Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 02, 2019 12:41 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

No tak Ciebie też kojażę. Widać stęskniłaś się mocno za mną.
Świat jest tylko tak skomplikowany, jak sami go sobie komplikujemy. Nie wiem kto to, tak wymyśliłem.

tomciopaluch

Avatar użytkownika
 
Posty: 901
Od: Czw sie 28, 2014 4:41

Post » Czw paź 03, 2019 2:48 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Obrazek

Tak powinien wyglądać kot w domu a nie wszystko zaszczane.
Świat jest tylko tak skomplikowany, jak sami go sobie komplikujemy. Nie wiem kto to, tak wymyśliłem.

tomciopaluch

Avatar użytkownika
 
Posty: 901
Od: Czw sie 28, 2014 4:41

Post » Czw paź 03, 2019 6:34 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Ale czy kot sika w domu tam gdzie nie powinien czy nie - to w zasadzie zależy od człowieka. Bo koty to czyściochy, i takie regularne/ powtarzalne sikanie w domu to informacja od kota, że ma jakiś problem, którego sam nie potrafi rozwiązać. To po prostu informacja jest, prośba o pomoc - jakkolwiek to nazwać. Kot robi coś wbrew swojej naturze czyściocha, żeby zwrócić uwagę.
Nie twierdzę, ze to przemyślane ze strony koty, ze to jego intelektualna decyzja - ale to taka reakcja gatunkowa.
To tak samo jak kot sie przestaje myć, dbać o higienę własną - znaczy trzeba szybko lecieć do veta, bo chory.

Bo kot to żywe zwierzę, wiec zazwyczaj, bardzo upraszczając, okazuje się , po bliższym poznaniu, jednym z przyjaciół Kubusia Puchatka to znaczy ma jakiś charakter, i jakieś zalety/ wady -zależy jak na to patrzeć. Sa koty Straszne Brykacze/ jak Tygrysek, i koty Tchórzliwe/ jak Prosiaczek i koty Wszystko Musi Byc Tak Jak Ja Chcę/ jak Królik. itd
I jak kot nie może w domu zachowywać się zgodnie ze swoim charakterem, bo nie jest to akceptowane przez własciciela - to wcześniej czy później zaczyna obsikiwać dom.
Kot obsikujący dom, czyli brudzący bez sensu własne miejsce do mieszkania to albo kot chory albo kot, który czuje się mocno niekomfortowo.

Wiadomo, że kot to nie dziecko -ale chodzi mi o porównanie mechanizmów, a nie kota do dziecka.
Jak dziecko sika do łózka w nocy, takie dziecko w wieku ok 4-8 lat, które juz wie gdzie sie sika - no to przecież nie robi tego celowo, żeby było na złość rodzicom; albo dlatego że lubi spać w zasikanym łózku ani nawet dlatego, ze inteligentnie wymyśliło, ze rodzice wtedy zauważą, że ma jakis problem.
Przeważnie wcale nie chce sikac do łózka, i jak sie rano znowu budzi mokre - to jest wystraszone/przerażone/ zawstydzone.
To sam jego organizm tak reaguje albo na jakąś chorobę, albo na przekraczające go zdenerwowanie.

Podobnie jest z kotami.
Dodatkowo i koty i dzieci doskonale, az za doskonale wyczuwają emocje, i nie mogą odejść. I muszą jeśc to co dostają, nie mogą sobie same uzupełniać diety o potrzebne składniki itd Są całkowicie zależne od opiekuna, więc w przypadku nierozwiązywalnych dla nich problemów - idą zazwyczaj w destrukcję (obsikiwanie domu u kota/ moczenie nocne u dzieci, wygryzanie sierści u kota/ uszkadzanie się przez dzieci itd)
Psy czasem w takich sytuacjach idą w agresję, ale koty czy małe dziecko - zdecydowanie rzadziej.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw paź 03, 2019 6:44 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Znakomicie to ujęłaś! :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60374
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 03, 2019 6:58 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Czy nie sądzicie, że najlepiej nie pisać NIC na wątku?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55009
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 03, 2019 7:00 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

nie, bo ktoś inny wejdzie na wątek - nic nie napisze, ale przeczyta - i uzna, że sikającego kota należy oddać do schroniska we Wrocławiu - bo tam jest świetnie
i będzie szukał innego kota, niewybrakowanego
bo nie będzie rozumiał, że to wybrakowanie kota wynika z niego, a nie z kota

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw paź 03, 2019 9:19 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Miśka sikać mogła z dwóch powodów.
1. Chciała na dwór.
2. Zaznaczała swoje miejsce. Dominacja nad Kubusiem.

Kubuś sikał przez Miśkę. Już nie sika a chyba tylko z 5 razy to zrobił.
Świat jest tylko tak skomplikowany, jak sami go sobie komplikujemy. Nie wiem kto to, tak wymyśliłem.

tomciopaluch

Avatar użytkownika
 
Posty: 901
Od: Czw sie 28, 2014 4:41

Post » Czw paź 03, 2019 9:21 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Nie masz pojecia, o czym piszesz. Juz sie lepiej nie kompromituj bardziej.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84877
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw paź 03, 2019 10:16 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Do tego człowieka nie dotrze nic, bo on jest pozbawiony uczuć i empatii. Nic się nie zmieniło w tej kwestii jak widać. Kiedyś było już to samo. Poszukajcie sobie na forum. Koty powinny być mu odebrane z urzędu i powinien ponieść konsekwencje swoich zachowań. Zgłosiłam ten wątek i autora do usunięcia z forum.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw paź 03, 2019 12:18 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

Zuza, Klaudia a sio!
Świat jest tylko tak skomplikowany, jak sami go sobie komplikujemy. Nie wiem kto to, tak wymyśliłem.

tomciopaluch

Avatar użytkownika
 
Posty: 901
Od: Czw sie 28, 2014 4:41

Post » Czw paź 03, 2019 12:22 Re: Kubuś i Misia oraz skutki picia wódki.

A może za dużo tej wódki?
Daruj sobie "sio" w stosunku do mnie. Sama się wynoszę i inni powinni to samo zrobić.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55009
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, jolabuk5, Silverblue i 281 gości