MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka z nami w nowym domu

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 09, 2020 15:03 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Mocne kciuki za Amy :201461 :ok: :ok: :ok: :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 09, 2020 15:21 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

MonikaMroz pisze:Amy nie przejawia teraz wcale agresji. Jest bardzo spokojna, nawet nie syknie
Jest bardzo spokojna i szuka kontaktu. Codziennie rano wbiega do nas na lozko zeby sie przytulić. Bagi nawet to znosi ale zazwyczaj jest zaspana jeszcze o 7
Amy na razie ma zmiane diety. Za 3 tygodnie powtórka badan


Martwie sie
Płacze z bezsilności

Moniko, nie martw się. Zmiana weta to był strzał w dziesiątkę. Wszystko jest na dobrej drodze. Zdrowie Amy się unormuje i wszystkim to wyjdzie na dobre. Może po takich porankach dziewczyny się zaakceptują i Bagi zostanie z Wami.
Wszystko powoli zaczyna się układać. Pomyśl w ten sposób.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 09, 2020 15:49 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Dyktatura pisze:
MonikaMroz pisze:Amy nie przejawia teraz wcale agresji. Jest bardzo spokojna, nawet nie syknie
Jest bardzo spokojna i szuka kontaktu. Codziennie rano wbiega do nas na lozko zeby sie przytulić. Bagi nawet to znosi ale zazwyczaj jest zaspana jeszcze o 7
Amy na razie ma zmiane diety. Za 3 tygodnie powtórka badan


Martwie sie
Płacze z bezsilności

Moniko, nie martw się. Zmiana weta to był strzał w dziesiątkę. Wszystko jest na dobrej drodze. Zdrowie Amy się unormuje i wszystkim to wyjdzie na dobre. Może po takich porankach dziewczyny się zaakceptują i Bagi zostanie z Wami.
Wszystko powoli zaczyna się układać. Pomyśl w ten sposób.

Dyktatura ma rację, Moniko! Może wszystko się dobrze ułoży :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 09, 2020 18:09 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Dziewczyny na razie mam wyrzuty sumienia
Bo mozliwosc sprowadzenie Bagi do domu do tego doprowadziło. Amy zachorowała i duzeprawdopodpbienstwo ze choroby pęcherza ze stresu a zle leczenie rozwaliło trzustkę
Mam zjechany dzien dzisiaj, masakra po prostu

I w sumie nadal nikt sie noe zgłasza na ogłoszenia
Jedyna opcja- ludzie sie zastanawiają to rodzinka z psami. Mieli kota ale zmarł ze starości. Nie wiem czy to noe bedzie katastrofa dla Bagi :(
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw lip 09, 2020 22:27 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Trzeba spokojnie przeczekać okres kociakowy. Dorosłe koty najlepiej wyadoptowują się wczesną wiosną. Natomiast lipiec i sierpień są najgorsze, ludzie wyjeżdżają, planują wakacje i odkładają decyzję o adopcji na czas po powrocie. Ale bywa różnie, ten rok będzie inny, nie trać nadziei.
I nie obwiniaj się o chorobę Amy. Przecież to nie Twoja wina, że kotki się nie zaakceptowały. A teraz choroba może paradoksalnie zmienić wzajemne relacje. Ważne, że Amy ma rozpoznanie i będzie leczona.
Ja myślę, że wszystko się dobrze ułoży i wszystkie kotki zostaną z Wami. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 10, 2020 6:25 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Dom z psem może nie być dobrą opcją dla Bagi. Stres pewnie ogromny będzie przeżywać co może odbić się na jej zdrowiu. Moniko wie co przeżywasz, tu nie ma dobrych rozwiązań. Pozdrawiam

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt lip 10, 2020 6:49 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Moniko nie koniecznie Amy chorowała przez Bagi.
Pisałaś,że ona już wcześniej miała zapalenie pęcherza. Może te nawroty były po niewłaściwym leczeniu. A tu akurat był zbieg okoliczności i obwiniono o to Bagi.
Mój Lilo też miewa zapalenie pęcherza i cewki moczowej. Nie ma stresu. Nic się nie zmienia. Po prostu taka jest uroda niektórych kociastych.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 10, 2020 8:44 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Amy je swoje chrupki Gastro ktore dostała. Ale widać ze cos jest nie tak bo nie rzuca sie tak na jedzenie jak zazwyczaj.
wczoraj po pochwałach na formu ze kotki bez agresji, milutkie pokazały ze jednak ciche wody są. pogoniły się wczoraj z syczeniem i prychaniem. Amy uciekła ale zaraz wróciła. One jest twarda, nie daje sie byle komu :roll:
Obie biedne, obu mi szkoda . . .


Moje samopoczucie ogólnie fatalne.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt lip 10, 2020 10:21 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

To prawda, obie są biedne i szkodzą głównie sobie samym :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 10, 2020 11:10 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

viewtopic.php?f=27&t=201868

Jak któraś ma chęć to zapraszam. Bo bede musiała wywalić.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt lip 10, 2020 14:59 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

MonikaMroz pisze:Amy je swoje chrupki Gastro ktore dostała. Ale widać ze cos jest nie tak bo nie rzuca sie tak na jedzenie jak zazwyczaj.
wczoraj po pochwałach na formu ze kotki bez agresji, milutkie pokazały ze jednak ciche wody są. pogoniły się wczoraj z syczeniem i prychaniem. Amy uciekła ale zaraz wróciła. One jest twarda, nie daje sie byle komu :roll:
Obie biedne, obu mi szkoda . . .


Moje samopoczucie ogólnie fatalne.


U mnie kilka dni temu Daisy pobiła się z Tofikiem aż futro leciało, nigdy wcześniej tak nie było, nie wiem o co im poszło, bo nie widziałam poczatku akcji. Póżniej był spokój , jadły obok siebie jak zwykle i spały w jednym pokoju.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lip 10, 2020 16:41 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

jolabuk5 pisze:Trzeba spokojnie przeczekać okres kociakowy. Dorosłe koty najlepiej wyadoptowują się wczesną wiosną. Natomiast lipiec i sierpień są najgorsze, ludzie wyjeżdżają, planują wakacje i odkładają decyzję o adopcji na czas po powrocie. Ale bywa różnie, ten rok będzie inny, nie trać nadziei.

Tak, bywa różnie - ja zaczęłam dorosłego kota-jedynaka szukać w sierpniu... Zresztą czarnego! Ale byłam totalnie bez doświadczenia, więc i tak byś mi wtedy Bagi nie dała :) W każdym razie szukałam w sierpniu, wzięłam ze schroniska, ostatecznie burasa zamiast czarnego, więc może Tobie też się ktoś zgłosi w lecie? Oby... Będę rozpowiadać, czytałam tez wątek Bagi w kociarni, moim zdaniem czarne jest piękne, może akurat... ktoś...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lip 11, 2020 14:34 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Koty wróciły do etapu walk przez drzwi. Ja osiwieje i zwariuje.

Amy chrupie nawet ze smakiem swoją karmę Gastro. Samopoczucie nawet jakby ciut lepsze bo rozciąga brzuszek do głaskana.
Na początku sierpnia kontrola Lipazy, mocznika i kreatynina. I Mili na przegląd. Tez jej zrobię taki ful wypas bo kot kilka lat weta nie widział.
I zostanie Bagi z usg i kontrola krwi.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Sob lip 11, 2020 15:23 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

mir.ka pisze:
MonikaMroz pisze:Amy je swoje chrupki Gastro ktore dostała. Ale widać ze cos jest nie tak bo nie rzuca sie tak na jedzenie jak zazwyczaj.
wczoraj po pochwałach na formu ze kotki bez agresji, milutkie pokazały ze jednak ciche wody są. pogoniły się wczoraj z syczeniem i prychaniem. Amy uciekła ale zaraz wróciła. One jest twarda, nie daje sie byle komu :roll:
Obie biedne, obu mi szkoda . . .


Moje samopoczucie ogólnie fatalne.


U mnie kilka dni temu Daisy pobiła się z Tofikiem aż futro leciało, nigdy wcześniej tak nie było, nie wiem o co im poszło, bo nie widziałam poczatku akcji. Póżniej był spokój , jadły obok siebie jak zwykle i spały w jednym pokoju.

Moje też się biją, takie lapoczyny bez agresji. Trzymam kciuki :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 12, 2020 7:45 Re: MILI i AMY -♥♥♥ i Bagirka do adopcji :-(

Gosiagosia pisze:
mir.ka pisze:
MonikaMroz pisze:Amy je swoje chrupki Gastro ktore dostała. Ale widać ze cos jest nie tak bo nie rzuca sie tak na jedzenie jak zazwyczaj.
wczoraj po pochwałach na formu ze kotki bez agresji, milutkie pokazały ze jednak ciche wody są. pogoniły się wczoraj z syczeniem i prychaniem. Amy uciekła ale zaraz wróciła. One jest twarda, nie daje sie byle komu :roll:
Obie biedne, obu mi szkoda . . .


Moje samopoczucie ogólnie fatalne.


U mnie kilka dni temu Daisy pobiła się z Tofikiem aż futro leciało, nigdy wcześniej tak nie było, nie wiem o co im poszło, bo nie widziałam poczatku akcji. Póżniej był spokój , jadły obok siebie jak zwykle i spały w jednym pokoju.

Moje też się biją, takie lapoczyny bez agresji. Trzymam kciuki :ok: :ok:



U mnie maja miejsce najczęściej fukania, pacania i warczenie, ale ja "zła kobieta jestem" i zawsze wtracam się do ich sprzeczek :mrgreen:
Krzyczę, "psikam", klaszczę w dłonie ... w Kotinowie kłótnie nie sa mile widziane ...
Na szczęście to u nas rzadkośc
Za to ostatnio @@ zielone buszują mi po nocach - podejrzewam Tilkę, Tymona i oczywiście Tośkę
Rano mam pozwalane rzeczy z regałów
Cwaniary w dzień siedzą cicho, a w nocy wiedzą, że nie będzie mi sie chciało do nich wstawac, co najwyżej krzyknę :mrgreen:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 113 gości