Kot zrobił się agresywny do drugiego

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 01, 2019 9:37 Kot zrobił się agresywny do drugiego

Czesc. Mam dwa koty - Lune (2l.) i Freda (1l.). Ogólnie się lubią, może nie są przyjaciółmi, ale są w stosunku do siebie ok. Do wczoraj wieczorem. Fred lubi spacery i czasem wyprowadzamy go na smyczy. Luna zawsze po takim spacerze dokładnie go obwąchuje, czasem myje. Tym razem po spacerze ona zaczęła być w stosunku do niego agresywna - miauczy, syczy, warczy, najeza się, trzyma z daleka, ucieka. Jedyne co, to go nie atakuje bezpośrednio (ale oba koty należą do niedrapiacych i nieagresywnych). Myślałam, że jej przejdzie, ale jak dotąd nic się nie za bardzo nie zmieniło. Luna niby leży blisko niego, ale głównie go obserwuje, obwąchuje i dalej syczy jak jest za blisko. Dodam może jeszcze, że Luna jest lękliwym kotem.

Co mogę zrobić? Wczoraj go delikatnie umyłam (sama woda), z nadzieją, że jak się wylize, to będzie pachnieć sobą i jej przejdzie (bo założyłam, że chodzi o zapach jakiś, który przyniósł ze sobą). Próbowałam też przenieść jej zapach na niego, ale również nic nie dało :/

LunaiFred

 
Posty: 1
Od: Śro lip 31, 2019 21:10

Post » Czw sie 01, 2019 15:33 Re: Kot zrobił się agresywny do drugiego

Odizoluj na 1 dzień koty i jakiś czas nie wyprowadzaj na spacer. Gdyby stan ten się utrzymał, to może oznaczać chorobę któregoś kota. Na ogół zdrowy atakuje słabszego, ale i cierpiący potrafi stać się agresywny.
Czy koty sę wysterylizowane?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14672
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości