Ebi, Milo i Kizia. Żegnaj Kiziutku :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 23, 2020 10:03 Re: Ebi, Milo i Kizia

Moli25 pisze:
mir.ka pisze:
Koki-99 pisze:Rzadko mi się zdarza złapać w kadr całą trójkę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ebi nornica uciekła w te białe kwiatki. Przy okazji widać jaka fajna trawa u nas rośnie. Nakopałabym małżowi do d... za to koszenie, tylko już mi siły brak.


chcesz mieć trawę użytkową czy trawnik?
jak trawę to jest ok, chcąc mieć trawnik trzeba się napracować, bo trawa jest bardzo wymagająca, ciągle ją trzeba kosić, nawadniać, nazwozić :( , komu by sie chciało :mrgreen:


Mojemu sąsiadowi, szczęśliwemu posiadaczowi ogródka tak się trawnik spodobał ze tak buduje przy nim ze masakra. Jestem pełna podziwu jak leżąc przycina nożyczkami trawę by była równa 8O
Jakieś specjalne buty ma w których chodzi. Kosi To cudo 3x tydzień. Tam nie ma miejsca na błędy w jego ogródku :ryk:


są takie nakładki na buty z kolcami

a sąsiad maniak, ale jak mu to sprawia przyjemność to niech strzyże
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt maja 29, 2020 12:11 Re: Ebi, Milo i Kizia

"Moja" sowa ma już chyba młode, bo coś wieczorami popiskuje. Pod jedną sosną, co dziwne, bo blisko domu, znalazłam dziś rozkładającego się kreta. Jest też napaskudzone od gówienek, ale myślałam wcześniej, że to może gołębie. Próbowałam dostrzec z dołu czy tam na drzewie jest gniazdo i wydawało mi się, że widzę jakieś patyki. Z domu z pierwszego piętra zobaczyłam, że faktycznie jest gniazdo, ale tak wysoko, że może z dachu byłoby widać. No to mam hodowlę sów :roll: Podejrzewam, że to puchacz. Dziwne tylko, że tak blisko ludzi. Ale za to wróbli jest mniej, pewnie się boją sowy. Z dwojga złego wolę sowy :wink: Chciałabym zrobić zdjęcie, ale niestety nie dam rady wleźć na dach, a z domu nie będzie dobrze widać. Podoba mi się ta bliskość natury, to jest naprawdę fascynujące dla typowego mieszczucha jakim jestem.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt maja 29, 2020 12:15 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki-99 pisze:"Moja" sowa ma już chyba młode, bo coś wieczorami popiskuje. Pod jedną sosną, co dziwne, bo blisko domu, znalazłam dziś rozkładającego się kreta. Jest też napaskudzone od gówienek, ale myślałam wcześniej, że to może gołębie. Próbowałam dostrzec z dołu czy tam na drzewie jest gniazdo i wydawało mi się, że widzę jakieś patyki. Z domu z pierwszego piętra zobaczyłam, że faktycznie jest gniazdo, ale tak wysoko, że może z dachu byłoby widać. No to mam hodowlę sów :roll: Podejrzewam, że to puchacz. Dziwne tylko, że tak blisko ludzi. Ale za to wróbli jest mniej, pewnie się boją sowy. Z dwojga złego wolę sowy :wink: Chciałabym zrobić zdjęcie, ale niestety nie dam rady wleźć na dach, a z domu nie będzie dobrze widać. Podoba mi się ta bliskość natury, to jest naprawdę fascynujące dla typowego mieszczucha jakim jestem.


poluj, poluj z aparatem, moze sie uda podejrzeć
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt maja 29, 2020 14:15 Re: Ebi, Milo i Kizia

Zobaczę wieczorem, jak się sowy ożywiają, czy coś widać w tym gnieździe. Jakbym miała płaski dach to już dawno bym tam zajrzała :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt maja 29, 2020 14:27 Re: Ebi, Milo i Kizia

:lol: :lol:
Dziwie się czemu jeszcze na drzewie nie siedzisz
:lol: :lol:

Ale historia :twisted:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt maja 29, 2020 14:40 Re: Ebi, Milo i Kizia

O tym nie pomyślałam :201451 Ale kuper mam za ciężki :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob maja 30, 2020 10:12 Re: Ebi, Milo i Kizia

Zapytałam na wątku ornitologicznym, no i się dowiedziałam, że "moja" sowa to uszatka :ok: Koty mogą być spokojne, bo ona gustuje w gryzoniach. Uff :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob maja 30, 2020 13:55 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki-99 pisze:Zapytałam na wątku ornitologicznym, no i się dowiedziałam, że "moja" sowa to uszatka :ok: Koty mogą być spokojne, bo ona gustuje w gryzoniach. Uff :wink:


i wszystkie myszy kotom wyłapie
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 30, 2020 15:20 Re: Ebi, Milo i Kizia

Oby :ok: Mam już dość prezentów pod drzwiami. Wczoraj nawet Milusiowi siłą z pyska wydarłam zdechłą mysz, a myślałam, że on się nie interesuje :roll:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro cze 03, 2020 14:45 Re: Ebi, Milo i Kizia

Ale Ci się łowne koty trafiły :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro cze 03, 2020 17:23 Re: Ebi, Milo i Kizia

Noo i tereny obfitujące w źwierzynę łowną :mrgreen:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto cze 09, 2020 10:34 Re: Ebi, Milo i Kizia

Sowa się wyniosła z młodymi na działkę obok, tą która należy do sąsiada Niemca. Tam jest więcej drzew i spokój święty. A nie jakieś szwendające się koty i ludzie. Dopiero wczoraj wieczorem zauważyłam, że małe sówki odzywają się z innego miejsca. Same chyba jeszcze nie latają, więc matka musiała je przenieść. Z jednej strony dobrze, bo skończyło się brudzenie pod moją sosną, ale z drugiej niedobrze, bo miałam nadzieję, że jak małe wyjdą z gniazda, to sobie je poobserwuję. No ale nie można mieć wszystkiego :wink:
A u kotów dzień jak co dzień i nawet nie ma o czym pisać. Nuuudyyy....
Idę sobie poczytać co słychać na innych wątkach.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto cze 09, 2020 10:57 Re: Ebi, Milo i Kizia

Lepiej, że się sowy wyniosły. Koty bazpieczniejsze :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 09, 2020 11:35 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki-99 pisze:Sowa się wyniosła z młodymi na działkę obok, tą która należy do sąsiada Niemca. Tam jest więcej drzew i spokój święty. A nie jakieś szwendające się koty i ludzie. Dopiero wczoraj wieczorem zauważyłam, że małe sówki odzywają się z innego miejsca. Same chyba jeszcze nie latają, więc matka musiała je przenieść. Z jednej strony dobrze, bo skończyło się brudzenie pod moją sosną, ale z drugiej niedobrze, bo miałam nadzieję, że jak małe wyjdą z gniazda, to sobie je poobserwuję. No ale nie można mieć wszystkiego :wink:
A u kotów dzień jak co dzień i nawet nie ma o czym pisać. Nuuudyyy....
Idę sobie poczytać co słychać na innych wątkach.


a tamtego miejsca nie mozesz obserwować? za daleko?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto cze 09, 2020 13:54 Re: Ebi, Milo i Kizia

Mogę, bo to za siatką i blisko, ale drzewa gęściejsze i na razie nie zlokalizowałam gniazda. Mam nadzieję, że jak zaczną latać to przylecą też na nasze drzewa. Chyba, że się będą bały. Takie małe sowy są śmieszne, na razie oglądam sobie w necie.
Od wczoraj mamy pogodę do spania. Koty rano połaziły i teraz wszystkie smacznie śpią. Chyba też się zdrzemnę :201482

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Nul i 113 gości