Druga kuweta dla drugiego kota?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 10, 2019 10:52 Druga kuweta dla drugiego kota?

Dzień dobry,
Mam pytanie dot. kuwet(y) dla drugiego, nowego w domu kotka. Wyciągnąłem starą kuwetę Lucky'ego, do której już się "nie mieścił" (drugi kotek jest dużo mniejszy) wychodząc z założenia: mniejszy do mniejszej, większy do dużej. Ale okazuje się, że robią jak chcą, na zmianę, raz tu raz tu. Raczej 99 proc. "towaru" idzie do... mniejszej kuwety, a zatem czasami... "wystaje" na zewnątrz :(
I tak się zastanawiam: czy mogę całkowicie zlikwidować/wynieść 1 mniejszą kuwetę i zostawić im tylko dużą - skoro i tak mają system zmianowy, to jedna im wystarczy i przyzwyczają się do tej?
Podobnie podzieliły się zresztą miseczkami, ale to akurat mniejszy problem, bo i tak zjedzą wszystko, nieważne czy z małej miseczki czy z gara ;)
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, sugestie, propozycje.
pozdrawiamy
Reszka, Lucky i Andrzej

kociakolyska

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Wto gru 25, 2018 16:52
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob sie 10, 2019 13:17 Re: Druga kuweta dla drugiego kota?

Jeżeli koty nie mają problemu z korzystaniem ze wspólnej kuwety to spokojnie możesz zostawić im jedną.
Jest zasada że powinno być tyle kuwet co kotów + jedna dodatkowa. Ale większość osób opiekujących się dwoma kotami ma tylko jedną kuwetę. Moje pannice też korzystają ze wspólnej kuwety.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob sie 10, 2019 14:06 Re: Druga kuweta dla drugiego kota?

Dopóki nie walą "poza" to może być jedna :D . Jak zaczną, to trzeba dostawić drugą.
Ja mam dwie kuwety na cztery koty i ... był czas, że cała czwórka chodziła do jednej a druga "kwitła nieużywana".
Co kot to obyczaj :D .
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob sie 10, 2019 15:20 Re: Druga kuweta dla drugiego kota?

Jeśli koty się przyjaźnią, to kuweta może być jedna. Ale jeśli się tylko tolerują, bezpieczniej dać im dwie i to stojące w różnych częściach mieszkania. Bywa, że jeden kot blokuje drugiemu dojście do kuwety w sposób niezauważalny dla człowieka i wtedy ten drugi może załatwiać swoje potrzeby poza kuwetą. Poza tym jeśli dla któregoś kota kuweta jest już zbyt brudna (bo np. są długo same w domu), to skorzysta z drugiej, a nie z łóżka. :twisted: Jeśli mała kuweta jest za mała, warto po prostu dokupić większą.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59709
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sie 10, 2019 16:03 Re: Druga kuweta dla drugiego kota?

MB&Ofelia pisze:Jeżeli koty nie mają problemu z korzystaniem ze wspólnej kuwety to spokojnie możesz zostawić im jedną.
Jest zasada że powinno być tyle kuwet co kotów + jedna dodatkowa. Ale większość osób opiekujących się dwoma kotami ma tylko jedną kuwetę. Moje pannice też korzystają ze wspólnej kuwety.

Ta zasada wiele razy była prostowana. Naprawdę powinno byc tyle kuwet ile kocich grup plus 1. Czyli jeśli masz 4 koty, a trzymają się po 2 to masz 3 kuwety. Jeśli wszystkie się lubią wystarczą 2 kuwety.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon sie 12, 2019 3:12 Re: Druga kuweta dla drugiego kota?

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Przez dwa dni - akurat był nieroboczy weekend - testowałem jedną kuwetę. Bez problemu natychmiast wchodziły do tej jednej. Ale jednak w planach kupienie nowej ;)

kociakolyska

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Wto gru 25, 2018 16:52
Lokalizacja: Bytom




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 89 gości