WĄTEK ILUSTROWANY.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 19, 2022 9:56 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

mir.ka pisze:Koty za nic mają nasze plany, one wiedzą jak im będzie lepiej.

Przecież własny dom to jest szczęście a nie podwórko.
Jak im to wytłumaczyć :mrgreen:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 19, 2022 10:30 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Widocznie jeszcze nie nadszedł ten czas. Minie parę zimnych miesięcy, hormony do końca opadną i nagle pod czapeczką pojawi sie myśl "kurde, po co łazić gdzieś po zimnie bez celu, lepiej spac cały dzień w ciepełku, z michą pod nosem".
I przyjdzie to oznajmić :D

Mam taką agentkę, ale jej zabrało myślenie ponad 5 lat :lol:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro paź 19, 2022 10:30 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

JoasiaS pisze:Przez te wszystkie lata przewinęło się trochę kotów przez drukarnię (i obok niej :wink: ), ale takiej kosmitki jeszcze nie miałam :lol:
Tak lubi siedzieć dokładnie na wprost drzwi wejściowych 8)
Co sobie tam pod tą czapką myśli i co analizuje ciężko zgadnąć, bo to kot z nieprzeniknionym wyrazem twarzy :wink:
Obrazek


moze z czasem się wyjaśni :lol:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro paź 19, 2022 10:35 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:Koty za nic mają nasze plany, one wiedzą jak im będzie lepiej.

Przecież własny dom to jest szczęście a nie podwórko.
Jak im to wytłumaczyć :mrgreen:


To koty wybierają dom i miejsce gdzie chcą być.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro paź 19, 2022 10:54 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Minę ma taką, jakby cały czas knuła, jak Cersei Lannister w Grze o tron. :mrgreen:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro paź 19, 2022 11:23 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Avian pisze:Widocznie jeszcze nie nadszedł ten czas. Minie parę zimnych miesięcy, hormony do końca opadną i nagle pod czapeczką pojawi sie myśl "kurde, po co łazić gdzieś po zimnie bez celu, lepiej spac cały dzień w ciepełku, z michą pod nosem".
I przyjdzie to oznajmić :D

Mam taką agentkę, ale jej zabrało myślenie ponad 5 lat :lol:

Ile??? 8O
Iza, załamujesz mnie... :roll: :lol:

mimbla64 pisze:Minę ma taką, jakby cały czas knuła, jak Cersei Lannister w Grze o tron. :mrgreen:

Nic dodać, nic ująć :ryk: :ryk: :ryk:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Śro paź 19, 2022 17:32 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

JoasiaS pisze:Przez te wszystkie lata przewinęło się trochę kotów przez drukarnię (i obok niej :wink: ), ale takiej kosmitki jeszcze nie miałam :lol:
Tak lubi siedzieć dokładnie na wprost drzwi wejściowych 8)
Co sobie tam pod tą czapką myśli i co analizuje ciężko zgadnąć, bo to kot z nieprzeniknionym wyrazem twarzy :wink:
Obrazek

Fajny ma taras :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60175
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 28, 2022 12:51 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

jolabuk5 pisze:Fajny ma taras :ok:

Ona też tak uważa :wink:
A dodatkowo uważają tak dwaj, jeszcze niedawno bardzo zabiedzeni panowie, którym Czapka szepnęła, że na tym "tarasie" jada co rano dobre śniadania i może się nimi dzielić :roll:
I tym sposobem, oprócz Czapeczki, na posiłki zgłaszają się od pewnego czasu regularnie pingwinek Klakier
Obrazek

oraz krówek Dyzio
Obrazek

Podejrzewam, że Klakier i Dyzio to synowie Czapki, bo całe towarzystwo żyje bardzo zgodnie i bez konfliktów dzieli się miską :)

Reasumując - mam w tej chwili pod opieką trzy koty przy drukarni :201461 :201461 :201461
Czapeczkę uznaję za "obrobioną" - jest zdrowa i po sterylizacji :ok: :ok: . Domu poszukamy jak kotka będzie tego chciała :wink:
Klakier i Dyzio są w trakcie leczenia. Choć wciąż zasmarkane (bardzo zadawniony koci katar...), ale już przynajmniej dobrze odżywione, powoli nabierają do mnie zaufania i pozwalają się już głaskać przy jedzeniu.
Oczywiście czekają ich zabiegi kastracji. Liczę też na to, że z czasem uda mi się znaleźć kocurkom domy, bo dobrze rokują, jeżeli chodzi o oswojenie :)

Kochane fanki mojego kalendarza, przedstawię go już po weekendzie i proszę - zastanówcie się nad deklaracją kupna.
Zawsze wspierałam Powszechną Sterylizację, ale w tym roku dochód przeznaczam na leczenie i utrzymanie tych moich bezdomniaków.
Koszty weterynaryjne i koszty karmy są coraz wyższe, a przed nami jeszcze długa droga do zdrowia, oswojenia i ewentualnych domów, o które będę się starać dla obydwu kocurków :ok: :ok:
Zawsze przy okazji tego kalendarza myślałam o pomocy innym kotom, ale w tym roku to Klakier i Dyzio potrzebują opieki, na którą muszę znaleźć środki i sprzedaż kalendarza może w tym trochę pomóc :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Pt paź 28, 2022 14:18 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Decyzja komu pomóc należy do Ciebie, bo Ty wydajesz ten piękny kalendarz, mnie wszystko jedno.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie paź 30, 2022 14:18 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

mir.ka pisze:Decyzja komu pomóc należy do Ciebie, bo Ty wydajesz ten piękny kalendarz, mnie wszystko jedno.

Dzięki, Mirko :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Nie paź 30, 2022 14:45 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Mirka ma rację, to Ty decydujesz o wydatkach a twoim podopiecznym należy się dobra opieka i leczenie. :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 30, 2022 22:36 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Joasiu, przepraszam, ale :ryk: :ryk: :ryk:
Skąd ja znam podobną historię :ryk:
Tak, na pewno sobie będą wolnożyjącymi, niezależnymi kotami, a Ty będziesz tylko te miski wystawiać przez jakiś czas :ryk: a one, te nie Twoje koty tak sobie tylko przez moment pomieszkają na tym tarasie, a potem znajdą domy :ryk: po które już pewnie ustawia się kolejka :ryk: ...
Problem polega na tym, czy masz miejsce w łóżku na trzy, bo wyglądają na mocno zaprzyjaźnione :strach: .
Czapeczka przecudna!
Powodzenia :ok: :twisted:
:catmilk: :catmilk: :catmilk:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon paź 31, 2022 1:14 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

Zawsze można kupić większe łóżko. Albo udostępnić kanapę i miejsce przed kominkiem :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60175
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 31, 2022 9:09 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Opowieść o Czapeczce :-)

czitka pisze:Joasiu, przepraszam, ale :ryk: :ryk: :ryk:
Skąd ja znam podobną historię :ryk:
Tak, na pewno sobie będą wolnożyjącymi, niezależnymi kotami, a Ty będziesz tylko te miski wystawiać przez jakiś czas :ryk: a one, te nie Twoje koty tak sobie tylko przez moment pomieszkają na tym tarasie, a potem znajdą domy :ryk: po które już pewnie ustawia się kolejka :ryk: ...
Problem polega na tym, czy masz miejsce w łóżku na trzy, bo wyglądają na mocno zaprzyjaźnione :strach: .
Czapeczka przecudna!
Powodzenia :ok: :twisted:
:catmilk: :catmilk: :catmilk:

Nie, Czitko, ten scenariusz to tylko u Ciebie :lol: :1luvu:
Z drukarni wszystko idzie na swoje. Nawet Pyza po latach koczowania w firmie grzeje dupsko w swoim domu :P
Mieszka tuż za płotem i bardzo sobie chwali status kota domowego :201461
Czasem nawet zdarza jej się towarzysko na chwilę zajrzeć do drukarni, ale szybko wraca na własne poduchy i oficjalnie nie jest już moim "nie moim" kotem :ok:
Da się? 8)
Da się :P :lol:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Pon lis 07, 2022 15:11 Re: WĄTEK ILUSTROWANY. Kalendarz 2023 już w sprzedaży :-)

Ostatni wpis na tej stronie i zaraz wrzucam kalendarz :wink:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości