RATUNKU!, mały kotek rządzi w moim domu!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 21, 2019 20:44 Re: RATUNKU!, mały kotek rządzi w moim domu!

W zasadzie wszystko co najważniejsze masz wyżej napisane. Mogę dodać jedną, moim zdaniem ważna rzecz. Kiedy kociak Cię gryzie nigdy nie zabieraj ręki. Wręcz przeciwnie skieruj ją w stronę kota. BARDZO DELIKATNIE jakbyś chciała włożyć rękę do paszczy. Za uciekajacą zdobyczą kot goni i łapie, coś co pcha się do paszczy raczej zdobyczą nie jest. Przetestowałam z powodzeniem!
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto paź 22, 2019 6:48 Re: RATUNKU!, mały kotek rządzi w moim domu!

Dokładnie.

Przy kocie lepiej wykonywać miękkie, płynne ruchy.
Jeśli głaszczesz kota, i gwałtownie machniesz ręką/odsuniesz rękę -najprawdopodobniej kot będzie usiłował ruszającą się rękę złapać odruchowo -pazurami i zębami. I najprawdopodobniej wcale Ci nie przebije skóry, jedynie unieruchomi rękę. Maluch może nie mieć wyczucia.

Jeśli złapie -nigdy nie należy ręki gwałtowanie wyrywać, bo kot będzie usiłował ją przytrzymać - i przy szarpnięciu poharatasz sobie rękę o zęby i pazury kota. Wystarczy rękę chwilkę przytrzymać nieruchomo i kot zwolni uścisk, a potem delikatnie zabrać rękę/ w razie potrzeby delikatnie przytrzymując kocie łapy czy głowę.
Koty, bywa,nadmiernie ekscytują sie przy głaskaniu, i nagle łapią głaszczącą rękę w zęby . Wtedy trzeba spokojnie rękę przytrzymać chwilę nieruchomo, i jak kot zwolni uścisk, delikatnie zabrać. Wtedy na ręce nie zostają żadne ślady po zębach. Bo kot wtedy nie gryzie, ale jedynie przytrzymuje rękę/blokuje.

przy okazji polecam do przeczytania Kocie mojo http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4876516/ ... iwego-kota bardzo ciekawe napisana książka o kocie -warto przeczytac

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 286 gości