Ebi, Milo i Kizia. Żegnaj Kiziutku :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 29, 2021 11:41 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:No właśnie. To może być czyjś kot, bo wygląda podejrzanie czysto. Oto intruz :wink:
Obrazek

Przylazł dzisiaj, doczyścił michę po Kizi i zabrał się za chrupy.
ObrazekObrazekObrazek

Niestety kocur (bo jednak ma jajka) okazał się dziś agresorem, który czuje się coraz pewniej i goni moje koty. Ebi tak przed nim wiała, a szybka jest, że dopiero jak się schowała za mną, to odpuścił.
Próbowałam go pogłaskać i mnie użarł, nie do krwi, ale ślad mam.
W ogóle dzisiaj przegrywam z naturą. Poszłam sobie nazrywać fasolki na obiad. Widziałam, że na liściu siedzi trzmiel, ale nie przypuszczałam, że to może dziabnąć. No i się przekonałam, że może. Zrywałam w jego okolicy fasolkę i mnie dziabnął. Jeżu jak to piekło. Na szczęście ja z tych co mogą być podgryzane bez konsekwencji. Została mi czerwona kropka i mały rumień.
Niestety jak chodzi o intruza, to postanowiłam chować żarcie w ciągu dnia, zostawię tylko wodę. Moje mogą się najeść rano i wieczorem. Intruza karmić nie będę. Muszę go też pogonić, bo może przychodzić sikać po meblach, a to dopiero będzie tragedia :strach:
Kizia za to po kilku nocach spędzonych w stodole, wreszcie przeprosiła się z moim łóżkiem i właśnie smacznie śpi :201461


moze chowanie misek wystarczy
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lip 29, 2021 13:05 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Jakby się udało go wykastrować, to też przestanie gonić Twoje koty :D I nie musiałabyś chować misek.
A że czyjś, to co? Jak nie ma czipa i się włóczy, to nie musisz zgadywać, czy ma jakiś dom. :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 29, 2021 13:48 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Wolę go nie łapać. Co innego, gdyby to była kotka, ale kocur niech się szwenda. Jak żarcia nie dostanie i od czasu do czasu ktoś na niego nakrzyczy, to przestanie przychodzić. Kocury i tak nie mają tu lekko. Jak się wprowadziliśmy trzy lata temu to łaził taki stary, szary kocur. Już go nie widzę. Po nim zaczął się kręcić biało-szary, młody, silny. Nawet myślałam czy to nie tatuś Ebi, bo ona też z ulicy i o podobnym umaszczeniu. Niedawno go widziałam i już nie wygląda jak król dzielnicy :( Teraz kręcą się tu dwa młode: intruz i biało-rudy. Może walczą o teren. Są na tyle dzikie, że wystarczy tupnąć lub krzyknąć i uciekają.
Gdyby się okazało, że to jednak czyjś kocur i bym go wykastrowała, to miałabym tu przechlapane. Już i tak po czasie jak Ebi do nas trafiła, to okazało się, że była czyjaś, ale ponieważ była mała i wypuszczana, to się wszędzie kręciła. Ja ją zamknęłam w domu i koniec, została. Właściciel po roku czy dwóch jak się sprawa wydała nie przyszedł się o nią upomnieć, zresztą i tak bym jej nie oddała.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw lip 29, 2021 22:02 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Jasny gwint. Przez cały dzień po tym użądleniu nic mi się nie działo, a dopiero wieczorem zaczęła mnie boleć ręka. Ciekawe jak to długo potrwa, bo ból jest naprawdę dokuczliwy przy każdym ruchu. Na szczęście nie mam uczulenia, wiem bo już parę razy użądliła mnie osa, ale nigdy trzmiel :roll:
Kizia dziś śpi w domu :ok: Może się boi intruza :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt lip 30, 2021 12:24 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Brr, ja się boję wszystkich takich żądlących :strach:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 30, 2021 13:59 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

A ja tylko pająków nie lubię :201410
Ręka dziś mniej boli, tylko rumień się powiększył i swędzi czasem :roll: Pewnie wieczorem mnie będzie znowu boleć :( Czytałam, że taki stan może się utrzymywać 2-5 dni :roll:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob lip 31, 2021 6:20 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Podobno dobrze jak najszybciej przyłożyć cebulę. Przekroić na pół i pocierać. Taki sposób mojej Babci[*]

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob lip 31, 2021 8:07 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Dobrze wiedzieć :ok: Może na drugi raz wypróbuję, bo póki co rumień się zmniejszył i już jaśnieje przy samym miejscu ugryzienia, więc chyba zaczyna znikać. Tylko swędzi dalej. I to nie tak jak po komarze, że swędzi bąbel, tu swędzi cała ta czerwona plama. Smaruję maxicortanem.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob lip 31, 2021 9:09 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:Dobrze wiedzieć :ok: Może na drugi raz wypróbuję, bo póki co rumień się zmniejszył i już jaśnieje przy samym miejscu ugryzienia, więc chyba zaczyna znikać. Tylko swędzi dalej. I to nie tak jak po komarze, że swędzi bąbel, tu swędzi cała ta czerwona plama. Smaruję maxicortanem.


przyłóż sobie liscie babki lancetowatej, moze gdzieś znajdziesz u siebie
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob lip 31, 2021 12:28 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Też zapamiętam jakby co. Dziś już jest naprawdę lepiej. Ten czerwony placek wygląda już bardziej jak pokrzywka, taki czerwono-biały :wink: Mam nadzieję, że to znak, że wkrótce go wcale nie będzie :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon sie 09, 2021 10:57 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:Też zapamiętam jakby co. Dziś już jest naprawdę lepiej. Ten czerwony placek wygląda już bardziej jak pokrzywka, taki czerwono-biały :wink: Mam nadzieję, że to znak, że wkrótce go wcale nie będzie :wink:


i przeszło?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sie 13, 2021 15:40 Re: Ebi, Milo i Kizia

Przeszło, przeszło. Na mnie się niestety wszystko ciężko i długo goi. Jak patrzę na tą rękę, to ciągle widzę ślad po rumieniu. Kurczę, nie wiedziałam, że to będzie tak wyglądać. Na drugi raz zanim się wezmę za jakąś pracę, to sobie poodganiam wszystko co może dziabnąć i będę uważać gdzie pcham łapy :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto wrz 07, 2021 9:30 Re: Ebi, Milo i Kizia

Krówek dalej do nas przychodzi. Małż go goni, a ja żarcie daję. Kot zgłupieje w końcu. Dobrze, że małż głównie w weekendy jest, w tygodniu mamy święty spokój. Nie wiem co z tym kotem robić. Podchodzi i miauczy, a raczej skrzeczy tak jakoś dziwnie. Robi kółeczka i strzela baranki w nogi, a jak chcę go pogłaskać, to gryzie i drapie. Ręka mu się źle kojarzy :(
Kupiłam Kizi nowe posłanko, ale Milusiowi się spodobało bardziej
Obrazek
Zadowolony kotek
Obrazek
Ebi jak zwykle w swoich "śpiących" pozach
ObrazekObrazek
Za to Kizia upodobała sobie na posłanko młodej plecak, taki wojskowy, drelichowy. Jak ją złapię po południu, to będzie fotka.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto wrz 07, 2021 9:34 Re: Ebi, Milo i Kizia

Koki-99 pisze:Krówek dalej do nas przychodzi. Małż go goni, a ja żarcie daję. Kot zgłupieje w końcu. Dobrze, że małż głównie w weekendy jest, w tygodniu mamy święty spokój. Nie wiem co z tym kotem robić. Podchodzi i miauczy, a raczej skrzeczy tak jakoś dziwnie. Robi kółeczka i strzela baranki w nogi, a jak chcę go pogłaskać, to gryzie i drapie. Ręka mu się źle kojarzy :(
Kupiłam Kizi nowe posłanko, ale Milusiowi się spodobało bardziej
Obrazek
Zadowolony kotek
Obrazek
Ebi jak zwykle w swoich "śpiących" pozach
ObrazekObrazek
Za to Kizia upodobała sobie na posłanko młodej plecak, taki wojskowy, drelichowy. Jak ją złapię po południu, to będzie fotka.


koty lubią różne dziwne miejsca do spania, wg nas niekoniecznie wygodne
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto wrz 07, 2021 14:32 Re: Ebi, Milo i Kizia

Ważne, że każdy kotek ma posłanko i wszyscy zadowoleni.
A Krówka złap na sterylkę :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, puszatek i 117 gości