Słodziaczek Zuzia (*)i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 49

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 17, 2020 11:50 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:Mamy naprawdę trudny okres. Jestem wykończona psychicznie i fizycznie i przerażona głupotą, beztroska i ignoranctwem ludzi. Nasza firma podjęła działania i skróciła czas pracy sklepów. Od poniedziałku jesteśmy otwarci od 8 do 19.
Trzymajcie za mnie kciuki bo nie wiem ile jeszcze wytrzymam.



ile tylko chcesz :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

a ludzie nadal z zakupami głupieją?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72786
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto mar 17, 2020 11:51 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Od nas też :1luvu: :1luvu: :1luvu: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60347
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 17, 2020 12:08 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Kciuki są. I tak długo otwarty jest ten sklep.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto mar 17, 2020 18:03 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Mówisz, masz :ok: :ok: :ok: :ok:

Byłam dziś w Stokrotce po małe zakupy (chlebuś mi się skończył), w tym sklepie spokojnie, klientów niewielu, towar na półkach - tylko ryż i kasza trochę wyszły, ale nie na amen. Ale nie wiem jak było do południa.
Może ludzie się wreszcie trochę uspokoją.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33234
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto mar 17, 2020 19:20 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Tak se myślę :) , że ten armagedon w sklepach to niekoniecznie więcej klientów ale może mniej pracowników? Szkoły, przedszkola zamknięte, więcej ludzi na l4 itd.
Byłam dzisiaj w sklepie, ludzi mało, i jedno, na co poluję (a czego nie mogę upolować) to ryż. Reszta jest w dowolnych ilościach tylko, mam wrażenie, że ... nieco podrożało :( . Nawet soda i ocet :twisted: . Na półkach z makaronami, kaszami itp. było przerzedzone ale było prawie wszystko (z wyjątkiem ryżu :( ).
Wniosek taki, że niekoniecznie towaru spożywczego brakuje ale pierwiastka ludzkiego - tego co przyjmie, rozładuje, rozpakuje, podokłada na półki i ... sprzeda :twisted: .
Aaa, jeszcze grochu nie było :evil: . Zamiast grochówy będzie fasolówa :twisted: . Też lubię.

Tak myślę, że podziękowania należą się obsłudze wszelkiego rodzaju sklepów. Narażają się, kto wie czy nie bardziej niż lekarze bo o nich nie jest głośno. Nikt, ani na fb ani nigdzie nie domaga się dla nich środków ostrożności. To tacy, cisi bohaterowie - wyobrażacie sobie zamknięcie sklepów???!!! Doceńmy.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto mar 17, 2020 19:51 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Doceniamy. Bardzo doceniamy. Zwłaszcza że obiad trzeba z czegoś zrobić, kotom mięcho do michy nałożyć.
I podziwiamy że dają radę pracować w rękawiczkach np. przy kasie. Ja bym się chyba wściekła.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33234
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto mar 17, 2020 20:49 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Mocne kciuki za Ewę :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: i mocne :201461 :201461 :201461 :201461 dla Koteczek :1luvu:

Anna2016

 
Posty: 10456
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro mar 18, 2020 18:38 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

I jak, Ewciu? Spokojniej trochę w pracy?

My się delektujemy spokojem - pracujemy normalnie, roboty sporo, ale petenci nie wchodzą do urzędu (podania się wrzuca przez otwór w drzwiach) więc całkiem inaczej się pracuje, nie odrywasz się od sprawy bo ktoś wszedł i jęczy żeby akurat jego sprawę zrobić szybko bo akurat jemu się spieszy i akurat jego sprawa jest ważna.

I jak się czuje Zuzieńka?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33234
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro mar 18, 2020 19:22 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Szok zakupowy nieco zelżał ale i tak mięso znika w szybkim tempie. Mąkę i makaron zastaniesz już na półce ale bardzo przerzedzoną mimo to jest. Papier toaletowy czyli popularna srajtaśma przychodzi paletami i szybko schodzi.
Lada z mięsem wieczorami przeważnie wygląda tak :

Obrazek

Nasza firma co kilka dni wprowadza dyrektywy mające na celu ochronę klientów i pracowników. W ubiegłym tygodniu było to np. prośba do klientów by płacili kartą za zakupy, by ograniczali wyjścia do sklepu do minimów celem unikania większych skupisk ludzi, kasjerzy co 2 godziny muszą wymieniać się na kasie i po każdym zejściu z kasy muszą myć ręce .
Od tego tygodnia wprowadzono kolejne zmiany. Kasjerzy schodzą z kas już co godzinę, przy kasach i na stoisku zamontowano coś w rodzaju kurtyny ochronnej by ograniczyć nasz kontakt z klientami. Niestety niektórzy bagatelizują sprawę i wręcz śmieją się uważając to za przesadę .

Obrazek

Obrazek.

Wszędzie wystawione są informacje jak się zachowywać by zminimalizować ryzyko zakażenia , przez radiowęzeł nadawane są co pół godziny komunikaty dl klientów by do nakładania warzyw , owoców i pieczywa używali rękawiczek jednorazowych co jest naprawdę żenujące bo takie rzeczy powinny być stosowane w życiu codziennym a nie tylko z okazji epidemii koronawirusa.

Obrazek

Obrazek.

Od poniedziałku mamy skrócone godziny pracy sklepu. Sklep czynny jest od 8 do 19 a my pracujemy od 7 do 20. Niestety wiele osób nadal ma trudności z przyswajaniem wiedzy a czytanie nie jest ich mocną stroną i przed 19 są zdziwieni dlaczego chowam resztki mięsa które mi zostały. Prośba by zachowali bezpieczną odległość 1 m od nas również kwitowane jest słowami że przesadzamy.
Jesteśmy naprawdę w jeszcze gorszej sytuacji niż lekarze i pielęgniarki bo ci przynajmniej mają świadomość , że osoby z którymi mają do czynienia są zarażeni wirusem i mają odpowiednie stroje ochronne takie jak , fartuchy, maski, czepki , rękawiczki a my mamy do czynienia z masą ludzi i bez środków ochronnych i nie mamy pojęcia czy ludzie z którymi się stykamy są zdrowi czy ktoś nie jest nosicielem .
Mimo wszystko naprawdę się boję. Nie o siebie i nie o koty , że się ode mnie zarażą ale bardziej o to , że gdybym zachorowała nie bardzo miałby się nimi kto zająć i boję się o mamę bo jest w grupie wysokiego ryzyka ze względu na wiek ( 71,5 lat ) oraz ma chorobę wieńcową i miastenię chorobę autoimmunologiczną co sprawia , że dla niej głupie przeziębienie może mieć poważne konsekwencje .
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 18, 2020 19:36 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Trudno się nie bać.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro mar 18, 2020 19:41 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MalgWroclaw pisze:Trudno się nie bać.

Szkoda , że nadal nie wszyscy potrafią to zrozumieć.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 18, 2020 20:05 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Naprawdę nadal mnie zadziwia szał na mięso. Ludzie chyba nie potrafią zrobić bezmięsnego posiłku :roll: A jakby tfu tfu zabrakło prądu to większość tego i tak poszłaby do kosza.
Ze srajtaśmą to samo. Nie mam pojęcia co ludzie sobie wyobrażają, że będą z nią robić.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33234
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro mar 18, 2020 20:19 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

W sumie obsadę też mamy nawet prawie pełną . Jedynie jedna z kierowniczek jest na L4 ale ona ma 1,5 roczne dziecko które już ponad tydzień temu miało gorączkę i było przeziębione.
Jedna z moich koleżanek była tydzień na L4 i dziś właśnie wróciła ale ona miała zabieg więc wiadomo było , że potrzebuje kilku dni by dojść do siebie. Jedna niestety bardzo kombinowała ale się przekombinowała i nie dostała zwolnienia.
W ubiegłą środę miałam nockę i remanent a ona była od rana. Po 22 dzwoniła do mnie i podpytywała jak wyszedł remanent , opowiadała , że u nich na wiosce nie ma nigdzie mięsa, że u nich dwie osoby są podejrzane o zakażenie wirusem , że ona nie musi brać L4 na dzieci bo może napisać oświadczenie i nie musi iść do pracy a ma trójkę dzieci 16 lat, 12 lat i 9 lat . Zbyłam ją bo mi głowę zawracała a ja jeszcze dużo pracy miałam.
W czwartek przyszła od rana do pracy a w piątek miała wolne i zaczął się cyrk. Wydzwaniała do jednej koleżanki ale ta nie odbierała to zaczęła do mnie wydzwaniać ale ja też ją odrzuciłam bo miałam inne rzeczy do robienia po czym znów atakowała ta pierwszą. Tamta się wkurzyła i w końcu odebrała by dowiedzieć się , że nasza koleżanka w sobotę nie przyjdzie do pracy bo jej mąż trafił na kwarantannę w związku z wirusem a ona musi zostać z dziećmi a od poniedziałku idzie na L4.
Prawda okazała się jednak inna. Jej mąż wprawdzie wyjechał na delegację bo pracuje na kolei ale nie trafił na żadną kwarantannę tylko zaproponowano mu że może zostać dłużej w hotelu bo kogoś tam podejrzewali o zarażenie ale nie miał z nim nic wspólnego . Dzwonił do niej by powiedzieć , że nie wraca teraz do domu a ta dodała dwa do dwóch i wyszło jej pięć. Wymyśliła bajkę i myślała wszyscy się na to nabiorą. Od poniedziałku miała iść na L4 ale okazało się , że lekarz jej nie dał bo nie widział potrzeby. Dzieci zdrowe są , siedzą w domu a ona nie musi z nimi siedzieć bo 16 latek też sobie poradzi z opieką przez kilka godzin.
Wczoraj zadzwoniła do niej kierowniczka i wprost powiedziała , że na sobotę wystawiła jej dzień na żądanie , w poniedziałek dała wolne a we wtorek dzień z urlopu i wprost oświadczyła , że jeśli nie przyjdzie do pracy to jej taki pracownik nie jest potrzebny. Inni też maja rodziny i niektórzy nawet dużo młodsze dzieci i przychodzą do pracy , narażają siebie i swoje rodziny i nie szukają wymówek by w domu posiedzieć .
Dziś przyszła do pracy. Przyznam , że nie mogłam na nią patrzeć. Ponieważ dziś ze zwolnienia wróciła też koleżanka i wyszło , że do 14 byłybyśmy we trzy moja kierowniczka dała mi na dziś dzień urlopu i odesłała do domu. Jutro też mam wolne a w piątek to się jeszcze zobaczy bo też mam szansę na wolne.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 18, 2020 20:20 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MB&Ofelia pisze:Naprawdę nadal mnie zadziwia szał na mięso. Ludzie chyba nie potrafią zrobić bezmięsnego posiłku :roll: A jakby tfu tfu zabrakło prądu to większość tego i tak poszłaby do kosza.
Ze srajtaśmą to samo. Nie mam pojęcia co ludzie sobie wyobrażają, że będą z nią robić.

Może maseczki na tyłek ? :roll: :roll: :roll:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 18, 2020 20:31 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:
MB&Ofelia pisze:Naprawdę nadal mnie zadziwia szał na mięso. Ludzie chyba nie potrafią zrobić bezmięsnego posiłku :roll: A jakby tfu tfu zabrakło prądu to większość tego i tak poszłaby do kosza.
Ze srajtaśmą to samo. Nie mam pojęcia co ludzie sobie wyobrażają, że będą z nią robić.

Może maseczki na tyłek ? :roll: :roll: :roll:

A wiesz ty co? O tym nie pomyślałam! :ryk:

U nas w pracy komplet, pracują nawet osoby dzieciate. Dziećmi ma się kto zająć więc przychodzą bez marudzenia.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33234
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1, zuzia115 i 151 gości