Ebi, Milo i Kizia. Żegnaj Kiziutku :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 14, 2021 13:16 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:To Kizia już tak zwiewa jak Twoja Migotka. Na szczęście niedawno zjadła całą miskę rozgniecionej i zmieszanej z wodą Bozity, więc chociaż nie jest głodna. Ale gdzie śpi tego nie wiem, bo się schowała. Od rana, gdy dałam jej lekarstwo, też jej nie było. Pewnie siedziała w stodole. Obrażona.
Gosiu, leki też podobno w masełku można przemycić :ok:


ale masło jest za tłuste dla kotów z problemami trzustkowymi
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 14, 2021 14:37 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

O, tego nie wiedziałam. Ale tak ciut, żeby w środeczek schować tabletkę, też nie można?

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 14, 2021 14:56 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:O, tego nie wiedziałam. Ale tak ciut, żeby w środeczek schować tabletkę, też nie można?


to trzeba weta zapytac czy konkretny kot moze
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 14, 2021 15:29 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

A tak, byle tylko zdrowe były! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 15, 2021 9:05 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 15, 2021 16:46 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Dziękuję i wzajemnie życzę :)
Dziś dzień podawania kropelek na kark, żeby pchły i kleszcze miały się na baczności :wink: Ebi nawet nie zauważyła, Kizia znów myślała, że chcę ją zamordować, a Miluś się szwenda i łapie kolejne kleszcze, więc dostanie jak się pojawi :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro cze 16, 2021 8:39 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

A'propos kropelek. Wetka mówiła, że koty rzadko łapią choroby odkleszczowe, a kropelki powodują tylko to, że kleszcze, które się wbiją, umierają. Tak więc nie wiem czy ma większy sens podawanie tego kotom, chyba że bardziej jako środek przeciw pchłom. Każdego kleszcza i tak będzie trzeba znaleźć i usunąć.
Namawiała mnie za to usilnie na szczepienia, a wcześniej na testy białaczkowe. Jeden za 150 zł czy coś koło tego. No musiałabym chyba bank okraść. Już tam zostawiłam w ostatnim czasie 6 stówek.
Napiszcie proszę, jeśli macie doświadczenia, jak często się robi taki test: raz na całe kocie życie czy co jakiś czas? A szczepienia się powtarza czy tylko raz? Nie powiem, drogo jest, ale dało mi to do myślenia.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro cze 16, 2021 11:37 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:A'propos kropelek. Wetka mówiła, że koty rzadko łapią choroby odkleszczowe, a kropelki powodują tylko to, że kleszcze, które się wbiją, umierają. Tak więc nie wiem czy ma większy sens podawanie tego kotom, chyba że bardziej jako środek przeciw pchłom. Każdego kleszcza i tak będzie trzeba znaleźć i usunąć.
Namawiała mnie za to usilnie na szczepienia, a wcześniej na testy białaczkowe. Jeden za 150 zł czy coś koło tego. No musiałabym chyba bank okraść. Już tam zostawiłam w ostatnim czasie 6 stówek.
Napiszcie proszę, jeśli macie doświadczenia, jak często się robi taki test: raz na całe kocie życie czy co jakiś czas? A szczepienia się powtarza czy tylko raz? Nie powiem, drogo jest, ale dało mi to do myślenia.


Coś Ci drogo chce policzyc za te testy, chyba, ze tak ich cena poszła do góry, kiedyś test na felv/fiv kosztował 60/70 zł, robi sie go raz, ale szczepi sie chyba co roku.
A na wściekliznę je szczepisz?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro cze 16, 2021 11:44 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Nic mi o wściekliźnie nie wspominała. Mówiła o innych chorobach, ale nie pamiętam. Szczepionka dwu- lub trzy-składnikowa. Tylko na tą białaczkę namawiała. W tych moich lecznicach tu na miejscu, mam takie wrażenie, w ogóle jest dość drogo. No może nie jak w dużych miastach, ale na takich wiejskich terenach jest mała konkurencja, to się cenią. Myślisz, że na wściekliznę też powinnam je szczepić? Jakoś w przypadku psów jest to normalne i są akcje nawet na wsiach. Ale o kotach nikt nie wspomina.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro cze 16, 2021 13:28 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:Nic mi o wściekliźnie nie wspominała. Mówiła o innych chorobach, ale nie pamiętam. Szczepionka dwu- lub trzy-składnikowa. Tylko na tą białaczkę namawiała. W tych moich lecznicach tu na miejscu, mam takie wrażenie, w ogóle jest dość drogo. No może nie jak w dużych miastach, ale na takich wiejskich terenach jest mała konkurencja, to się cenią. Myślisz, że na wściekliznę też powinnam je szczepić? Jakoś w przypadku psów jest to normalne i są akcje nawet na wsiach. Ale o kotach nikt nie wspomina.


podstawowa szczepionka jest na koci katar, panleukopenię i kalciwirozę, czsami jest z wscieklizną, białaczka jest osobno
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw cze 17, 2021 8:27 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

To na pewno była szczepionka na pierwsze trzy przez Ciebie wymienione. Wściekliznę bym zapamiętała :wink: Ja się chyba nigdy nie nauczę tych nazw :roll:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 21, 2021 8:00 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Z Kizią już chyba całkiem dobrze, bo zabrała się ostrożnie nawet za chrupki. Wczoraj wieczorem zjadła też całą polędwiczkę z kurczaka na surowo, oczywiście krojoną i podawaną do pysia :wink:
Uff, mam koty odrobaczone, zaszczepione i mam nadzieję zdrowe. Tak lubię :ok:
Przez te upały i tropikalne noce, koty większość czasu spędzają na dworze, przychodzą tylko jeść. W nocy też wolą być na dworze. Jak któryś przypadkiem przyjdzie, to po dwóch-trzech godz. domaga się wypuszczenia.
Jak było zimno, to było źle. Teraz jest za ciepło i też niedobrze. My to odczuwamy, a koty chyba jeszcze bardziej, szczególnie Miluś w tym swoim sweterku :wink: Przychodzi po spacerku po polu cały w jakichś takich kuleczkach/nasionkach, które muszę wyczesywać szczotką, bo się przyczepiają mocno do sierści. Nie jest z tego zadowolony, no ale trudno.
Zauważyłam, że w tym roku nie ma myszy, może jeszcze nie ma. Ebi czasem przynosi upolowanego ptaszka nad czym szczerze ubolewam, no ale instynktu nie wytniesz :roll: Może tych myszy jeszcze nie ma, bo za płotem wyrasta kukurydza, a wcześniej było jakieś zboże. W kukurydzy koty uwielbiają buszować. Widzę jak im się podoba bieganie w moich liliowcach, chowanie się i czajenie. Kukurydza jak wyrośnie, to dopiero będzie uciecha dla nich.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 21, 2021 9:53 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Koki-99 pisze:Z Kizią już chyba całkiem dobrze, bo zabrała się ostrożnie nawet za chrupki. Wczoraj wieczorem zjadła też całą polędwiczkę z kurczaka na surowo, oczywiście krojoną i podawaną do pysia :wink:
Uff, mam koty odrobaczone, zaszczepione i mam nadzieję zdrowe. Tak lubię :ok:
Przez te upały i tropikalne noce, koty większość czasu spędzają na dworze, przychodzą tylko jeść. W nocy też wolą być na dworze. Jak któryś przypadkiem przyjdzie, to po dwóch-trzech godz. domaga się wypuszczenia.
Jak było zimno, to było źle. Teraz jest za ciepło i też niedobrze. My to odczuwamy, a koty chyba jeszcze bardziej, szczególnie Miluś w tym swoim sweterku :wink: Przychodzi po spacerku po polu cały w jakichś takich kuleczkach/nasionkach, które muszę wyczesywać szczotką, bo się przyczepiają mocno do sierści. Nie jest z tego zadowolony, no ale trudno.
Zauważyłam, że w tym roku nie ma myszy, może jeszcze nie ma. Ebi czasem przynosi upolowanego ptaszka nad czym szczerze ubolewam, no ale instynktu nie wytniesz :roll: Może tych myszy jeszcze nie ma, bo za płotem wyrasta kukurydza, a wcześniej było jakieś zboże. W kukurydzy koty uwielbiają buszować. Widzę jak im się podoba bieganie w moich liliowcach, chowanie się i czajenie. Kukurydza jak wyrośnie, to dopiero będzie uciecha dla nich.


dobrze koty mają
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 21, 2021 9:57 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 21, 2021 11:17 Re: Ebi, Milo i Kizia - filmik Ebi s.72, Milo s.73

Ojoj, naprawdę dziś lato na całego :kotek:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości