DT u Bastet. GWIAZDKA ♥ W ilu stopniach prać pchły?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 17, 2019 17:49 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Bastet pisze:
jolabuk5 pisze:Nifuroksazyd to antybiotyk nie wchłanianiający się z jelit, wybija bakterie, u mnie zwykle działa przy biegunce, ale u Ciebie przyczyna może być niebakteryjna (czyli nie zatrucie). Ale poczekaj do drugiej dawki, może jednak będzie ok.

Poczekam, tak. Dam mu teraz o 17:00 drugą dawkę. W razie czego mam jeszcze stoperan.


ja raz wzięłam stoperan, bo mi polecono przy jelitówce i nigdy wiecej, wolę biegać co chwile do kibelka niż nie iść przez klika dni wcale, dosłownie chciało mnie rozsadzić :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lis 17, 2019 18:05 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

mir.ka pisze:
Bastet pisze:
jolabuk5 pisze:Nifuroksazyd to antybiotyk nie wchłanianiający się z jelit, wybija bakterie, u mnie zwykle działa przy biegunce, ale u Ciebie przyczyna może być niebakteryjna (czyli nie zatrucie). Ale poczekaj do drugiej dawki, może jednak będzie ok.

Poczekam, tak. Dam mu teraz o 17:00 drugą dawkę. W razie czego mam jeszcze stoperan.


ja raz wzięłam stoperan, bo mi polecono przy jelitówce i nigdy wiecej, wolę biegać co chwile do kibelka niż nie iść przez klika dni wcale, dosłownie chciało mnie rozsadzić :(

O kurde... dobrze wiedzieć. To nie będę podawać mu stoperanu...
Ja tak raz miałam po wypiciu 3 litrów Coli, jak byłam nastolatką. Rany, co to było za zatkanie... :strach: A tak dobrze mi się piło... :ryk:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie lis 17, 2019 18:45 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Bastet pisze:
mir.ka pisze:
Bastet pisze:
jolabuk5 pisze:Nifuroksazyd to antybiotyk nie wchłanianiający się z jelit, wybija bakterie, u mnie zwykle działa przy biegunce, ale u Ciebie przyczyna może być niebakteryjna (czyli nie zatrucie). Ale poczekaj do drugiej dawki, może jednak będzie ok.

Poczekam, tak. Dam mu teraz o 17:00 drugą dawkę. W razie czego mam jeszcze stoperan.


ja raz wzięłam stoperan, bo mi polecono przy jelitówce i nigdy wiecej, wolę biegać co chwile do kibelka niż nie iść przez klika dni wcale, dosłownie chciało mnie rozsadzić :(

O kurde... dobrze wiedzieć. To nie będę podawać mu stoperanu...
Ja tak raz miałam po wypiciu 3 litrów Coli, jak byłam nastolatką. Rany, co to było za zatkanie... :strach: A tak dobrze mi się piło... :ryk:


3 litry na raz? 8O 8O 8O 8O 8O

smektę chyba można podać kotom, choć chyba lepiej dawkę skonsultować z weterynarzem, nigdy nie podawałam
z ludzkich leków przeciwbólowych to wiem ,że pyralgina zwierzakom nie szkodzi
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lis 17, 2019 19:25 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

U moich kotów sprawdzają się probiotyki, a najlepiej Provita, już po jednej dawce jest poprawa.
https://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrow ... 1384420519
Niestety nie do kupienia w aptece.
Zdrowia dla koteczka! :ok: :ok: :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie lis 17, 2019 19:36 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

MIr.ka, no nie na raz, ale w ciągu całego dnia, czy jakoś tak. Już nie pamiętam dobrze :mrgreen:

Provita Gretto? Muszę poczytać. Jeszcze nie słyszałam o tym...

Kurczę, chyba jest trochę poprawa po tym Nifuroksazydzie. Matrix od dwóch godzin nie był w toalecie...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie lis 17, 2019 20:30 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Dzwonił facet z dwoma pięciolatkami w sprawie mojego najbardziej ufnego i lejącego się przez ręce Bazylka. Nawet chciał się osiatkować. Ale kurczę... boję się. Małe dzieci i to jeszcze dwójka... Odmówiłam... nie wiem, czy dobrze robię...ale tak czułam.
Ja kiedyś w wieku 8 lat niechcący udusiłam świnkę morską... A co dopiero dwa pięciolatki... :strach:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie lis 17, 2019 20:47 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Też bym pewnie do dzieci nie oddała. Starsze to co innego, ale pięciolatki? :strach:

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie lis 17, 2019 21:15 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Niedobry wiek na kociaka - już spora sprawność fizyczna, a rozumek malutki, w dodatku to wszystko x2. Dorosły kot prędzej sobie poradzi, wyrwie się, nawet podrapie, a przede wszystkim będzie omijał. A kociak jest ufny i bardziej bezbronny.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60355
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 17, 2019 21:17 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Oj, dzieci może i są dobrze wychowane, może fajne, ale w głupieńkim wieku

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 17, 2019 21:19 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Ot, właśnie.... też tak uważam... Cieszę się, że nie jestem w tym sama... :201461

A Matrix - odpukać - nie miał biegunki od godziny 15:00!!! (wcześniej latał co 2-3 godziny) - ASK@ - dzięki Ci, Kochana, za podpowiedź z tym Nifuroksazydem! :201494 :201494 :201494
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie lis 17, 2019 21:21 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Bastet pisze:Ot, właśnie.... też tak uważam... Cieszę się, że nie jestem w tym sama... :201461

A Matrix - odpukać - nie miał biegunki od godziny 15:00!!! (wcześniej latał co 2-3 godziny) - ASK@ - dzięki Ci, Kochana, za podpowiedź z tym Nifuroksazydem! :201494 :201494 :201494

Od roku uczę bliźniaki, w czerwcu skończyły 6 lat, fajnie wychowywane, ale jednak z racji wieku dość głupiutkie

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 17, 2019 21:24 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

MaryLux pisze:
Bastet pisze:Ot, właśnie.... też tak uważam... Cieszę się, że nie jestem w tym sama... :201461

A Matrix - odpukać - nie miał biegunki od godziny 15:00!!! (wcześniej latał co 2-3 godziny) - ASK@ - dzięki Ci, Kochana, za podpowiedź z tym Nifuroksazydem! :201494 :201494 :201494

Od roku uczę bliźniaki, w czerwcu skończyły 6 lat, fajnie wychowywane, ale jednak z racji wieku dość głupiutkie

:ryk: Ja mam ośmiolatka. I jego siostra opowiadała mi (uczę ich oboje), że niedawno brat rzucił kotem małym w kłótni... :evil:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie lis 17, 2019 22:01 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Bastet pisze:
MaryLux pisze:
Bastet pisze:Ot, właśnie.... też tak uważam... Cieszę się, że nie jestem w tym sama... :201461

A Matrix - odpukać - nie miał biegunki od godziny 15:00!!! (wcześniej latał co 2-3 godziny) - ASK@ - dzięki Ci, Kochana, za podpowiedź z tym Nifuroksazydem! :201494 :201494 :201494

Od roku uczę bliźniaki, w czerwcu skończyły 6 lat, fajnie wychowywane, ale jednak z racji wieku dość głupiutkie

:ryk: Ja mam ośmiolatka. I jego siostra opowiadała mi (uczę ich oboje), że niedawno brat rzucił kotem małym w kłótni... :evil:

:strach: :strach: :strach:

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 17, 2019 22:25 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Ja też bym do małych dzieci kociaka nie dała. Więcej, balabym się dać dorosłego. A to dlatego, że sama mam małe dzieci. Wiem jak bardzo trzeba pilnować. A nie wiem czy obcy człowiek będzie w stanie upilnować. Mam wielką nadzieję, że mnie nic nigdy nie stanie się. Tym większą im bardziej pilnuję. Nie ma lekko.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie lis 17, 2019 22:30 Re: DT u Bastet. Nowe Maleństwa.. JESIENNA TOSIA, JESIENNY L

Ja raz dałam kociaka do rodziny gdzie było dwóch nastolatków i jeden młodszy chłopiec, na oko coś koło 6 lat. Ale było widać że jest wychowywany a nie chowany. Dużo zależy od dziecka i od rodziców (plus od kota - nie każdy będzie się dobrze czuł w domu gdzie są dzieci).
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33238
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 315 gości