Moje koty Sabcia Usia Kitek Calinka Mini Kitka3 do zamknięci

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 19, 2019 5:52 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Zjedliście wszyscy?
Pralcia


Ciociu Anna2016
:201461
Kubuś
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw wrz 19, 2019 7:06 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Pralciu, inne kotki zjadły, a ja nie chciałam :oops: Może później :oops:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 19, 2019 7:56 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Miau Sabciu , proszę zjedz na śniadanie chociaż 1 pastę :201494 :201494 Zunia.
Miaups kochane Ciocie i Kotki dziś w nocy przyszłam do dużej, duża wiedziała bo się trochę kręciła pod koldra i czuła ze jakos ciężko było się obracać i koldry jej brakowało....(bo ja spałam na kolorze. ...) Zunia :kotek:
Kubusiu :201461 :201461 ciocia.
Dziękuję Kasiasemba :1luvu: :1luvu: :oops: . W tych ciężkich dniach ja często w to wątpiłam , już tak na tzw chłopski rozum na zasadzie ''wierze w to co widzę'' nie doszukujac się ukrytego sensu: ból to ból śmierć to śmierć, gdyby Opatrznosc czy Bóg była dobra i/lub miłosierna to będąc wszechmocna nie pozwalalaby aby ból dotykał stworzenia na którym jej zależy... A może nie ma żadnej Opatrzności? To nie jest odkrywcze pytanie , oczywiście, ludzkość spotykały o wiele gorsze doświadczenia i miliony ludzi miało podobne myśli i podobna tęsknotę za utraconymi bliskimi kochanymi osobami i zwierzętami. ...

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw wrz 19, 2019 8:39 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Pafciu [*] :(
dopiero teraz przeczytałam
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw wrz 19, 2019 8:57 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

jolabuk5 pisze:
Kasiasemba pisze:Nie. Ja wiem tylko, że dobrym ludziom jest "tam" dobrze.

Tak powinno być, potrzebne nam jest poczucie istnienia sprawiedliwości, choćby na tamtym świecie!

A dlaczego nie powinno być tu i teraz. Na tym naszym świecie jest tyle zła i niesprawiedliwości i dlaczego Bóg na to pozwala. Wiem że to nie jest temat na kocim forum ale ja mam coraz więcej wątpliwości :placz:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 19, 2019 9:07 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 19, 2019 10:01 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Na kocim forum rozmawia się o wielu sprawach, które dotykają i kotów, i ich ludzi, więc nie ma co nie rozmawiać.
Duża teraz czyta taką fajną książkę i się mądrzy. I znalazła cytat, jeden z wielu, tak mówi:
"Jak przystało na kota, zwykle przyjmuję zrządzenia losu ze stoickim spokojem, nie starając się niczego zmieniać".
Pralcia

Hiro Arikawa, "Kroniki kota podróżnika"
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw wrz 19, 2019 13:51 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Świat jest źle urządzony, bo ból i śmierć są jego nieodłączną częścią, a zabijanie jest warunkiem przeżycia. Cała natura jest pełna dramatów i niesprawiedliwości, a nasza cywilizacja jeszcze potęguje pewne zjawiska (przemyslowa hodowla, rzeźnie). Już nie wspominam o wojnach, totalitarnych systemach i męczeństwie milionów niewinnych ludzi. Protestujemy przeciw niepotrzebnemu cierpieniu, ale nasze koty potrzebują mięsa...
Jednak to wszystko dla mnie nie ma wiele wspólnego z faktem, że życie nie kończy się śmiercią, że coś pozostaje i ma czasami szansę zasygnalizować nam swoją obecność. Właśnie to miałam na myśli pisząc poprzednio, że niemal każdy ma do opowiedzenia jakaś historię z tym związaną. Mam nadzieję, że przynajmniej ta część wszechświata w jakiś sposób nagradza dobro.
Profesor fizyki, Krzysztof Meissner uważa, że fakt istnienia praw, rzadzacych całym wszechświatem, niezmiennych w czasie, może wskazywać na jakiś rodzaj - jak to on nazywa - transcendencji, która te prawa narzuca. Bo przypadkowy wszechświat nie powinien podlegać żadnym prawom.
Wiem, że to kocie forum, ale myślę, że każde miejsce jest dobre, aby dzielić się swoimi doświadczeniami także w tej sprawie. Jest na Koci-łapci wątek ateistow i agnostykow. Może warto założyć wątek, w którym moglibyśmy opowiadać o naszych przeżyciach, zwiazanych z istnieniem czegoś poza życiem, ktore znamy?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 19, 2019 15:41 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Tak. Taki wątek byłby na pewno ciekawy 8)
Patrze na ostatnie zdjęcia Pafcia i jest mi bardzo smutno :cry: i ciągle mam wrażenie ze on mógłby żyć...

Sabuniu zjadłaś coś kochanie?

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw wrz 19, 2019 15:52 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Zjadłam ciociu. Trochę sosiku, trochę galaretki, pastę tylko polizałam :oops: Może też potrzebuję tabletki, jak Pralcia :(
Sabcia
A Pafcio nie miał już szans, naprawdę :(


To jak, zakładać ten wątek?
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko. Dobry tytuł?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 19, 2019 16:03 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

jolabuk5 pisze:Zjadłam ciociu. Trochę sosiku, trochę galaretki, pastę tylko polizałam :oops: Może też potrzebuję tabletki, jak Pralcia :(
Sabcia
A Pafcio nie miał już szans, naprawdę :(


To jak, zakładać ten wątek?
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko. Dobry tytuł?


duchy? :strach:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw wrz 19, 2019 16:07 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Dobry tytuł :)
Będę zaglądać. Nie dam rady prowadzić bo za chwilę rok akademicki rusza i lawina spraw i działań spadnie mi na ep :?

Sabciu, to już coś. Ale prosimy o wiecej :kotek: :1luvu:

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw wrz 19, 2019 16:25 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Duchy, albo inne zjawiska trudne do wyjaśnienia. Mogę na początek opowiedzieć taką historię.
Pierwsze miesiące okupacji niemieckiej podczas ll wojny światowej. Dziadka właśnie aresztowano za organizowanie pomocy dla oficerów, którzy chcieli przedostać się na Zachód. Oczywiście nie było żadnej informacji, gdzie dziadek jest, co się z nim dzieje. Długa niepewność sprawiła, że Mama z koleżankami z gimnazjum zorganizowała... seans spirytystyczny. Na początku pojawił się jakiś kapłan egipski, zupełnie niezorientowany, ale potem udało się przywołać ducha Piłsudskiego. Na pytanie Gdzie jest ojciec? Marszałek zaczął wskazywać literki D - A - C - H - A...
Nie, no co on gada, tata na dachu siedzi? - Mama była wyraźnie rozczarowana. Panienki postanowiły zakończyć seans. Okazało się to niełatwe, bo niezorientowany duch kaplana egipskiego podobno nie chciał odejść... Przestraszone dziewczyny przysięgły sobie nigdy więcej nie wzywać żadnych duchów.
Kilka dni później przyszło zawiadomienie, że dziadek został wywieziony do obozu koncentracyjnego w... Dachau.
Dziadek zginął w tym obozie.
Jak myślicie, czy to dobre opowiadanie na początek wątku?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 19, 2019 18:52 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

jolabuk5 pisze:Duchy, albo inne zjawiska trudne do wyjaśnienia. Mogę na początek opowiedzieć taką historię.
Pierwsze miesiące okupacji niemieckiej podczas ll wojny światowej. Dziadka właśnie aresztowano za organizowanie pomocy dla oficerów, którzy chcieli przedostać się na Zachód. Oczywiście nie było żadnej informacji, gdzie dziadek jest, co się z nim dzieje. Długa niepewność sprawiła, że Mama z koleżankami z gimnazjum zorganizowała... seans spirytystyczny. Na początku pojawił się jakiś kapłan egipski, zupełnie niezorientowany, ale potem udało się przywołać ducha Piłsudskiego. Na pytanie Gdzie jest ojciec? Marszałek zaczął wskazywać literki D - A - C - H - A...
Nie, no co on gada, tata na dachu siedzi? - Mama była wyraźnie rozczarowana. Panienki postanowiły zakończyć seans. Okazało się to niełatwe, bo niezorientowany duch kaplana egipskiego podobno nie chciał odejść... Przestraszone dziewczyny przysięgły sobie nigdy więcej nie wzywać żadnych duchów.
Kilka dni później przyszło zawiadomienie, że dziadek został wywieziony do obozu koncentracyjnego w... Dachau.
Dziadek zginął w tym obozie.
Jak myślicie, czy to dobre opowiadanie na początek wątku?

Dajesz Jola :)

Kasiasemba

 
Posty: 203
Od: Wto lip 30, 2019 21:12

Post » Czw wrz 19, 2019 19:40 Re: Moje koty -Sabcia Usia Kitek Calinka Mini i Kitka 3

Anna2016

 
Posty: 10443
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], Nul i 242 gości