InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 20, 2020 22:42 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Z zimowaniem ptaków to teraz różnie. Cieście od syna jadąc autem widzieli stado ptaków w okolicy Oleśnicy przypominające żurawie. Ale że wzrok już nie sokoli, to..... A następnego dnia TŻ rozmawiał z ornitologiem- pasjonatą i dowiedział się, że w okolicy Środy Śląskiej jest stado żurawi ok.500 szt. Nie odleciało, bo jest ciepło i żywią sie np. resztkami kukurydzy na polach. ŁAdne ptaszki.
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 20, 2020 23:05 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

mir.ka pisze:
MB&Ofelia pisze:Grzywacze też się pałętają po miastach, aczkolwiek raczej wolą drzewa i trawniki niż chodniki. Ale raczej nie znaczy zawsze. Siniaki, tak jak napisałam, są generalnie leśne.
A czy są takie same? jak dla mnie różnią się i to wyraźnie. Ale to kwestia wprawy.


sierpówki to u siebie widuję codziennie w ogródku, przylatują jeść, grzywacze też widuję ale dalej od domu

A ja nie odróżniam :oops:

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 20, 2020 23:06 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Thorkatt pisze:Z zimowaniem ptaków to teraz różnie. Cieście od syna jadąc autem widzieli stado ptaków w okolicy Oleśnicy przypominające żurawie. Ale że wzrok już nie sokoli, to..... A następnego dnia TŻ rozmawiał z ornitologiem- pasjonatą i dowiedział się, że w okolicy Środy Śląskiej jest stado żurawi ok.500 szt. Nie odleciało, bo jest ciepło i żywią sie np. resztkami kukurydzy na polach. ŁAdne ptaszki.

:201461 :201461 :201461 :201461

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 20, 2020 23:12 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

MaryLux pisze:
mir.ka pisze:
MB&Ofelia pisze:Grzywacze też się pałętają po miastach, aczkolwiek raczej wolą drzewa i trawniki niż chodniki. Ale raczej nie znaczy zawsze. Siniaki, tak jak napisałam, są generalnie leśne.
A czy są takie same? jak dla mnie różnią się i to wyraźnie. Ale to kwestia wprawy.


sierpówki to u siebie widuję codziennie w ogródku, przylatują jeść, grzywacze też widuję ale dalej od domu

A ja nie odróżniam :oops:

musisz iść dalej od domu, jeszcze dalej
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 20, 2020 23:33 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Thorkatt pisze:
MaryLux pisze:
mir.ka pisze:
MB&Ofelia pisze:Grzywacze też się pałętają po miastach, aczkolwiek raczej wolą drzewa i trawniki niż chodniki. Ale raczej nie znaczy zawsze. Siniaki, tak jak napisałam, są generalnie leśne.
A czy są takie same? jak dla mnie różnią się i to wyraźnie. Ale to kwestia wprawy.


sierpówki to u siebie widuję codziennie w ogródku, przylatują jeść, grzywacze też widuję ale dalej od domu

A ja nie odróżniam :oops:

musisz iść dalej od domu, jeszcze dalej

za Kiełczów?

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 21, 2020 11:09 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Ja to tylko takie wróbelek, gołą, sowa itp, takie proste nazwy i już bez podnazw.
Noga jestem w ornitologi. le śpiewu ptaków lubię słuchać.

Hannah12

 
Posty: 22926
Od: Czw sie 11, 2005 11:57

Post » Wto sty 21, 2020 14:03 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Ja odróżniam gołębie, wróble i mazurki, reszta to dla mnie saganuszki

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 21, 2020 15:08 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

MaryLux pisze:Ja odróżniam gołębie, wróble i mazurki, reszta to dla mnie saganuszki


to jest grzywacz
Obrazek

a to sierpówki, u mnie nazywaja je cukrówki
Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72814
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sty 21, 2020 21:22 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Miau Lusia co u Cię ? Bo moja to wrzeszczy, bo weszłam do worka z ziemią i drze się histeryczka, że brudno, że kto upierze, kto sprzątnie, że wełna i plamy będą i, że z jakimś nawozem i się potruje zaraz. Ona mówi, że ja i Bimber to stuknięci, a sama też chyba stuknięta. O głupią ziemię raban podnosić. Ale fajna jest, mogłaby mi zamiast żwirku jej nasypać, mięciutka, delikatna i taka przyjemna dla łapek.
Chiko

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto sty 21, 2020 21:28 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

mir.ka pisze:
MaryLux pisze:Ja odróżniam gołębie, wróble i mazurki, reszta to dla mnie saganuszki


to jest grzywacz
Obrazek

a to sierpówki, u mnie nazywaja je cukrówki
Obrazek

:201494 :201494 :201494

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 21, 2020 21:30 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Chikita pisze:Miau Lusia co u Cię ? Bo moja to wrzeszczy, bo weszłam do worka z ziemią i drze się histeryczka, że brudno, że kto upierze, kto sprzątnie, że wełna i plamy będą i, że z jakimś nawozem i się potruje zaraz. Ona mówi, że ja i Bimber to stuknięci, a sama też chyba stuknięta. O głupią ziemię raban podnosić. Ale fajna jest, mogłaby mi zamiast żwirku jej nasypać, mięciutka, delikatna i taka przyjemna dla łapek.
Chiko

A co to jest worka z ziemią? Nigdy tego nie widziałam...

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 21, 2020 21:34 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

No worka z ziemią to jest taka torebka podobna do torebki żwirku tylko mocniejsza z piaskiem w środku. Jak Twoja Duża ma kwiatki to ziemia to jest właśnie ten czarny piasek wysypany z tej torebki do tej doniczki. O ile Twoja Duża ma kwiatki takie co żyją, a nie takie co nie żyją, bo w tych co nie żyją to nie ma tej ziemi.
Chiko

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto sty 21, 2020 21:37 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Chikita pisze:No worka z ziemią to jest taka torebka podobna do torebki żwirku tylko mocniejsza z piaskiem w środku. Jak Twoja Duża ma kwiatki to ziemia to jest właśnie ten czarny piasek wysypany z tej torebki do tej doniczki. O ile Twoja Duża ma kwiatki takie co żyją, a nie takie co nie żyją, bo w tych co nie żyją to nie ma tej ziemi.
Chiko

Nigdy nie widziałam kwiatków u niej. Podobno Psociś umarł wszystkie kwiatki, jak jeszcze był młody

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 21, 2020 21:59 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

To jej powiedz żeby kupiła, bo kwiatki są bardzo dobre do podgryzania i nie słuchaj, że wykończysz gryzieniem czy zniszczysz. Jak kupi taki bujny to nie widać, że pomemlany tylko musisz pawiować po kątach żeby nie zobaczyła.
Chiko

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto sty 21, 2020 22:01 Re: InkaPigulinka (*) 56, Mania [*] Lusia i Kolumb na DT

Chikita pisze:To jej powiedz żeby kupiła, bo kwiatki są bardzo dobre do podgryzania i nie słuchaj, że wykończysz gryzieniem czy zniszczysz. Jak kupi taki bujny to nie widać, że pomemlany tylko musisz pawiować po kątach żeby nie zobaczyła.
Chiko

Jaki jej doradzić, żebym się nie struła?

MaryLux

 
Posty: 159738
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 276 gości