Ebi, Milo i Kizia. Żegnaj Kiziutku :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 14, 2022 14:01 Re: Ebi, Milo i Kizia

Ceny u wetów zawsze były wysokie, a teraz to już w ogóle...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60219
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 14, 2022 15:27 Re: Ebi, Milo i Kizia

No niestety. Pytałam wetkę czy bardzo podrożały usługi, to powiedziała, że starają się jak mogą cen nie podnosić, ale leki bardzo zdrożały. Ja myślę, że usługi też niemało, bo na to mają wpływ czynniki od nich niezależne jak chociaż prąd. No ale trudno. Mus to mus :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob maja 14, 2022 21:23 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki-99 pisze:Rtg będą robić, już o to pytałam. A czy uda im się wszystko usunąć zależy od czasu narkozy, jak zdążą to ma być wszystko, jak nie to powtórka. Ja sobie zdaję sprawę, że to jest takie trochę naciąganie na kasę, no ale co zrobić. Nie wiem ile to wyjdzie. Za badania do tej pory ponad dwie stówki, a jak pytałam ile za zabieg, to powiedziała, że od 500 w górę :roll:


ja w tamtym roku z rtg, lekami, narkoza wziewną i 12 zebami usuniętymi zapłaciłam 1000 zł bez groszy. Z tym,że to jedyne rtg stomatologiczne w poblizu ok 90 km, wiec moga sobie ceny windowac. Za wizytę kontrolną tez płaciłam, ale nie pamietam już ile
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob maja 14, 2022 22:11 Re: Ebi, Milo i Kizia

O matko i córko, nie strasz mnie. Nie mam tyle kasy :strach: Przyjdzie mi chyba nerkę spieniężyć :mrgreen:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon maja 16, 2022 16:03 Re: Ebi, Milo i Kizia

Dodzwoniłam się dziś do weta. Wyniki ok, więc zabieg we środę aktualny. Biedna Kizia nawet nie wie co ją czeka :roll:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon maja 16, 2022 16:09 Re: Ebi, Milo i Kizia

Będzie dobrze! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60219
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 16, 2022 20:39 Re: Ebi, Milo i Kizia

:ok: :ok: :ok: :ok:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon maja 16, 2022 23:20 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki-99 pisze:Tylko po co weci zostawiają te zęby z przodu i kły? Dla pięknego uśmiechu chyba nie :wink: Jak pisze Myszorek, i tak trzeba je potem usunąć.
Ja Kizi i tak rozdrabniałam wszystko widelcem, ale teraz to już mielę mikserem, byle tylko zjadła. Ona kiedyś chrupy jadła, bo pamiętam, że jak ją przejęłam od megan, to dostała w wyprawce swoje :wink: Nie wiem tylko czy je wtedy jeszcze gryzła czy połykała w całości. Moja pierwsza Koki połykała bez gryzienia nawet jak zęby miała ok :wink: Zresztą to był taki bezproblemowy kot, że dosłownie parę razy w jej 19-letnim życiu była u weta. Ja naprawdę nie wiem co to są poważne kocie choroby.
Boję się tylko teraz jak Kizi wyjdzie ten profil geriatryczny, bo może wyjść i tarczyca, i cukrzyca czy jeszcze inne pieroństwo.

Jak to po co? Nasza robi sobie nimi manicure :ryk:
Ja mam do czynienia z taką wetką, która wiem,że nie naciągnie mnie na większe koszty. Dla niej ciągle jestem tą od Mikołaja,to był jej pierwszy kot w praktyce w tak ciężkim stanie. Dopiero po jakiś 2 lata powiedziała mi,że ona dawała mu 5% szans na wyjście z tego. A przeżył drugie tyle.
Usuwanie kłów jest najdroższe i to sporo dłubaniny, więc też jeśli nie ma potrzeby to się nie trzyma kota tyle pod narkozą. Było powiedziane,że podczas zabiegu sprawdzi czy wszystkie trzonowe czy tylko dwa. WYbór był prosty,nie było sensu zatrzymywać się na dwóch,skoro za jakiś czas trzeba by robić kolejne.

Oby tylko wszystko poza zębami było w porządku, to się szybko w paszczy wygoi :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10833
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto maja 17, 2022 12:26 Re: Ebi, Milo i Kizia

Kły najdroższe, mówisz. Mi tego nie powiedzieli, tylko że cena od zęba w zależności od wagi kota. Nie wiem czy cięższy kot ma większe zęby i drożej usuwanie wychodzi? :roll: Nie dyskutuję z wetem, płacę i płaczę :wink: Nie mam znajomości ani rabatu, a przydałby się :D

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto maja 17, 2022 13:42 Re: Ebi, Milo i Kizia

O kurczę, biedna Kizia.
Poprzednio nie robili rtg? :strach:
To niestety błąd gruby w sztuce. Mają rtg stomatologiczny tam, gdzie teraz robisz? Inaczej to bez sensu. Zainfekowane korzenie zostają, a w osłabionym zabiegiem kocie infekcja zaczyna toczyć się jeszcze szybciej. Zęby u zębologa, to i tak koniec końców taniej wychodzi niż rzeźba z wyrywaniem tego, co na oko jedynie źle wygląda.
Podeślij nr konta, grosz dorzucę.
Pod koniec grudnia robiłam zęby Frajdzie, znam ten ból... Tyle, że pan dr u niej sobie jeszcze echo serca przed zabiegiem zawinszował.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto maja 17, 2022 14:38 Re: Ebi, Milo i Kizia

Dzięki, że zajrzałaś. Kizia będzie mieć rtg, bo o to specjalnie pytałam. Z tym że zabieg wykonuje nie stomatolog, a wet z doświadczeniem. Ona ma mieć też założone szwy rozpuszczalne, więc podejrzewam, że korzenie zostaną usunięte. Specjalnie o takie rzeczy wypytałam, bo być może czeka mnie przeprowadzka i nie wiem czy będę mogła jeździć na kontrole po kilkadziesiąt km kilka razy.
Dziękuję Ci bardzo za chęć pomocy, ale mam już na ten cel kilka stówek i obym się w tej kwocie zmieściła. Stówka też będzie z bazarku dla Kizi. Ale gdyby... to się odezwę. Dziękuję <3
Ogólnie cieszę się, że chociaż ten panel geriatryczny ma w porządku :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto maja 17, 2022 16:27 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki-99 pisze:Kły najdroższe, mówisz. Mi tego nie powiedzieli, tylko że cena od zęba w zależności od wagi kota. Nie wiem czy cięższy kot ma większe zęby i drożej usuwanie wychodzi? :roll: Nie dyskutuję z wetem, płacę i płaczę :wink: Nie mam znajomości ani rabatu, a przydałby się :D

A tego jeszcze nie słyszałam :o Wiem tylko,że przy kłach jest stosunkowo najwięcej dłubaniny, sprawniej usunąć trzonowe i stąd cena wyższa. Nasza tez miała rozcinane dziąsła tak by wszystko usunąć. A robią tak że wyrywają i chyba nie sprawdzają jak poszło, bo u kotki w sąsiedztwie wszystko paprało się przez jednego nieczysto wyrwanego zęba i zamiast to sprawdzić to leczono nerki, bo tam dostały się bakterie.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10833
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto maja 17, 2022 17:13 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki, poproś, choć u kota nastoletniego powinien to być standard, by ją dożylnie (powoli) przepłukali po zabiegu. Robią na wziewce w tej przychodni, z kontrolą ciśnienia?
Duże kciuki na jutro dla Was.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto maja 17, 2022 17:29 Re: Ebi, Milo i Kizia

Właśnie nie pamiętam jaka ma być narkoza. Wiem tylko, że 1,5 godz. i jeśli nie zdążą wszystkiego usunąć, to będą musieli kota i tak wybudzić. No i jeśli się tak stanie, to za rok powtórka z rozrywki :roll: Bo u niej to się dzieje mniej więcej co roku o tej porze. W tamtym roku byłam z nią w czerwcu.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto maja 17, 2022 17:32 Re: Ebi, Milo i Kizia

Atta, nie strasz mnie. I tak mam mega stres przed jutrem :201444

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka, jolabuk5 i 223 gości