Ebi, Milo i Kizia. Żegnaj Kiziutku :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 25, 2021 10:11 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Koki-99 pisze:Korzystając z tak pięknych okoliczności przyrody, wzięliśmy się za cd. remontu. Wyrąbana w murze dziura na nowe okno, wyrąbana druga na przeniesione drzwi. Poziom hałasu wygonił wczoraj wszystkie koty z domu. Wieczorem wróciły najpierw Kizia z Ebi. Ominęły z daleka miski i poszły spać. Pewnie ze stresu nie zjadły. Miluś przyszedł nieco później. Zauważyłam jak siedzi skulony pod drzwiami tarasowymi. Wpuściłam go, a on ogarnął spojrzeniem bajzej i w drugą :wink: Na szczęście drzwi zdążyłam zamknąć. Zabrałam go na górę, posiedziałam z nim chwilę, wygłaskałam. Jak go głaskałam po pysiu, to miałam całą rękę mokrą, jakby płakał i miał mokre oczy 8O Może myślał, że go już nie wpuścimy. Czy kot może płakać?



Tak, remont w domu to stres nie tylko dla dużych ale i dla kotów ...
Gdy u nas wymieniali grzejniki, to każdemu kotu zafundowałam obróżkę feromonową i wszystkie zaniosłam na balkon (obudowany). Miały tam kuwety, miseczki z jedzonkiem oraz wodę.
Tylko Tosia i Tymon domagały się wpuszczenia do mieszkania mimo ogromnego hałasu. Reszta siedziała spokojnie do wyjścia ekipy ....
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 25, 2021 11:37 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Kotina pisze:
Koki-99 pisze:Korzystając z tak pięknych okoliczności przyrody, wzięliśmy się za cd. remontu. Wyrąbana w murze dziura na nowe okno, wyrąbana druga na przeniesione drzwi. Poziom hałasu wygonił wczoraj wszystkie koty z domu. Wieczorem wróciły najpierw Kizia z Ebi. Ominęły z daleka miski i poszły spać. Pewnie ze stresu nie zjadły. Miluś przyszedł nieco później. Zauważyłam jak siedzi skulony pod drzwiami tarasowymi. Wpuściłam go, a on ogarnął spojrzeniem bajzej i w drugą :wink: Na szczęście drzwi zdążyłam zamknąć. Zabrałam go na górę, posiedziałam z nim chwilę, wygłaskałam. Jak go głaskałam po pysiu, to miałam całą rękę mokrą, jakby płakał i miał mokre oczy 8O Może myślał, że go już nie wpuścimy. Czy kot może płakać?



Tak, remont w domu to stres nie tylko dla dużych ale i dla kotów ...
Gdy u nas wymieniali grzejniki, to każdemu kotu zafundowałam obróżkę feromonową i wszystkie zaniosłam na balkon (obudowany). Miały tam kuwety, miseczki z jedzonkiem oraz wodę.
Tylko Tosia i Tymon domagały się wpuszczenia do mieszkania mimo ogromnego hałasu. Reszta siedziała spokojnie do wyjścia ekipy ....


mnie też czeka remont, mają nam nareszcie montować ogniwa fotowoltaiczne i pompę ciepła , nie wiem jak te moje małe to zniosą, bo rudym to wszystko jedno
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72507
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lut 25, 2021 12:03 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

No to niestety, kociaste to na swój sposób przeżyją na pewno :201461
Dobrze, że robicie pompę ciepła. Już sam ten piec, który myśmy wymienili jest super wygodny. Nawet w mrozy dokładaliśmy pelet raz na cztery dni. Niestety jak pisałam ekologia droga jest. Wygodna, ale droga. Panele dopiero mamy w planach w bliżej nieokreślonej przyszłości. Najpierw ocieplenie. Pompa + panele to jest optymalnie dobre rozwiązanie :ok: Pelet jednak trzeba zamówić i przenieść do pieca, pompa jest chyba na wodę co sobie sama płynie :wink: Zobaczysz jaka będziesz szczęśliwa bez węgla :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw lut 25, 2021 13:17 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Koki-99 pisze:No to niestety, kociaste to na swój sposób przeżyją na pewno :201461
Dobrze, że robicie pompę ciepła. Już sam ten piec, który myśmy wymienili jest super wygodny. Nawet w mrozy dokładaliśmy pelet raz na cztery dni. Niestety jak pisałam ekologia droga jest. Wygodna, ale droga. Panele dopiero mamy w planach w bliżej nieokreślonej przyszłości. Najpierw ocieplenie. Pompa + panele to jest optymalnie dobre rozwiązanie :ok: Pelet jednak trzeba zamówić i przenieść do pieca, pompa jest chyba na wodę co sobie sama płynie :wink: Zobaczysz jaka będziesz szczęśliwa bez węgla :wink:


Ja jak ja, bo tylko zaglądam do pieca i dokładam węgiel od czasu do czasu jak mąż idzie do pracy, a on wiecznie jak nie piec czyści to komin, zeby dobrze się paliło. Pompa fajna tylko ma jedną wadę jak dla mnie, nie da tyle ciepła co węgiel, niestety :( , a ja lubię ciepło. Choć ostatnio z tą temperaturą na zewnątrz to jest przegięcie, w domu mieliśmy 27 stopni 8O , nawet jak dla mnie za dużo i od trzech dni nie grzejemy, a w domu aktualnie ponad 23 stopnie.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72507
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lut 25, 2021 15:10 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Rozumiem, bo też jestem ciepłolubna. Dla mnie dobra temp. to 24 st., a przy tym nowym piecu mam tak 21-22 góra i niestety odczuwam różnicę. Tylko że jak ocieplimy chałupę to na pewno się poprawi. Z piecem węglowym jest przewalone, ale znam ludzi co uwielbiają siedzieć przy piecu i węgiel dorzucać. Ja mam dość kopciucha :wink: Wychodziłam z piwnicy śmierdząca jakbym wróciła z ogniska :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt lut 26, 2021 10:49 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Koki-99 pisze:Rozumiem, bo też jestem ciepłolubna. Dla mnie dobra temp. to 24 st., a przy tym nowym piecu mam tak 21-22 góra i niestety odczuwam różnicę. Tylko że jak ocieplimy chałupę to na pewno się poprawi. Z piecem węglowym jest przewalone, ale znam ludzi co uwielbiają siedzieć przy piecu i węgiel dorzucać. Ja mam dość kopciucha :wink: Wychodziłam z piwnicy śmierdząca jakbym wróciła z ogniska :wink:


siedziec i dorzucać to moge przy kominku, ale nie przy piecu
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72507
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto mar 09, 2021 10:25 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Aaa, kotki dwa :wink:
Obrazek
A tu dwa pozostałe :wink:
Obrazek

Mam już dość remontu :evil:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto mar 09, 2021 13:56 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Kocham koty. Szczególnie kiedy śpią :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 09, 2021 14:02 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Oj tak :ok: Największy rozrabiaka jest aniołkiem gdy śpi. To tak jak z dziećmi :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto mar 09, 2021 14:10 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Jak w przerobionej piosence Kocham Paryż - na pierwszej stronie wątku kocich wierszyków na Koci-Łapci :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 09, 2021 15:56 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

[quote="Koki-99"]Aaa, kotki dwa :wink:
Obrazek
A tu dwa pozostałe :wink:
Obrazek

:201461 :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72507
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto mar 09, 2021 17:30 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Koki-99 pisze:A tu dwa pozostałe :wink:
Obrazek


A czemu w takiej odległości? Czyżby miały tendencję kopania się przez sen :twisted:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto mar 09, 2021 19:56 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

:ryk:
Kizia lubi się przykleić do kaloryfera, a Ebi lubi się rozwalać na całości. Wolą się nie zbliżać do siebie, chociaż na fotelu czasem razem śpią, bo tam mają za mało miejsca na kaprysy.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto mar 09, 2021 22:27 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

Olercia, czarne szaleje w najgłębszym śniegu, a w domu wciska się w kaloryfer :mrgreen: A gdy sie patrzy na Ebi, to wygląda jakby biegała we śnie :)

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto mar 09, 2021 22:37 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik z Ebi s. 72, z Milo s. 73

To czarne na śniegu to Miluś :D Kizia ma za mało futra żeby się po śniegu szlajać. I za bardzo ciepłolubna jest. Ona mało wychodzi i na krótko.
One mi się wieczorem znów obie wcisnęły do łóżka. Chyba dzisiaj będę spać w fotelu :mrgreen:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 124 gości