kot rzadko spotykanej w Europie rasy RagaMuffin.
Za jakiś czas poszli do innej lecznicy, i tam weterynarz stwierdził że to mieszaniec dachowca z jakąś z ras długowłosych. Zawołał innych weterynarzy którzy przyjmują razem z nim i tam w zależności od weterynarza padały rasy: Maine Coon, Norweski Leśny, Syberyjski, Angora Turecka, Turecki Van, Van. Nie potrafili jednak jednoznacznie wskazać z jaką rasą jest skrzyżowany i dlatego też w karcie zdrowia kot ma wpisane "rasa długowłosa".
Kot ma bardzo puszysty ogon, pod szyją coś na kształt kryzy albo kołnierza. Z poduszek wyrasta mu sierść (na tylnych dużo gęstsza i dłuższa niż na przednich). Na brzuchu ma kręcone owłosienie, dużo rzadsze niż w pozostałych miejscach.
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć kocurka, mam nadzieję że ktoś pomoże w identyfikacji jego rasy. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Styks

 
Posty: 6
Od: Wto lis 29, 2016 18:05

Post » Śro sty 15, 2020 6:13 Re: Kot nietypowej rasy

Bardzo ładny długowłosy dachowiec.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23800
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro sty 15, 2020 9:55 Re: Kot nietypowej rasy

No ale takie w 100% czyste i długowłose dachowce to chyba nie istnieją. Chyba musi być przynajmniej częściowo pomieszany z jakąś rasą.

Styks

 
Posty: 6
Od: Wto lis 29, 2016 18:05

Post » Śro sty 15, 2020 10:23 Re: Kot nietypowej rasy

Czy jest regularnie wyczesywany? Na rasach się nie znam, ale każdy długowłosy kot wymaga zadbania o piękną sierść.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60374
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 15, 2020 10:45 Re: Kot nietypowej rasy

Mnie się wydaje, że to po prostu piekny mieszaniec długowłosy :201461

"kręcone owłosienie na brzuszku" - moim zdaniem patrząc na zamieszczone fotki, to raczej po prostu nie rozczesane futerko ...
po jakims czasie mogą powstać z niego kołtuny ... bolesne dla kota i utrudniające mu poruszanie sie
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9465
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 15, 2020 10:48 Re: Kot nietypowej rasy

No właśnie, dlatego pytałam o to wyczesywanie!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60374
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 15, 2020 12:18 Re: Kot nietypowej rasy

Kot jest regularnie czesany. Ta sierść na brzuchu jest dość rzadka i naturalnie lekko kręcona. Nie ma żadnych kołtunów (obecnie), miał trochę jak przyszedł, no i kleszcza.

Styks

 
Posty: 6
Od: Wto lis 29, 2016 18:05

Post » Śro sty 15, 2020 15:24 Re: Kot nietypowej rasy

Mieszaniec, dachowiec. Z czym pomieszany trudno powiedzieć. Może z norwegiem, może z syberyjczykiem. Można tylko gdybać.
Na pewno nie jest to żadna tajemnicza ani rzadka rasa :)
I z całą pewnością zaczyna mieć kołtuny na brzuchu. Kot długowłosy wymaga codziennej skrupulatnej pielęgnacji futra: specjalnych grzebieni i szczotek, specjalnego pudru do sierści (nie z byle sklepu zoologicznego, ale z profesjonalnego sklepu z kosmetykami dla zwierząt), a może też wymagać kąpieli w specjalnych szamponach i odżywkach.
Na początek jednak, trzeba zacząć go czesać codziennie. Bez tego zrobią się twarde kołtuny i kot będzie cierpieć.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sty 17, 2020 22:44 Re: Kot nietypowej rasy

Można jeszcze powiedzieć, że turecki van, bo bardzo zbliżony jest do ich wyglądu, także umaszczeniem.

A to nasze koty
Obrazek
Niebieski rosyjski? Korat? Nie, roztoczański szary, znaleziony w trzcinach Echo from Reeds. Kundelek.

Obrazek
Syberyjski, norweski leśny? Nie, rudy z OLX, czyli Practice zwany żółwiakiem chińskim. Kundelek. Długowłosy, ale ma typ sierści, który nie potrzebuje codziennego szczotkowania, rozczesywania.

Wiele osób próbuje się w nich doszukiwać rasy, ale jak w psich kundelkach, tak i w nich pewno coś jest tylko nikt nie da rady określić, co. Po prostu kot "w typie rasy".
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Pt sty 17, 2020 22:55 Re: Kot nietypowej rasy

A jak potoczyły się losy kici z tego: viewtopic.php?f=1&t=178081 wątku?

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 18, 2020 0:33 Re: Kot nietypowej rasy

Też myślałem nad tureckim vanem. W ogóle idąc za anglojęzyczną Wikipedią to są dwa rodzaje vanów: turecki i po prostu van. Nie zagłębiałem się o co chodzi w tych różnicach.
Nasz kocurek ma jeszcze pochylone do przodu uszy i bardzo długie, ostre kły. Potrafi ugryźć :lol:

A co do Kici (bo tak miała też na imię), to żyła jeszcze dobrze ponad rok od założenia tamtego tematu. Skończyła życie 14 stycznia 2018, mając prawie 18 lat. Po prostu w nocy położyła się pod stołem i nad ranem już nie żyła. Kilka godzin wcześniej normalnie skakała jeszcze po parapecie, a wyniki badań zdawały się być w porządku. Była kotem przywiezionym z wakacji - jako kilkumiesięczny kociak wskoczyła nam przez okno do pokoju w sanatorium. Zabraliśmy ją ze sobą i już z nami została.
Niestety 11 miesięcy później z narkozy wykonanej do tomografii komputerowej nie wybudziła się nasza kolejna kotka - miała wodę w płucach i podejrzewano u niej nowotwór, w związku z czym konieczne było to badanie. Miała dopiero 8,5 roku i zupełnie nie wyglądała na tak poważnie chorą :|

Styks

 
Posty: 6
Od: Wto lis 29, 2016 18:05

Post » Sob sty 25, 2020 22:55 Re: Kot nietypowej rasy

Styks pisze:Też myślałem nad tureckim vanem. W ogóle idąc za anglojęzyczną Wikipedią to są dwa rodzaje vanów: turecki i po prostu van. Nie zagłębiałem się o co chodzi w tych różnicach.
Nasz kocurek ma jeszcze pochylone do przodu uszy i bardzo długie, ostre kły. Potrafi ugryźć :lol:

A co do Kici (bo tak miała też na imię), to żyła jeszcze dobrze ponad rok od założenia tamtego tematu. Skończyła życie 14 stycznia 2018, mając prawie 18 lat. Po prostu w nocy położyła się pod stołem i nad ranem już nie żyła. Kilka godzin wcześniej normalnie skakała jeszcze po parapecie, a wyniki badań zdawały się być w porządku. Była kotem przywiezionym z wakacji - jako kilkumiesięczny kociak wskoczyła nam przez okno do pokoju w sanatorium. Zabraliśmy ją ze sobą i już z nami została.
Niestety 11 miesięcy później z narkozy wykonanej do tomografii komputerowej nie wybudziła się nasza kolejna kotka - miała wodę w płucach i podejrzewano u niej nowotwór, w związku z czym konieczne było to badanie. Miała dopiero 8,5 roku i zupełnie nie wyglądała na tak poważnie chorą :|

:placz: :placz: :placz:

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lut 17, 2020 7:52 Re: Kot nietypowej rasy

Styks pisze:Też myślałem nad tureckim vanem. W ogóle idąc za anglojęzyczną Wikipedią to są dwa rodzaje vanów: turecki i po prostu van. Nie zagłębiałem się o co chodzi w tych różnicach.
Nasz kocurek ma jeszcze pochylone do przodu uszy i bardzo długie, ostre kły. Potrafi ugryźć :lol:


Nie dowiesz się nigdy krew jakiej rasy płynie w tym kocie :smokin: .
Ani nawet - kiedy została dolana, bo może być także ojciec był długowłosy (albo rasowy albo też już jakaś mieszanka) albo daleki krewny i gen długiego włosa się po prostu teraz ujawnił.
Umaszczenie kocurka nie jest w żadnym razie specyficzne dla jakiejś rasy - występuje powszechnie. Sama osobiście mam tak umaszczonego kota :)

Kot Twoich rodziców jest po prostu ślicznym, długowłosym mieszańcem :)

Blue

 
Posty: 23497
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 289 gości