Czitka, Cosia i reszta. Pasio choruje, Cosia po zabiegu...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 16, 2020 19:30 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Zarówno do Animondy, jak i do Bozity nie mam przekonania - próby na zdrowych kotach wypadły negatywnie (niechęć do jedzenia tej karmy i/lub niedobrze w kuwecie).
Cukrzycowego Rysia próbowałam karmić Catz Finefood, a wtedy cukier jeszcze podskoczył :strach: mimo podawania insuliny. Wniosek - to nie może być tłusta karma.
W końcu najlepiej jest na karmie Feringa "rybne menu" czyli drób z dodatkiem ryb.
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nga/938633
Dawka insuliny została bardzo zmniejszona. Cukier na czczo 60-70 czyli prawidłowy.
Tylko się dzielę jednostkowym ;) doświadczeniem.
Ostatnio edytowano Czw lip 16, 2020 19:31 przez Gretta, łącznie edytowano 1 raz
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw lip 16, 2020 19:31 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Zasada karmienia jest prosta. Bez cukrów, węglowodany max 10%. Wiele karm ze średniej półki cenowej jest akceptowalna. I te węglowodany trzeba liczyć, bo jeden smak się nadaje, a drugi już nie. Lista na forum nie jest aktualizowana wiec trzeba się niestety namęczyć na początku wybierając jakaś karmę i potem po prostu zrobić sobie ściągawkę.

Chikita

 
Posty: 6431
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw lip 16, 2020 19:33 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Gretta, dzięki. Czyli masz słodkiego kotka...
Pozamawiam na próbę. Tylko już wszystkie wtedy będą musiały to jeść, nie upilnuję niestety stada...
Chikita, a masz taką ściągawkę? :roll:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw lip 16, 2020 19:41 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Mam, mogę przesłać tylko trochę później, ok ?

Chikita

 
Posty: 6431
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw lip 16, 2020 19:45 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Chikita pisze:Mam, mogę przesłać tylko trochę później, ok ?

:201494 :201494 :201494
Bo ja kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać :201422
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw lip 16, 2020 19:52 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

czitka pisze:Pozamawiam na próbę. Tylko już wszystkie wtedy będą musiały to jeść, nie upilnuję niestety stada...

No tak. Ja od czasu nerkowego Leona karmię koty w podgrupach, dlatego także Miś, brat Rysia przeszedł na mokrą Feringę.
Nie wyobrażam sobie, żeby tę dwójkę karmić osobno.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw lip 16, 2020 20:23 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Do jutra na pewno dostaniesz to co jest na forum i co kupuje czego tam nie ma.
U nas catzfine nie podniósł cukru, ale za to kota tak w nim zasmakowała, że musimy go mieszać z innymi, bo nie i koniec. A jest bardzo drogi :roll:

Chikita

 
Posty: 6431
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw lip 16, 2020 20:24 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

A jak przetrwaliście dzisiejszą ulewę?

MaryLux

 
Posty: 159706
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 17, 2020 7:33 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Witam :)
Karmienie kotka cukrzycowego na początku to wyzwanie, później i kot i człowiek się przyzwyczaja. Pierwsza zasada - wszelka karma sucha do odstawki. Nawet ta cukrzycowa. Druga zasada - karma mokra nie może mieć więcej niż 10% węglowodanów w suchej masie. Przykładowy wzór obliczenia węglowodanów:

Deklarowane składniki karmy mokrej Animondy vom Feinsten Adult:
Białko: 11,5%, Tłuszcze: 4,7 %, Włókno: 0,3 %, Popiół: 1,6, Wilgotność: 80,5%

Węglowodany(NfE):
100 – 11,5 – 4,7 – 0,3 – 1,6 – 80,5 = 1,4%

Sucha masa:
100 -80,5 = 19,5%

Węglowodany w suchej masie:
1,4 : 19,5 x 100 = 7,18%

Moje kotki lubią bozitę w galarecie, tę w pudełkach. Inne koty wolą bozitę w sosie. Trzeba wypróbować :) Czasami kupuję Catz Finefood i macs'a ale dla mnie trochę drogo wychodzi. Niektóre miamory. Czasami dla smaczku kupuję im winstony. Karm jest dużo i najlepiej przed zakupem sobie przeliczyć węglowodany i zwracać uwagę, czy w składzie nie mają cukru. Z produktów sklepowych można podawać jogurt naturalny, twarożek, żółtko jaja, tuńczyka w sosie własnym, kawałeczek surowego lub gotowanego mięsa (ale trzeba sprawdzić, bo po niektórych może cukier podskoczyć. I to nie ma reguły - niektórym kotom po wołowinie, innym po drobiu...), to samo z rybami.
No i karmimy mniejszymi porcjami, a częściej. Nie macie jeszcze insuliny, to nie będę pisała o tym, przy insulinie też trzeba podawać o odpowiednich porach jedzenie.
Powodzenia :)

Kiedyś dostałam taki fajny kalkulator do liczenia węglowodanów, z którego korzystam, w excelu, ale nie potrafię tu wysłać pliku....

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Pt lip 17, 2020 10:09 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Bardzo dziękuję, wszystkiego się wstępnie uczę, każda informacja ważna, mam w planie złożyć dzisiaj zamówienie w zooplusie, jeszcze poczekam na mail od Chikity i zamawiam. Najbardziej mi zależy na info o konkretnych karmach tak na cito, bo jak zacznę obliczać i analizować składy rożnych karm, to nigdy nie zamówię, a tu czas się liczy. Potem, gdy się może niestety potwierdzi cukrzyca, będę powoli selekcjonować, analizować itd.
Serdeczności, dzięki raz jeszcze!
Pasio
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt lip 17, 2020 14:18 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Będzie dobrze!

U nas probowalisy z Tymisiem rózne, Catz Finefood, Feringe, Granata Pet, Miamor delikatna przekąska.

A co do oblicznia, to pamiętam ze była aplikacja na telefon do wyliczania, są tez kalkulatory online, np ten:
https://rankingkarm.pl/poradnik/kalkula ... -dla-kota/

lub ten:

https://rankingkarm.com.pl/ilosc-weglow ... masie-dmb/

Samo przestawienie z suchego na mokre dużo daje. Ale tak jak pisały poprzedniczki, żadnej karmy oficjalnie cukrzycowej!

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Pt lip 17, 2020 15:02 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

czitka pisze: mam w planie złożyć dzisiaj zamówienie w zooplusie


Czitko - bez pośpiechu, czy zamówisz dziś, czy troszkę ochłoniesz, poczytasz i zamówisz jutro - i tak dostaniesz w poniedzialek. No i nie ma zdiagnozowanej cukrzycy, tylko podejrzenie jej początku. A to duża różnica.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 17, 2020 15:07 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Ais pisze:Samo przestawienie z suchego na mokre dużo daje. Ale tak jak pisały poprzedniczki, żadnej karmy oficjalnie cukrzycowej!

Ais akurat Animonda Integra Diabetes jest całkiem sensowna w składzie. Dla naszej Fifi podajemy bez ogródek. Ma skład zbliżony do karm ze średniej półki.

I się zgodzę. Nic na szybko. Dzisiaj ani jutro nie dostaniesz. Pomyśl o reszcie, posprawdzaj jakie smaki najchętniej jedzą, bo zamówisz stos żarcia i sie okaże klops jak nikt tego nie ruszy.

Chikita

 
Posty: 6431
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lip 17, 2020 16:17 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Chikita pisze:
Ais pisze:Samo przestawienie z suchego na mokre dużo daje. Ale tak jak pisały poprzedniczki, żadnej karmy oficjalnie cukrzycowej!

Ais akurat Animonda Integra Diabetes jest całkiem sensowna w składzie. Dla naszej Fifi podajemy bez ogródek. Ma skład zbliżony do karm ze średniej półki.



ok, tego nie wiedziałam. Tylko z drugiej strony podejrzewam że cenowo wypada gorzej od karm nie- specjalistycznych :(

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Pt lip 17, 2020 19:54 Re: Czitka, Cosia i reszta. Jesteśmy. Pasio może cukrzyca...

Wszystko czytam, za wszystko dziękuję, wszystko bardzo ważne!
Tymczasem kupiłam tuńczyka w sosie własnym i całą puszkę od razu zjedli Pasio i Brat 8O .
Na próbę nabyłam też Bozitę w Kakadu, sztuk jeden, ale spróbujemy jutro.
Tak, spokojnie, powolutku.
Pasio ma mieć dużo ruchu, to staram się zapewnić :P .
Tutaj przed chwilą:

Taki całkiem chory może nie jest...
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17888
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości