Ebi, Milo i Kizia. Żegnaj Kiziutku :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 24, 2019 19:20 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Jaka niespodzianka :wink: czekamy na zdjecia :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw paź 24, 2019 20:02 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Dopisuję się do wątku i również z niecierpliwością czekam na zdjęcia :201461
Trochę się bałam jak Miluś zniesie jazdę samochodem, to dobrze, że wszystko przebiegło spokojnie. I znowu na niego syczą - chociaż bardziej bym się spodziewała takiej reakcji od Kizi niż Ebi. Ale Miluś to dość wyluzowany kotek, miejmy nadzieję że Ebi szybko przekona się do nowego kolegi :kotek:

RedFuchsia

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Nie paź 13, 2019 6:34
Lokalizacja: Oleśnica

Post » Czw paź 24, 2019 22:24 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Będą zdjęcia, będą :wink:
Chciałam iść spać, a tu kotki się rozbrykały. Na razie zobaczę co zrobią, ale całej nocy nie zamierzam z nimi siedzieć. Miluś raz zaczepia Ebi, a potem na odwrót. Ale tak na odległość. Ebi dalej syczy. Miluś na razie mnie się boi. Nie chce dać się nawet dotknąć, od razu zwiewa.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt paź 25, 2019 7:55 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

będzie dobrze, małe szybko sie zaprzyjaźniają
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72514
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt paź 25, 2019 8:12 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Jak minęła pierwsza noc z Milusiem?

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt paź 25, 2019 9:09 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Serweta ze stołu zrzucona i szklany świecznik, na szczęście ocalał. Więcej szkód nie odnotowano :wink:
Zabrałam Kizię do sypialni i zamknęłam drzwi, młoda u siebie zostawiła lekko uchylone, chociaż też radziłam jej zamknąć. Maluchy zostały same, niech się docierają. Co jakiś czas budził mnie jakiś hałas z dołu albo galopujące koty na schodach. Potem były chwile ciszy. Maluchy goniły całą noc. Jak nie rozrabiały, to mam nadzieję, że trochę spały. Wstałam przed szóstą. Miluś wyszedł z pokoju młodej. Nie wiem czy tam spał rano czy tylko zwiedzał. Pozwolił mi się pogłaskać. Ebi czekała na schodach. Dałam kotom jeść, sprzątnęłam kuwety i poszłam dalej spać. Znowu słyszałam hałasy, więc pewnie dalej rozrabiały. Niedawno jak wstałam Milusia nie było nigdzie, a Ebi jak zwykle rano już wariowała z zabawkami. Myślę, że on znów się schował do wersalki żeby pospać. Mam tam włożone duże posłanko, więc ma wygodnie i ciemno. Niech śpi. Na pewno po kilku dniach u nas przywyknie do naszego rytmu dnia i będzie wstawać tak jak reszta na śniadanko.
Miluś z "domu rodzinnego" dostał wielką wyprawkę. Jedzonko, zabawki, a nawet filcową budkę, która nawet Ebi przypadła do gustu. Dziś widziałam jak ją gryzła i drapała :wink: Miluś wczoraj bawił się dzwoniącą myszką Ebi i wchodził ostrożnie do szeleszczącego tunelu. Ebi z kolei spodobała się kartonowa piłeczka, którą zrobiła RedFuchsia. Wymiana zabawek trwa :wink:
Myślę, że w poniedziałek pojadę z nim na drugie szczepienie i pogadam o kastracji.
A w czasie weekendu pewnie będzie okazja do zrobienia fajnych zdjęć, to coś tu wrzucę :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt paź 25, 2019 9:23 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

a jak sie Kizi podoba? będzie miała na co popatrzeć - jak dwa maluchy szaleją

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 25, 2019 9:48 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

No i fajnie :ok: Bardzo się cieszę. Wiesz, kotki sterylizuję dość wcześnie, kocurki później. Zaczęłabym od sterylki Ebi.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt paź 25, 2019 9:53 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Kizia obserwuje gdzieś z góry np. z ławy lub stołu. Ale jak któryś do niej podchodzi za blisko lub zaczepia łapką, to syczy i pokazuje, że też ma łapki :ok: Najczęściej jednak bardziej ją interesuje widok za oknem i nie zwraca uwagi na maluchy lub po prostu śpi gdzieś w kąciku. Cała Kizia, w swoim tajemniczym kocim świecie :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt paź 25, 2019 9:56 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

ewar pisze:No i fajnie :ok: Bardzo się cieszę. Wiesz, kotki sterylizuję dość wcześnie, kocurki później. Zaczęłabym od sterylki Ebi.

Pogadam z wetem. Zresztą Ebi jest deczko większa i starsza, więc byłoby to logiczne. Natomiast jeśli chodzi o Milusia, to boję się znaczenia moczem, szczególnie że tu są wszędzie obce mu zapachy i może mieć na to ochotę.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt paź 25, 2019 9:56 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Wspaniałe nowiny, młode na pewno się polubią :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2019 10:57 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Koki-99 pisze:Natomiast jeśli chodzi o Milusia, to boję się znaczenia moczem, szczególnie że tu są wszędzie obce mu zapachy i może mieć na to ochotę.

Za młody. Tyle miałam kociaków, żaden nie zdążył znaczyć przed kastracją, a przecież tak jak pisałam z tym zabiegiem nieco zwlekam.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt paź 25, 2019 13:12 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

To dobre wieści :D Miluś był przyzwyczajony do wstawania o 4-5 rano i hasał gdzieś do 8, potem szedł spać jeśli dało mu się spokój. W towarzystwie innych kotów pewnie zmieni trochę przyzwyczajenia :kotek: Cieszy mnie, że szybko się aklimatyzuje w nowym domku :201461

RedFuchsia

Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Od: Nie paź 13, 2019 6:34
Lokalizacja: Oleśnica

Post » Pt paź 25, 2019 13:52 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

One teraz oba odsypiają te nocne gonitwy. Tylko Kizia przychodzi na głaskanie lub siedzi przy oknie, bo wyspana. Teraz cisza w domu, a pewnie wieczorem znów się zacznie :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt paź 25, 2019 16:30 Re: Malutka Ebi - mamy nowego lokatora :)

Najfajniejsze okno w naszym domu, widać cały ogródek, ptaszki, czasem obcy kot przejdzie. Koty uwielbiają tu siedzieć. Niestety mam kijowy aparat w telefonie. Muszę odszukać zwykły aparat.
Obrazek
Ostatnio edytowano Wto lis 17, 2020 20:14 przez Koki-99, łącznie edytowano 1 raz

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 126 gości