Przygarnij Kropkę - już nie musi wypatrywać domku

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 19, 2019 8:16 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Miałam matkę z dorosłą córką. Często się tuliły, lizały, ale czasami odskakiwały od siebie jak oparzone prychały i syczały a nawet strzelały z liścia.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lip 19, 2019 8:51 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Ewa.KM pisze:Miałam matkę z dorosłą córką. Często się tuliły, lizały, ale czasami odskakiwały od siebie jak oparzone prychały i syczały a nawet strzelały z liścia.

Dzięki ewar i Ewa.KM, że mnie trochę uspokoiłyście. No nic, teraz i tak już pozamiatane, ja w pracy, koty odizolowane. Zobaczymy co będzie popołudniu.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt lip 19, 2019 9:27 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Moje koty żyją w zgodzie, nie mam z tym problemu, ale czasem są starcia. Nie jest to agresja, jedno pogoni drugiego, a potem razem się bawią, śpią na jednym posłanku...itd. Dzisiaj rano mała Stella pogoniła Pusię 8O Staruszka uciekała przed nią, wskoczyła i szafkę i na tym koniec. To raczej Pusia waliła łapą i koty schodziły jej z drogi. A tu Stella się postawiła. I dobrze. Najlepiej się nie wtrącać.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lip 19, 2019 9:43 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

ewar pisze:Moje koty żyją w zgodzie, nie mam z tym problemu, ale czasem są starcia. Nie jest to agresja, jedno pogoni drugiego, a potem razem się bawią, śpią na jednym posłanku...itd. Dzisiaj rano mała Stella pogoniła Pusię 8O Staruszka uciekała przed nią, wskoczyła i szafkę i na tym koniec. To raczej Pusia waliła łapą i koty schodziły jej z drogi. A tu Stella się postawiła. I dobrze. Najlepiej się nie wtrącać.

Pewnie tak, ale to ich początki ich wspólnego bytowania i nie chciałabym, żeby już były jakieś utrwalane zachowania. Kropka raczej nie przyjęła tego jako straszną agresję, patrzyła tylko na kocura tymi swoimi wielkimi zdziwionymi ślipiami. Może faktycznie zbyt zdecydowana była moja reakcja, nic to weekend przed nami, będziemy się docierać :mrgreen:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt lip 19, 2019 11:49 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Koty bardzo wyczuwają nasze emocje. Jesteś zdenerwowana to i one są. W momencie, kiedy nie masz czasu, nie zwracasz na nie uwagi to od razu jest lepiej. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, ale tak jest. Przestań się przejmować, one już się znają, są tak samo "uzbrojone", w razie starcia któreś ucieknie i tyle.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lip 20, 2019 14:01 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Ewar staram się być bardzo powściągliwa w okazywaniu emocji przy kotach, nie zdążyłam się nawet zdenerwować, bardziej byłam zaskoczona zachowaniem Szajbiego. Na szczęście po powrocie z pracy wszystko było już ok, po wypuszczeniu Kropki z izolatki były noski z kocurem, a potem wszystkie 3 zgodnie stawiły się w kuchni po żarełko. Po piątkowej akcji nie ma już śladu, koty się bawią, robią noski i śpią ze mną w nocy. Uffff

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob lip 20, 2019 14:27 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

I tak trzymać :ok: Zakoduj sobie, że już jest wszystko w najlepszym porządku, nie ma powodu do stresu i tak będzie, zobaczysz.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lip 20, 2019 14:36 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

bo 3 koty to w sam raz :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lip 22, 2019 12:29 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

W zeszłym tygodniu moja koleżanka przygarnęła kotka. Wyszłyśmy z Koscioła i pod autem był kocie ok. 4-5 mcy. Był bardzo wygłodzony i miał bardzo silny odruch ssania.
Szukał..
Niestety nie wiem jak załączyć zdjęcia.
Obecnie przebywa u mojej koleżanki, która ma już jednego kota i psa. Pojawienie sie nowego domownika wywołało wiele złości i agresji u zwierzat. Na szczęście wydaje się, że juz sie przyzwyczajają do siebie.

Aterna

 
Posty: 3
Od: Pt lip 05, 2019 9:29

Post » Śro lip 24, 2019 12:15 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Aterna pisze:W zeszłym tygodniu moja koleżanka przygarnęła kotka. Wyszłyśmy z Koscioła i pod autem był kocie ok. 4-5 mcy. Był bardzo wygłodzony i miał bardzo silny odruch ssania.
Szukał..
Niestety nie wiem jak załączyć zdjęcia.
Obecnie przebywa u mojej koleżanki, która ma już jednego kota i psa. Pojawienie sie nowego domownika wywołało wiele złości i agresji u zwierzat. Na szczęście wydaje się, że juz sie przyzwyczajają do siebie.


Aterna witaj na wątku Kropki :)
Rezydenci przyjęli Kropkę bardzo dobrze, od początku przeważała ciekawość nad chęcią zamordowania obcego. Tak sobie myślę, że Szajbus musiał się czegoś wystraszyć. Kropka rano po śniadanku dostaje głupawki, biega po całym mieszkaniu, skacze, zaczepia do gonitw. Może wcześniej po prostu wystraszyła kocura (a ja tego nie widziałam) stąd taka jego reakcja. ale to był jeden jedyny raz. Relacje kocie układają się dobrze, może nie zacieśniają się jakoś spektakularnie, ale nie mam obaw, że dojdzie do łopoczynów. Nie jest źle.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro lip 24, 2019 14:11 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

mir.ka pisze:bo 3 koty to w sam raz :wink:

Mir.ka - absolutnie się z Tobą nie zgadzam :evil: . Muszą być cztery i ... to jest optymalna liczba!. Jak mawia Noel1 - w każdym kątku po kociątku :P
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 24, 2019 14:55 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

ewkkrem pisze:
mir.ka pisze:bo 3 koty to w sam raz :wink:

Mir.ka - absolutnie się z Tobą nie zgadzam :evil: . Muszą być cztery i ... to jest optymalna liczba!. Jak mawia Noel1 - w każdym kątku po kociątku :P

:ryk:
Ciekawie się robi. Doszliśmy do czterech kotów. I jaka argumentacja. Kto da więcej? :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro lip 24, 2019 15:18 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

SabaS pisze:
ewkkrem pisze:
mir.ka pisze:bo 3 koty to w sam raz :wink:

Mir.ka - absolutnie się z Tobą nie zgadzam :evil: . Muszą być cztery i ... to jest optymalna liczba!. Jak mawia Noel1 - w każdym kątku po kociątku :P

:ryk:
Ciekawie się robi. Doszliśmy do czterech kotów. I jaka argumentacja. Kto da więcej? :)


no bez przesady, byłam, widziałam i Tobie trójka wystarczy....choć jak się zastanowić to koty po dwa w pokojach , a dla Ciebie kuchnia :mrgreen:
ale jest jeszcze balkon... :roll:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lip 24, 2019 15:23 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Czyli pięć? :D
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 24, 2019 20:10 Re: Przygarnij Kropkę - cudna koteczka wypatruje domku

Jest jeszcze mikrołazienka, jakby się bardzo uprzeć to i na szóstego w kuchni miejsce by się znalazło :) a ja to już wiadomo gdzie. Wanna też dobra do spania. Wszystko pod ręką, jest ok :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek, indianeczka, Silverblue i 101 gości