Sabinki 2 - Bialas - superalergik :-(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 26, 2004 22:18

Biedna Sabinka :( Ograniczone menu to nie jest to, co koty lubia najbardziej :wink:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon sty 26, 2004 23:30

No masz problem, faktycznie. Współczuję.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 27, 2004 9:52

zuza pisze:Mowy nie ma - bedziemy odczulac :-)


no pewnie że będziemy, nie ma to jak kuleczki i wahadełko 8)

z wyjątkiem kurczaka - nie ma sensu, i tak prawdopodobnie wróci
Archie + Czorcia Strachulec + Duszka za TM + reszta bandy

archie

 
Posty: 351
Od: Pt paź 31, 2003 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 27, 2004 11:35

Zuza, nie robiłam badań kotu bo takiej potrzeby nie było. Robiłam jednak dziecku (swego czasu, jak pewnie już nie raz czytałaś :wink: ).
Powiem Ci, że miałam mieszne uczucia. Do dziś właściwie nie wiem jak to jest , tak na pewno ( i na pewno nigdy nie będe wiedziała). Pomijam, że jak wiesz, lekarze leczący farmakologicznie nie uznają wyników badania biorezonansowego. Ja musiałam robić wszystko co tylko było możliwe.
I teraz - wyniki badań testów punktowych (podskórnych ) były podobne do wyników biorezonansu. Podobne, ale nie takie same. Część się pokrywała część nie. Tą nie pokrywającą się część szczególnie chciałam zbadać. Niestety ponowne testy punktowe, nadal jej nie potwierdzały. To były już szczegółowe testy, na dane pyłki roślin.
Poza tym, w badaniach biorezonansem różnie wychodziły mu w różnych okresach owe uczulenia na dana rzecz. Niby nie był uczulony, później okazywało się, że niby jest (podobno, uczulił się w międzyczasie). Ogólnie miałam trochę mętlik w głowie od tego wszystkiego - podobnie chyba jak ty teraz.

Przy biorezonansie wyniki są jak wiesz, widoczne na skali. W testach punktowych mierzy się wielkośc bąbla. Z tych wszystkich badań i odczulań wyszło mi, że nie wszystko co biorezonans pokazywał faktycznie synowi szkodziło - to znaczy powiedzmy, nie szkodziło w jakiś znaczący sposób ( bo w jakimś tam stopniu pewnie był - czy jest- uczulony, ale nie w stopniu naprawdę znaczącym). Czy po każdym z wymienionych przez Ciebie mięs kotka ma jakieś reakcje wskazujące, że coś jest nie tak?

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 27, 2004 19:50

Z wiadomych przyczyn testow skornych kotu nie robilam :-)
2 rzeczy wiem z cala pewnoscia ze ja uczulaly - mleko (dawno juz odczulilysmy) i antybiotyk (czula sie po nim strasznie).
Na mleko odczulilysmy - sensacje w kuwecie ustaly jak reka odjal.

Co do mieska i efektow to trudno mi powiedziec. Efekt byl taki ze dziasla miala czerwone i przekrwione straszliwie (kamien sciagniety, wyniki krwi w porzadku). Nie jestem w stanie stwierdzic czy to bardziej indyk czy bardziej wolowina, bo akurat ostatnio jadla je rozno - raz jedno raz drugie. Teraz je kurczaka i rybe, kaczka jest niejadalna zdaniem ksiezniczki Bialej... :-( Teraz czeka mnie szukanie jagnieciny...
nie wie ktos gdzie bywa? (nie w okresie swiatecznym...)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro sty 28, 2004 14:36

Ja tylko chciałam Ciebie uczulić ( :D w innym kontekście) na to, żebyś ślepo nie wierzyła wskaźniczkowi na skali :wink: Własne obserwacje jak najbardziej są wskazane. Gdyby nie własne obserwacje, połowy rzeczy które syn może nie mógłby. Oczywiście, że główne "uczulacze" jak najbardziej odczulić, ale sama pisałaś, że nawet okazało się iż na iglę od strzykawki jest uczulona. Po prostu, nie daj się zwariować. Wskaźnik rusza się już w momentach gdy dana rzecz niby szkodzi, ale nie jest to szkodzenie w stopniu realnie zagrażającym czymkolwiek.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 28, 2004 14:53

Jagnięcine kiedys mozna było kupic w Hali na Koszykowej, przed głownym wejsciem był sklep mięsny, w ktorym byla baranina w ciągłej sprzedaży. czy jest w dalszym ciągu nie wiem, bo juz w tej okolicy nie robie zakupów.
Jagniecine widuje czesto w Cerfurze.

Iwona

 
Posty: 12805
Od: Wto lut 05, 2002 15:55
Lokalizacja: Zielonka, Mazowsze

Post » Śro sty 28, 2004 14:54

Jagniecina w Carrefourze
w Auchan nie widzialam nigdy

droga jest jak diabli ta jagniecina
Karola - alergik na drob, za nic nie chciala jej jesc... wiec my zjedlismy zupke...
ostatnio nawet krolik zaczal kluc w zabki... (mam go jeszcze ciut, bo przed zima kupilam cale dwa) i na razie nie chce (moze Jowita wciagnie - dla niej wszystko jadalne)
je glownie smierdzacego suchego Walthama dla alergikow

sa puszki z jagniecina ale nie wiem czy Biala w ogole jakies puszki je? (umknelo mi) Eukanuby - Dermatozis LB w formie pasztetu, bardzo prosty sklad
Karolcia&Jowita&Jaga
Obrazek

kasia piet

 
Posty: 1132
Od: Sob cze 14, 2003 16:37
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro sty 28, 2004 20:56

Chwilowo Bialas ma szlaban na puszki.
Dzieki za namiary na jagniecine. Bede szukac...

Nelly - ja wiem, ze alergia na jedno moze by wieksza a na drugie mniejsza, ale prosciej mi 2 tygodnie poczekac i odczulic, niz sprawdzac na co to bylo na pewno.
Szkoda, ze nie umiem jej do pysia zajrzec, bo bym zobaczyla moze czy sie poprawia... a ziewa ona jakos w inna strone ciagle :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Nul i 115 gości