Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 29, 2019 12:48 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

Super przyjemnie popatrzeć na Kropkę taką zadomowioną. :D
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw sie 29, 2019 14:09 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

Jak ją zobaczyłam pierwszy raz to od razu dostała imię Kropka :D Plamka na nosku kojarzyła mi się jednoznacznie.
Tylko, że ja byłam wtedy intruzem, a do takich się nie podchodzi tylko trzyma dystans. Na oko na +/_ 1,5 metra :mrgreen:
Nie miałam tego zaszczytu żeby sobie Kropeczkę głaskać.
Cieszę się bardzo z obrotu sprawy i mam nadzieję, że kocica stanie na wysokości zadania względem swojej nowej Rodziny.
Strasznie się cieszę
SabaS - dziękuję :1luvu:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Czw sie 29, 2019 15:14 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

jasdor kojarzyłaś się Kropci jednoznacznie, nie miałaś szans zdobyć jej zaufania. Między mną a Kropką też jest dobrze dopóki jest dobrze i nie wchodzę zbytnio w jej życie. Próbowałam ostatnio obciąć Kropci pazurki, uciekała przede mną przez godzinę :mrgreen: niedużo trzeba, żeby się jej narazić. Na szczęście nie jest zbytnio pamiętliwa.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sie 29, 2019 15:22 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

CUDOWNIE!!! :1luvu: :1luvu:
Choć wcale nie jestem zaskoczona tą informacją  :lol:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sie 29, 2019 19:29 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

jasdor pisze:Jak ją zobaczyłam pierwszy raz to od razu dostała imię Kropka :D Plamka na nosku kojarzyła mi się jednoznacznie.

Jasdor odpowiedziałaś na kolejne pytanie, które mi się tłukło po głowie. Czy to Ty ponadawałaś wszystkim kotom imiona czy jakies jednak już miały swoje imię u Pani? Kropka bardzo pasuje do tej koteczki i podoba mi się :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sie 29, 2019 19:33 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

Marzenia11 pisze:CUDOWNIE!!! :1luvu: :1luvu:
Choć wcale nie jestem zaskoczona tą informacją  :lol:

Eee a ja myślałam, że jednak Cię zaskoczę tą decyzją :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sie 29, 2019 19:47 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

Wspaniała wiadomość :1luvu: wielu wspaniałych wspólnych lat :201461
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów


Post » Nie wrz 01, 2019 9:57 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

SabaS pisze:
jasdor pisze:Jak ją zobaczyłam pierwszy raz to od razu dostała imię Kropka :D Plamka na nosku kojarzyła mi się jednoznacznie.

Jasdor odpowiedziałaś na kolejne pytanie, które mi się tłukło po głowie. Czy to Ty ponadawałaś wszystkim kotom imiona czy jakies jednak już miały swoje imię u Pani? Kropka bardzo pasuje do tej koteczki i podoba mi się :)

U pani wszystkie kotki to były Cincie, a kocurki Maciusie :)
Swoje imię miał już tylko Misiek, Żabka, Myszka i kotka, którą zagryzł pies (nie umiem sobie przypomnieć imienia :()
One były najstarsze. A reszta została "ochrzczona" w drodze do weterynarza na kastracje, albo już na miejscu w gabinecie. Nie było czasu na wymyślanie jakichś szczególnych imion więc dostawały takie z przypadku, jakie akurat przyszło mi do głowy. Trzeba było wpisać coś w papiery a nie było czasu.
To wcale nie było łatwe zadanie, a one były tak strasznie do siebie podobne, że musiało upłynąć strasznie dużo czasu zanim przestałam je mylić. Bure były jednakowe, a biało-bure różniły się tylko szczegółami.
Np. Norek i Kokos były identyczne, miały takie same szare plamki przy nosku, tylko jeden po lewej, a drugi po prawej stronie. I weź zapamiętaj, który ma gdzie :mrgreen:
Kropeczka była jedną z tych, które można było rozpoznać od razu.
Dużo tych wspomnień patrząc na to dziś z perspektywy czasu.....

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie wrz 01, 2019 20:26 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

jasdor pisze:
SabaS pisze:
jasdor pisze:Jak ją zobaczyłam pierwszy raz to od razu dostała imię Kropka :D Plamka na nosku kojarzyła mi się jednoznacznie.

Jasdor odpowiedziałaś na kolejne pytanie, które mi się tłukło po głowie. Czy to Ty ponadawałaś wszystkim kotom imiona czy jakies jednak już miały swoje imię u Pani? Kropka bardzo pasuje do tej koteczki i podoba mi się :)

U pani wszystkie kotki to były Cincie, a kocurki Maciusie :)
Swoje imię miał już tylko Misiek, Żabka, Myszka i kotka, którą zagryzł pies (nie umiem sobie przypomnieć imienia :()
One były najstarsze. A reszta została "ochrzczona" w drodze do weterynarza na kastracje, albo już na miejscu w gabinecie. Nie było czasu na wymyślanie jakichś szczególnych imion więc dostawały takie z przypadku, jakie akurat przyszło mi do głowy. Trzeba było wpisać coś w papiery a nie było czasu.
To wcale nie było łatwe zadanie, a one były tak strasznie do siebie podobne, że musiało upłynąć strasznie dużo czasu zanim przestałam je mylić. Bure były jednakowe, a biało-bure różniły się tylko szczegółami.
Np. Norek i Kokos były identyczne, miały takie same szare plamki przy nosku, tylko jeden po lewej, a drugi po prawej stronie. I weź zapamiętaj, który ma gdzie :mrgreen:
Kropeczka była jedną z tych, które można było rozpoznać od razu.
Dużo tych wspomnień patrząc na to dziś z perspektywy czasu.....

Wykonalaś niezwykłą pracę jasdor. To się do cudów kwalifikuje :1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon wrz 02, 2019 10:37 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

Dobrego tygodnia dla Was <3
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24


Post » Czw wrz 19, 2019 10:09 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

Kropeczka ma się dobrze, szaleje z Szajbuskiem na całego, Tereska szczęśliwa, bo już nie jest jedynym obiektem miłości kocura :) Myślę, ze wszystkim ten układ pasuje. Kropka ma się z kim bawić, Szajbus ma Kropkę do gonitw a Tereskę do wylizywania łebka, a Tereska ma święty spokój :mrgreen: Ja też jakby mniej im jestem już potrzebna poza porą karmienia :) I bardzo chętnie Kropka z Szajbuskiem grzeją mnie w nocy :) Ze zdjęciami Kropki problem, jak były upały to spała czasem pół dnia. Teraz wystarczy że się ruszę, a ona już się zrywa i biegnie po wędkę z piórami. Nawet Szajbus idzie wtedy w odstawkę. I jak mam jej zdjęcia porobić, jak ona wiecznie w ruchu? Ale w końcu kiedyś coś wrzucę, nie tylko jak śpi :)
Jestem mega szczęśliwa, że Kropka jest z nami, wniosła wiele kolorytu do naszej codzienności, jest nieprzewidywalna w swoich działaniach. I jeszcze jeden plus, nigdy tak często nie układałam ubrań w szafkach :) Perfekcyjna Pani Domu byłaby ze mnie dumna :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw wrz 19, 2019 10:43 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

to może pora zakończyć ten wątek i przenieść się na ten drugi? :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72730
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw wrz 19, 2019 11:04 Re: Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

mir.ka pisze:to może pora zakończyć ten wątek i przenieść się na ten drugi? :wink:

mir.ka czytasz w moich myślach :) ale tamten wątek to z głębokich wykopalisk muszę wyciągnąć i skończyć początek :) a ostatnio jakoś brak czasu na wszystko :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 165 gości